R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Miał 3 promile i przewoził nastolatka motorowerem

01-10-2019 14:58 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 11,466 | Komentarzy: 0

Kierownik Posterunku Policji w Babiaku w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 42-latek kierował motorowerem mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Do tego przewoził 13-letniego pasażera. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, a służba - każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji doskonale o tym wie. Funkcjonariusze również w czasie wolnym od służby reagują w przypadku, gdy łamane jest prawo. Tym razem funkcjonariusz z kolskiej jednostki zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Policjant, który jest Kierownikiem Posterunku Policji w Babiaku, 25 września jechał przez miejscowość Kamień w gminie Koło. Tam zauważył jadącego przed nim całą szerokością jezdni motorowerzystę. Kierujący jednośladem jechał w sposób niebezpieczny, gdyż parokrotnie niemal doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającymi z naprzeciwka samochodami. Najbardziej bulwersujące jest jednak, że na motorowerze przewoził 13-letniego chłopca..! Widząc tę sytuację, policjant postanowił natychmiast interweniować, by uniemożliwić skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie dalszą jazdę. Motorowerzysta zanim zdołał się zatrzymać, zjechał na pobocze i stracił panowanie nad jednośladem. Chłopiec na szczęście zdążył przed upadkiem zeskoczyć z pojazdu. 42-latek, mimo utraty panowania nad pojazdem, chciał kontynuować podróż. Ten zamiar uniemożliwił mu policjant. Pomimo protestów motocyklisty, wyjął kluczyk ze stacyjki jednośladu. Motorowerzysta znajdował się w stanie tak głębokiego upojenia alkoholowego, że nie był w stanie utrzymać się na nogach.

Policjant przytrzymując nietrzeźwego, telefonicznie powiadomił dyżurnego kolskiej komendy. Na miejsce natychmiast przybyli mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zbadali stan trzeźwości kierującego motorowerem. Urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci przyznają, że z tak skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem nie mają często do czynienia.

Dzięki zdecydowanej postawie funkcjonariusza, nie doszło do tragedii. Drogowy przestępca stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz szereg dolegliwości finansowych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze