R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Uczeń SOSW w Kole zwycięzcą Festiwalu Piosenki

11-06-2019 14:46 | Źródło: SOSW Koło | Wyświetleń artykułu: 6,313 | Komentarzy: 0
Uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole – Jakub Przybyłowicz, wraz z towarzyszącą mu Stefką Dudałą, zdobyli pierwsze miejsce w kategorii „duety” podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.
Uczeń SOSW w Kole zwycięzcą Festiwalu Piosenki
Foto:
R E K L A M A
czyszczenie

Festiwal odbył się w dniach 3-6 czerwca 2019 r. w Bochni. Kuba został zakwalifikowany do finału konkursu w drodze eliminacji. W pierwszym etapie, zaprezentował utwór pt. „Pokochaj pluszowego misia”. 13 maja 2019 r. rozpoczęły się przygotowania do finału. Kuba trenował pod okiem nauczycieli ośrodka – p. Wiolety Świder i p. Joanny Pietrzak.

Podczas trzydniowego festiwalu odbyło się wiele spotkań i warsztatów muzycznych: z Anią Rusowicz, Halinką Mlynkową, Markiem Piekarczykiem, Alicją Węgorzewską, Olą Królik, Maurycym Polańskim, Darylem Strodesem, Koljem Koglinem i Tadeuszem Woźniakiem, którzy ostatniego dnia zasiadali w Jury. Spotkania były niezwykle cennym doświadczeniem, nauką a także okazją do promowania działalności kolskiej placówki oraz możliwości i talentów Jej uczniów.

Pierwszego dnia Festiwalu Kuba poznał osobiście wybraną dla niego przez organizatorów koleżankę – Stefkę Dudałę, z którą w duecie, pod okiem profesjonalistów doskonalił utwór pt. „Śpiewam i tańczę”. 6 czerwca odbyły się przesłuchania. Uczestniczy, w towarzystwie zawodowej orkiestry zaprezentowali przygotowane utwory. Kuba ze Stefką zdobyli nie tylko sympatię jurorów ale także publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami.

O godzinie 18:00 rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której miały zostać ogłoszone wyniki. Emocje sięgały zenitu. Kiedy jury ogłosiło werdykt, zgodnie z którym, z pośród 25 duetów wygrana trafiła do Kuby i Stefanii – euforia była ogromna!

Dzieci otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości po 1 000 zł dla każdego z Nich oraz upominki. Kubę zgłosiły i przygotowały do konkursu nauczycielki SOSW w Kole – p. Wioleta Świder oraz p. Joanna Pietrzak - założycielki i współprowadzące, działający nieprzerwanie od 28 lat przy placówce, Zespół Wokalno – Muzyczny, osiągający sukcesy nie tylko na terenie miasta. W przygotowaniach Kuba otrzymał wsparcie również od innych nauczycieli będących członkami Zespołu.

To niezwykle ważne i duże osiągnięcie dla naszego ucznia, ale też dla nas – pedagogów i całej placówki. Jesteśmy dumne! Takie sukcesy dają ogromną motywację do dalszej pracy

– mówiła po gali p. Świder.

Kuba przyznał, że jest bardzo szczęśliwy i będzie dalej trenował żeby zdobyć kolejne nagrody. Powiedział, że bardzo lubi śpiewać i występować na scenie.

Wygrana na Festiwalu to pierwszy międzynarodowy sukces Kuby.

Opiekunki cieszą się, że podczas tych kilku dni Festiwalu udało się poznać wiele osób różnych narodowości i zdradziły, że bardzo prawdopodobnym jest, że z częścią z nich, Bochnia nie będzie jedynym miejscem spotkań oraz że są duże nadzieje na współpracę z poznanymi osobami.

Wracamy do Koła z nową energią i nowymi znajomościami. Są już kolejne pomysły, dzięki którym będziemy mogli zawalczyć o kolejne sukcesy. Mamy nadzieję, że za rok znów przyjedziemy na festiwal. To niezapomniane emocje i niezwykła dawka wiedzy

– dodała p. Pietrzak.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Przebudowa ulicy Grodzkiej oficjalnie zakończona 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
fizjobaby
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin