R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Północna obwodnica m. Koła. Którędy ma przebiegać?

31-10-2019 20:26 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 46,479 | Komentarzy: 15

Coraz więcej i coraz częściej mówi się o rozpoczęciu projektu północnej obwodnicy miasta Koła. W ostatnim czasie doszło do spotkania włodarzy miasta Koła i Gminy Koło wraz ze Starostą Kolskim. Co dalej?
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

O obwodnicy północnej Koła mówi się od conajmniej kilkunastu lat. Podejmowano też rozmowy na szczeblu wojewódzkim i krajowym jednak bez żadnych wymiernych skutków. Po wizycje Premiera RP Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział projekt budowy 100 obwodnic a jednocześnie obiecał, że jedna z nich to będzie "ta" w Kole. 

Mariusz Rybczyński Wójt Gminy Koło, Krzysztof Witkowski Burmistrz Miasta Koła spotkali się ze starostą i wicestarostą w sprawie wspólnych działań w temacie obwodnicy. Na początek oczywiście będzie potrzebna koncepcja i dokumentacja, aby móc ubiegać się o dotację. 

O tym, że koncepcja już jest poinformował na swojej stronie facebookowej Wójt Gminy Koła, który odpisał mieszkańcowi na temat potencjalnego przebiegu obownicy. 

Plan jest, aby początek planowanej obwodnicy był na ulicy Toruńskiej - gdzieś w okolicach ulicy Energetycznej - tam byłoby rondo, następnie, wzdłuż ulicy Sosnowej aż do torów i nad torami wiadukt następnie szerokim łukiem do drogi wojewódzkiej nr 270 tam rondo i dalej łukiem do drogi krajowej nr 92 w miejscowości Chojny włączenie po uzgodnieniu z GDDKiA albo rondem, albo sygnalizacją świetlną gdzieś pomiędzy wiaduktem a restauracją.

- czytamy we wpisie Mariusza Rybczyńskiego.

Dlaczego ta obwodnica jest tak istotna? Przede wszystkim pozwoli wyprowadzić ruch pojazdów ciężarowych poza centrum miasta łącząc drogę krajową nr 92 z tą prowadzącą do Sompolna przez drogę wojewódzką nr 270. Zwiększy atrakcyjność terenów Gminy Koło w kontekście przyszłych inwestorów. Ruch pojazdów ciężkich przestanie niszczyć drogi miejskie a nocne hałasy przestaną być uciążliwe dla mieszkańców domostw i bloków położonych w bezpośrednim sąsiedztwie dróg, po których te pojazdy się poruszają. 

Przewidywany koszt obwodnicy, jaki podano przy okazji spotkania włodarzy to 50 milionów złotych. 

Zrobią to razem! Jest decyzja o wspólnej inwestycji za 50mln

W dniu 28 października br. w Starostwie Powiatowym w Kole odbyło się spotkanie z udziałem Starosty Kolskiego Roberta Kro...

Czytaj więcej

A jak temat obwodnicy komentują nasi czytelnicy?

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (15) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA