IV Ogólnopolski Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Kościelec

Autor: 06 Luty 2020 przeczytasz w ok. 2 min.
© UG Kościelec
3,355 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

IV Ogólnopolski Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Kościelec rozpoczął się 29 stycznia i potrwał pięć dni. Wzięło w nim udział 74 szachistów.

0
3,355 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

IV Ogólnopolski Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Kościelec rozpoczął się 29 stycznia i potrwał pięć dni. Wzięło w nim udział 74 szachistów. Rozgrywki przeprowadzone zostały w trzech grupach rankingowych. W grupie A grali zawodnicy od II kategorii szachowej i posiadający ranking międzynarodowy. Zwyciężył Paweł Piekielny (OTSz Ostrów Wlkp), który wyprzedził Jana Klimkowskiego (UKS Smecz Konin),   Mikołaja Nowaka (MKSz Rybnik), Pawła Grochowalskiego (WKSz Włocławek), Evgenija Piankova z Ukrainy, Dominika Wypycha (SzUKS Gostynin),Antoniego Paprockiego (KS Dwie Wieże Kraków), Michała Grochowskiego (UKS Kościelec). Na drugim miejscu wśród zawodników z UKS-u Kościelec znalazł się Maciej Szafrański, który wyprzedził Miłosza Świderskiego. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Sivickis (UKS OPP Toruń) wyprzedzając Ewę Barwińską (KTS Kalisz) i Wiktorię Śmietańską (KSz Polonia Wrocław).

Grupa B składała się z szachistów posiadających ranking 1400-1700. Najlepszym graczem okazał się Jan Myszkowski (NASZACH Nowy Tomyśl), który wyprzedził Jagodę Świderską (UKS Kościelec), która okazała się najlepszą kobietą i najlepszym zawodnikiem z Kościelca, w grupie B. Trzecie miejsce zajął Piotr Zawadzki (KTS Kalisz), czwarte Maciej Anastaziak i piąte Piotr Łojewski (odpowiednio drugie i trzecie miejsce z UKS Kościelec). Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Michalina Chojnacka (NASZACH Nowy Tomyśl), a trzecie Małgorzata Sawicka (UKS Kościelec).

W grupie C rywalizowali gracze z rankingiem 1250 i mniejszym. Zwyciężył Bartłomiej Nowak (SP Dąbrówka), który wyprzedził  Łucję Nowicką (KSz ORŁY Pleszew) - pierwsze miejsce wśród kobiet, Zuzannę Gassem (NASZACH Nowy Tomyśl), która znalazła się na drugim miejscu w kategorii kobiet oraz trzecią kobietę Zofię Petlińską (KTS Kalisz). Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Samuel Nowak (SP Dąbrówka), a trzeci był Mateusz Kupis (SP Głębokie). W klasyfikacji najlepszych z UKS Kościelec zwyciężyła Maja Steckiewicz, która wyprzedziła Aleksandra Szmajdzińskiego i Bartosza Markowskiego.

Sponsorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Kole, Urząd Gminy w Kościelcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelcu, ZSRCKU w Kościelcu, ANDRE, BRAWO Usługi Tartaczne, BUDMAR, Czesław Marek Prezes, GOSPOSIA - GAZ, LBS W STRZAŁKOWIE, MK STELLA Konrad Marek, SEBMEBLE, WOOD MIZER INDUSTRIES, ZAJAZD POD DYLIŻANSEM, TYNKI GIPSOWE Jarosław Łakomczyk.