(27)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Pochmurno -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Tylko wzorowa współpraca może owocować sukcesami

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 09 Wrzesień 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Tylko wzorowa współpraca może owocować sukcesami
© e-kolo.pl
(27) | Czytano:
10,969 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

O takiej współpracy możemy mówić w przypadku Urzędu Miejskiego i kolskiej rady z Posłem Ziemi Kolskiej Leszkiem Galembą. Dziś w symboliczny sposób podsumowano wzajemne relacje.

R E K L A M A
27
Czytano:
10,969 razy
Udostępnij

Na wniosek Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego zwołano dziś nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta, którego głównym punktem było przyjęcie dotacji rządowej i zabezpieczenie środków własnych na przebudowę ulicy Grodziej w Kole. Jak wspominali w trakcie dyskusji radni - na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat. 

Tuż po obradach odbyła się konferencja prasowa, na której nasza redakcja pojawiła się jako jedyna. Pragniemy zatem w poniższym materiale wideo przekazać naszym czytelnikom pełny zapis spotkania. 

Warto podkreślić stopień owocnej współpracy na linii burmistrza Witkowskiego z kolskim Posłem Leszkiem Galembą Świadczą o tym słowa burmistrza:

Myślę, że ta współpraca samorządu miasta: radnych, burmistrza z Panem Posłem układa się wzorowo. Przede wszystkim jest to poseł z naszej ziemi, poseł miejscowy, który zna nasze bolączki i nasze inwestycyjne problemy za co też panu Posłowi dziękujemy. 

- opisuje współpracę Krzysztof Witkowski

Drogi, chodniki, ulice nie mają barw politycznych. Tutaj chodzi tylko o dobro mieszkańców i tak doskonała współpraca z Panem Posłem w celu życia mieszkańców układa się bardzo dobrze. Współpracujemy ze sobą i mam nadzieję, że ta współpraca będzie trwać dalej. 

- dodaje burmistrz

To nie ostatnie wnioski złożone przez miasto na przebudowę dróg. W kolejce czekają te na ulice Szymborskiej i Staffa.  459 422,00 zł to kwota jaką pozyskało miasto dzięki powyższej współpracy z środków Wojewody na przebudowę ulicy Grodzkiej. 

MATERIAŁ WIDEO
MATERIAŁ WIDEO


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (27)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
mariusz · 09 Wrzesień 2019
Niedługo jak się otworzy lodówkę to wyskoczy poseł Galemba! Widać idą wybory.
NIKT · 18 Wrzesień 2019
PANIE WITKOWSKI! MOJ GLOS ODDANY NA PANA TO GLOS STRACONY PANSKI LANS NIE MA GRANIC TO CALA PANA PRACA DLA MIESZKANCOW I MIASTA WIDZI PAN SIEBIE W LUSTRZE????
drogowiec · 10 Wrzesień 2019
Współpraca i jej efekty na miarę parlamentarzysty i miejskich włodarzy. Dobrze, że ul. Grodzka będzie przebudowana. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to jakaś modernizacja ale rewitalizacja. Marzyłoby mi się odnowienie jej nawierzchni z bruku kamiennego jak to wyglądało pierwotnie, a nie jakaś współczesna kostka . Wokół ratusza też dawniej mieliśmy piękną kostkę bazaltową. Według mnie inwestycja ta nie jest jakiś rewelacyjnym rozwiązaniem problemów drogowych w naszym mieście - widać to wyraźnie po zakorkowanych przez transport samochodowy ulicach: Blizna, Jana Pawła II, Dąbskiej i Włocławskiej . Grozi to ograniczeniem rozwoju kolskich firm, nie mówiąc już o powstawaniu nowych. Prawdę mówiąc - obecnie rządzący krajem korzystają ze swego zbójeckiego prawa i rzucają takie kąski przed wyborami żeby na nich zagłosować. Nasz wybór polega na tym, czy nam to wystarcza - moim zdaniem nie. Postarajcie się panowie o więcej, bo Grodzka, Staffa czy Szymborskiej - choć są bardzo potrzebne w żaden sposób nie rozwiązują problemów komunikacyjnych miasta, to są zwykłe drogi lokalne. Trochę też jest to traktowanie nas jak naiwniaków skoro myśli się, że tuż przed wyborami damy się na to nabrać. Co zostało załatwione - skoro okazuje się, że tak się to robi - dla miasta przez 4 lata kadencji obecnie rządzących?
Janusz Kupczak · 10 Wrzesień 2019
A gdzie Pan poseł przez półtora roku .Teraz kiedy są wybory przychodzi się do miasta Jeżeli wnioski do Pana wojewody były prawidłowe to co za łaska żadna.Dla mnie jest to po prostu korupcja polityczna .Najlepszym przykładem jest powiat. Jak już tak jest wszystko załatwiane to może by Pan poseł załatwił bilety na wycieczkę na księżyc dla każdego mieszkańca jeden raz w życiu .Za komuny najgorszą karą było DOŻYWOTNIE POZBAWIENIE PLECÓW I CHODÓW i nic w tym względzie się nie zmieniło.
kiks · 10 Wrzesień 2019
po co na księżyc ,jedz na Madagaskar,bo coś czosnkowi zaleciało...
Ala · 10 Wrzesień 2019
Czy rodzice bronią dzieci przed ideologią LBGT w szkołach?????
Krzysztof · 10 Wrzesień 2019
W swojej bezdennej głupocie myślałem, że o przyznaniu dotacji decyduje merytoryczna treść wniosku. A tu się okazuje, że najistotniejsza jest "pomoc" posła. Gdybyśmy żyli w państwie prawa, to zapewne towarzystwo wzajemnej adoracji miałoby postawione zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.
czytelnik · 10 Wrzesień 2019
Jednak podtrzymam swoją opinię, że Twoje myślenie to bezdenna głupota. Jeśli łączysz taką decyzję będącą w czyjejś gestii (ocena należy do przyznającego dotację i nikt mu tej oceny nie może narzucić) z przyjmowaniem przez kogoś innego korzyści majątkowej, to wcześniej oceniłeś się bardzo właściwie!
Krzysztof · 10 Wrzesień 2019
Wydaje Ci się. Niczego nie rozumiesz. Owszem, o przyznaniu dotacji decyduje wojewoda. Tu pełna zgoda. Ale nie robi tego wg własnej zachciewajki, ale zgodnie z procedurą. Pan Burmistrz przyznał, że Pan Poseł Galemba w ramach owocnej współpracy pomógł uzyskać dotację. Pomagał pisać wniosek w ramach dyżuru poselskiego? Raczej wykorzystał partyjne powiązania. Zapytaj kogoś do kogo masz zaufanie i ma blade pojęcie o prawie. Wyjaśni Ci, że to jest przestępstwo. Podobne do przestępstwa Pana Maciaszka, który przyjął korzyść majątkową dla osoby trzeciej (Miasta Koła).
czytelnik · 10 Wrzesień 2019
Umiem. Jeśli jest kilka merytorycznie uzasadnionych wniosków, to o dotacji z funduszu wojewódzkiego decyduje WOJEWODA. To, komu zostanie przyznana decyduje właśnie on. Jak zdecyduje, to jego sprawa, bo to jest w jego gestii. Żadne przekroczenie uprawnień czy niedopełnienie obowiązków nie ma tu zastosowania! Jeśli ktoś bardziej potrafi go przekonać do swych potrzeb to b. dobrze
Krzysztof · 10 Wrzesień 2019
Do czytelnika: a umiesz wsioku uzasadnić swoją tezę?
czytelnik · 10 Wrzesień 2019
Dobrze, że choć potrafisz być samokrytyczny! Tak jest! Twoje myślenie to bezdenna głupota.
mr.t · 10 Wrzesień 2019
A co oni chcą zrobić na Grodzkiej za niecałe 500 tyś jak kawałek kostki na Toruńskiej 66 kosztował ponad milion zł?
mr.t · 10 Wrzesień 2019
A faktycznie, przepraszam.
czytelnik · 10 Wrzesień 2019
Nie milion a 101 579,91. Napiszę Ci słownie, żebyś wiedział ile to jest: stojedentysięcypięćsetsiedemdziesiątdziewięćzłotych 91/100! Zastanów się więc nad swymi złośliwymi komentarzami, skoro nawet nie potrafisz ze zrozumieniem czytać. Kilka dni temu portal e-kolo przekazywał informację na ten temat.
Gość · 09 Wrzesień 2019
Nasi radni pokazali jak na dłoni że o kolesiostwo chodzi -)) Myślą że tak jak u nich znajomi u władzy wszystko załatwia . Poprzedni burmistrz był z PIS a narzekali Były wybory narzekali -)) A gdzie jest teraz Pani Hamiga Pan Gajda czy wielki społecznik Mazurkiewicz ? Nawet stoważysze jego zamilkło Został bałagan co z tym psim parkiem zrobić itp .A dziś wszyscy radni szczęśliwi bo poseł PiS im obiecuje No OK to niech powiedzą to głośno Odczuwamy rządy PiSu tego chcemy
Gość · 09 Wrzesień 2019
Śmieszna sesja -)) .Co to miało być ? Co ma wspólnego Poseł z dotacja to nie on przyznał a miasto się starało A Burmistrz aż wargi zagryzał jak miał powiedzieć coś dobrego na PIS Żenada
Antywazelina · 09 Wrzesień 2019
Widać, że wybory tuż tuż. Za chwilę Galemba będzie z lodówek wyskakiwał.
Hikaru Matsuyama · 09 Wrzesień 2019
Panie Pośle brawo! Zgoda buduje! Współpraca dla dobra naszego miasta! Mamy bardzo aktywnego i dynamicznego Przewodniczącego Rady! Brawo Panie Sobolewski! Tak trzymać Panowie!
Inka · 09 Wrzesień 2019
Tercet egzotyczny.Zenada
as · 09 Wrzesień 2019
Panie burmistrzu. Czy w ramach tej "wzorowej współpracy" wyjaśni pan udział posła w procederze malowania płotu w MZEC. Tak głośno było o tym na jednej z sesji RM i co? I nic.
Gość · 09 Wrzesień 2019
Ty baranie to słuchaj sesji i głupot nie wypisuj ośle jeden.
as · 09 Wrzesień 2019
Gdybyś nie był prostackim chamem, to byś mnie nie obrażał gnoju.
Gość · 09 Wrzesień 2019
Gdybyś słuchał sesji pacanie to wiedziałbyś, że wszelkie sprawy cieplika zgłoszone są do prokuratury.
Wyborca · 09 Wrzesień 2019
" Myślę że współpraca samorządu miasta, radnych, burmistrza z Panem Posłem układa się wzorowo". Jest mi wstyd że na Pana Panie Burmistrzu i Radnego z mojego okręgu głosowałem.
Inka · 09 Wrzesień 2019
A co poseł zrobił dla regionu przez swoją kadencję. Zero jak jego minister.Sprawdzcie na gov zeznania podatkowe posła.
Gość · 09 Wrzesień 2019
Nie potrafisz zrozumieć, że miasto potrzebuje inwestycji i dobrze burmistrz robi, że nie obraża się na posła tylko łatwi tematy dla miasta ważne. Brawo za wzniesienie się ponad podziały polityczne w imię miasta i mieszkańców.
mariusz · 09 Wrzesień 2019
Niedługo jak się otworzy lodówkę to wyskoczy poseł Galemba! Widać idą wybory.
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
1 dzień temu 5,701 11

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
1 dzień temu 1,878 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
1 dzień temu 4,830

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
1 dzień temu 563

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
1 dzień temu 1,385

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
2 dni temu 1,935 4

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz