R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Dziś głosowanie nad przeniesieniem PM6 do SP5

30-09-2020 09:07 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,194 | Komentarzy: 5

Zwiększenie liczby miejsc do 100 w Żłobku Miejskim w Kole to główny cel, którym kieruje się Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski składając na ręce radnych własny projekt uchwały. W trakcie dzisiejszej sesji radni głosować będą nad projektem w/w uchwały. Zwiększenie miejsc w żłobku polegać będzie na przeniesieniu Przedszkola Miejskiego nr 6 do gmachu Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole.
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

W uzasadnieniu uchwały czytamy:

Przeniesienie Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole wraz ze składnikami majątkowymi z budynku przy ul. Powstańców Wielkopolskich 6 do budynku Szkoły Podstawowej nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole przy ul. Kolejowej 5, pozwoli na adaptację pomieszczeń po przedszkolu na żłobek i wpłynie na zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych dzieci. Planowana liczba miejsc w żłobku miejskim to 100. Obecnie w żłobku są 53 miejsca. Zwiększenie liczby miejsc będzie możliwe w ramach dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020, Poddziałanie 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi oraz dofinansowaniu z rządowego programu "Maluch+".

Proponowana zmiana siedziby przedszkola w sposób istotny przyczyni się do poprawy warunków kształcenia dzieci uczęszczających do tego przedszkola, nie pogarszając jednocześnie warunków nauki uczniów szkoły, spowoduje optymalne wykorzystanie bazy dydaktycznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole. Przeniesienie siedziby przedszkola nie powoduje zmian w jego organizacji, a tym samym nie rodzi skutków kadrowych. Liczba oddziałów nie zostanie zmniejszona. Zmiana dotyczyć będzie jedynie miejsce wykonywania obowiązków przez nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. 

Jaki będzie dalszy los uchwały? Musimy poczekać do dzisiejszej sesji.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA