(15)
Miejscowe, średnie lub ciężkie opady deszczu z grzmieniem w okolicy 19
Popularne tagi:

Północna obwodnica m. Koła. Którędy ma przebiegać?

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 31 Październik 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Północna obwodnica m. Koła. Którędy ma przebiegać?
© e-kolo.pl
(15) | Czytano:
52,901 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Coraz więcej i coraz częściej mówi się o rozpoczęciu projektu północnej obwodnicy miasta Koła. W ostatnim czasie doszło do spotkania włodarzy miasta Koła i Gminy Koło wraz ze Starostą Kolskim. Co dalej?

R E K L A M A
15
Czytano:
52,901 razy
Udostępnij

O obwodnicy północnej Koła mówi się od conajmniej kilkunastu lat. Podejmowano też rozmowy na szczeblu wojewódzkim i krajowym jednak bez żadnych wymiernych skutków. Po wizycje Premiera RP Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział projekt budowy 100 obwodnic a jednocześnie obiecał, że jedna z nich to będzie "ta" w Kole. 

Mariusz Rybczyński Wójt Gminy Koło, Krzysztof Witkowski Burmistrz Miasta Koła spotkali się ze starostą i wicestarostą w sprawie wspólnych działań w temacie obwodnicy. Na początek oczywiście będzie potrzebna koncepcja i dokumentacja, aby móc ubiegać się o dotację. 

O tym, że koncepcja już jest poinformował na swojej stronie facebookowej Wójt Gminy Koła, który odpisał mieszkańcowi na temat potencjalnego przebiegu obownicy. 

Plan jest, aby początek planowanej obwodnicy był na ulicy Toruńskiej - gdzieś w okolicach ulicy Energetycznej - tam byłoby rondo, następnie, wzdłuż ulicy Sosnowej aż do torów i nad torami wiadukt następnie szerokim łukiem do drogi wojewódzkiej nr 270 tam rondo i dalej łukiem do drogi krajowej nr 92 w miejscowości Chojny włączenie po uzgodnieniu z GDDKiA albo rondem, albo sygnalizacją świetlną gdzieś pomiędzy wiaduktem a restauracją.

- czytamy we wpisie Mariusza Rybczyńskiego.

Dlaczego ta obwodnica jest tak istotna? Przede wszystkim pozwoli wyprowadzić ruch pojazdów ciężarowych poza centrum miasta łącząc drogę krajową nr 92 z tą prowadzącą do Sompolna przez drogę wojewódzką nr 270. Zwiększy atrakcyjność terenów Gminy Koło w kontekście przyszłych inwestorów. Ruch pojazdów ciężkich przestanie niszczyć drogi miejskie a nocne hałasy przestaną być uciążliwe dla mieszkańców domostw i bloków położonych w bezpośrednim sąsiedztwie dróg, po których te pojazdy się poruszają. 

Przewidywany koszt obwodnicy, jaki podano przy okazji spotkania włodarzy to 50 milionów złotych. 

A jak temat obwodnicy komentują nasi czytelnicy?

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (15)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Kolanin · 01 Listopad 2019
50 milionów złotych...? Czerwoni będą chyba kuć pod ziemią.
Ben · 04 Listopad 2019
Przecież burmistrz i starosta nie potrafią dokończyć remontu ul 3 maja w kole a gdzie tam obwodnica w takiej dziurze jak w kole
Ola · 04 Listopad 2019
Starosta i burmistrz niech najpierw dokończę remont ul.3 -bo Maja w kole
Gość · 03 Listopad 2019
Zobaczycie obwodnicę jak świnia niebo... prędzej krowy na bliznej jak dadzą krowa+
kj · 03 Listopad 2019
Opcja z przejściem nad Wartą też dobra,(zamek), ale dużo droższa.... podmokly teren..
kj · 03 Listopad 2019
Rondo przed torami ( w ciągu ul.Toruńskiej) i równolegle z torami, w okolicach Sosnowej odbicie w lewo, omija "Gałganichę" i dalej tak jak w pow. propozycji.... w zamian za wiadukt ew. rondo na Ślusarskiej
kieron · 03 Listopad 2019
Bardo dobrze, ze obwodnica będzie zaczynała się w okolicach Energetycznej, a nie w Osieku, bo obwodnica poza wyprowadzeniem tranzytu musi też dobrze wpinać się w układ drogowy. Przy Energetycznej nie dość, że będzie dobre połączenie z Toruńską, zakładami i blisko do centrum to jeszcze będzie dobra baza do dalszego połączenia z obwodnicą zachodnią. Gdyby włączenie było w Osieku tiry jeździły by przez Osiek na Toruńską, Towarową itp, albo co gorsza szukały skrótu przez miasto. Można więc powiedzieć, że Osiek byłby droga donikąd.
Kok · 02 Listopad 2019
Klamczuszek obiecal na spotkaniu w kole ciemnemu ludowi to niech teraz da pieniadze na obwodnice
Ormo · 02 Listopad 2019
Kolanin żeby nie czerwoni to byś nie miał państwowej posadki i emerytury. Zapomniałes jak byłeś po tamtej stronie?
niko · 01 Listopad 2019
Co spotkało Polskę i Koło to myślenie na etapie przedszkola.Obwodnicę z wiaduktem za 50mln i 4tys wypłaty najniższe . Czy liczył to wasz poseł ? Ciekawe ile płaci pracownikom w swoim gospodarstwie.?
Kolanin · 01 Listopad 2019
50 milionów złotych...? Czerwoni będą chyba kuć pod ziemią.
Gość · 01 Listopad 2019
Ta... Zrobią obwodnicę.. już to widzę.. Narobią szumu a po wyborach prezydenckich wszystko ucichnie... Zrobią te 100 obwodnic tak jak odzyskali wrak że smoleńska
Z · 01 Listopad 2019
A gdyby udało się wykupić działki i pociągnąć obwodnicę wzdłuż torow zaczynając przed torami od Osieka i zakończyć w Chojnacki. Po co wiadukt, ludzie do mięsnych i materacy będą musieli godzinę wcześniej wyjeżdżać.
Gość · 01 Listopad 2019
Dodam jeszcze, że nie chodzi tylko o ruch tranzytowy, Koło korkuje się strasznie już od jakiegoś czasu samymi osobówkami, a dzisiaj na Kaliskim Przedmieściu będzie apogeum tego co piszę tutaj. Wielu ludzi z Kaliskiego oraz miejscowości w stronę Turku i Konina miogło by swobodniej dojechać na Toruńską, przedmieście Warszawskie i znajdujące się tam zakłady pracy.
Gość · 01 Listopad 2019
Ok, wszystko fajnie, tylko kiedy? I dopełnieniem tej obwodnicy była by przeprawa przez rzekę Wartę i połączenie jej z dotychczasową obwodnicą w okolicach Gozdowa.
Mieszkaniec Koła · 01 Listopad 2019
Też tak od razu pomyślałem! Ale spokojnie na razie niech powstanie chociaż jedna część.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
3 godziny temu 303

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
5 godziny temu 606

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
6 godziny temu 743

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
9 godziny temu 7,205 3

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
1 dzień temu 2,749 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
1 dzień temu 2,166

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

5 godziny temu 606
R E K L A M A