R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Do szkół podstawowych wrócą obiady z kuchni

29-07-2019 17:38 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 14,731 | Komentarzy: 3

Poprzedni burmistrz, kierując się oszczędnościami, zlikwidował kuchnie w szkołach, a posiłki dla dzieci dowoziła firma cateringowa. W trakcie kampanii wyborczej większość kandydatów w swoich programach posiadała punkt o powrocie do gotowania ciepłych posiłków w szkolnych kuchniach.

Foto:Krzysztof Witkowski
R E K L A M A

Poprzednia kadencja rady miejskiej od początku pomysłu wprowadzenia cateringu do szkół była przeciwna temu rozwiązaniu. Nawet po decyzji ówczesnego burmistrza i wdrożeniu gotowych dań, dowożonych do szkół - radni przez wiele miesięcy walczyli o powrót do poprzedniego rozwiązania. Niestety wszelkie prośby i wnioski lądowały "w szufladzie".

Krzysztof Witkowski w swojej kampanii wyborczej zapewniał, że kuchnie powrócą do szkół - i tak się dzieje.

Nie możemy oszczędzać na naszych małych obywatelach. Powinno jeść smaczne i ciepłe posiłki przygotowywane na miejscu. Obiecałem to w swojej kampanii wyborczej i teraz to realizujemy. Od 1 września kuchnie będą czynne w szkołach. W tym celu, na mój wniosek, rada miejska przegłosowała odpowiednie środki finansowe na zakup potrzebnego wyposażenia kuchennego

– powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski

W kuchniach brakuje jednak wielu urządzeń, które potrzebne są do funkcjonowania. To właśnie lata zaniedbań i braku środków kierowanych na modernizacje stołówek doprowadziły do sytuacji, że niektóre dzisiejsze kuchnie przypominają epokę "Gierka" niż 2019 rok. 

Do rozpoczęcia roku szkolnego jeszcze ponad miesiąc, jednak dyrekcje i personel szkolny pracuje, aby kuchnie mogły ruszyć zgodnie z planem. Do szkół przywożony i montowany jest sprzęt, który będzie służyć latami, aby żadne dziecko nie wychodziło ze szkoły głodne.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze