R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Pijani i naćpani - weekendowi kierowcy zatrzymani. Rekordzista z 3,5 promila

25-05-2020 16:19 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 21,078 | Komentarzy: 5

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierującym, którzy w miniony weekend wsiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem narkotyków. Wśród nich jeden dodatkowo odpowie za posiadanie środków psychotropowych, drugi zaś za spowodowanie kolizji drogowej.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie kolskim zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali swoimi samochodami w stanie nietrzeźwości. Kolejny prowadził auto pod wpływem narkotyków.

Do pierwszego zatrzymania doszło 23 maja tuż po godzinie 1:00 przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Tuż po godzinie 1:00 na ulicy Szpitalnej w Kole, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. W związku z tym mundurowi dokonali dokładnego sprawdzenia pojazdu i osoby. Przy 29-latku znaleźli zawinięte w papier białe kryształki. Wstępne badanie wykazało, że jest to środek psychotropowy w postaci metamfetaminy. Przeprowadzone badanie kierującego potwierdziło przypuszczenia policjantów, że mieszkaniec Koła prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. 31-latek odpowie zarówno za posiadanie jak i kierowanie pod wpływem środka psychoaktywnego.

Do kolejnego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierującego doszło tego samego dnia w godzinach wieczornych na terenie gminy Grzegorzew. Tam 26-latek swoim peugeotem jechał mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak mieszkaniec gminy Kłodawa. 34-latek był tak pijany, że kompletnie nie panował nad pojazdem. W Kłodawie uderzył w bok pojazdu, który jechał w przeciwnym kierunku. Mimo to pijany kierowca nie zatrzymał się i postanowił kontynuować jazdę. Dopiero przed swoją posesją wysiadł z samochodu. Nic dziwnego, że mężczyzna miał problemy z odpowiednim zachowaniem się na drodze, gdyż badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Dwaj zatrzymani kierowcy pod wpływem alkoholu odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, natomiast 26-latek za jazdę pod wpływem środków psychotropowych. Grozi im do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze