R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Prezes MZEC w związku z podpisaniem umowy o dofinansowanie

03-11-2020 08:45 | Źródło: MZEC Koło | Wyświetleń artykułu: 4,586 | Komentarzy: 3

Komentując to podniosłe wydarzenie, do którego doszło 30 października 2020 r. przypomnieć należy, że jest ono finałem ponad 18-sto miesięcznych starań i przygotowań do tego, aby dziś z satysfakcją móc powiedzieć: dokonaliśmy tego czego nie udało się wykonać przez ostatnie 25 lat.
Foto:MZEC Koło
R E K L A M A

Tak 25 lat, bo tyle mniej więcej trwa historia kolskiej geotermii. Najbliżej realizacji tego pomysłu Spółka MZEC była w 2002 roku, niestety wtedy nie doszło do sfinalizowania wszystkich wymogów formalnych związanych przede wszystkim z finansowaniem tej inwestycji i nie została ona zrealizowana. W tym miejscu chcę jednak bardzo podziękować wszystkim tym, którzy na przestrzeni minionych lat pracowali na rzecz uruchomienia kolskiej geotermii. 30 października 2020 r. to jest ten dzień, w którym podpisałem umowę na dotację z NFOŚiGW w Warszawie zyskując w ten sposób silnego i wiarygodnego partnera, który wesprze nasze dążenia do budowy ekologicznego źródła ciepła dla naszego miasta.

Podpisanie tej umowy zbiega się z pewnym jubileuszem, a mianowicie w grudniu br. mija 25 lat odkąd MZEC stał się spółką prawa handlowego. Z tej perspektywy jest to wspaniały prezent, jaki Spółka i jej pracownicy otrzymali. Obecne działania Spółki, skoncentrowane są na dwóch głównych zadaniach: pierwsze to budowa ciepłowni geotermalnej, drugie to ciągła rozbudowa sieci ciepłowniczej. Naszą ambicją jest przyłączenie jak największej ilości nowych odbiorców ciepła, a co za tym idzie zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w mieście.

Na zakończenie, chciałbym serdecznie podziękować i wyróżnić dwie osoby, które mają ogromny wkład w to, że możemy świętować to wydarzenie. Pierwszą osobą jest p. Burmistrz Krzysztof Witkowski, który nieustannie wspiera mnie w realizacji tego przedsięwzięcia, drugą osobą jest p. Dyrektor Ewa Wasielewska, która ze strony Spółki, oprócz swoich bieżących zadań, koordynuje prace pomiędzy MZEC a NFOŚiGW. Oczywiście dziękuję również pozostałym pracownikom Spółki i bardzo liczę na ich dalsze wsparcie. Dziękuję także Radnym Miejskim, członkom Rady Nadzorczej MZEC oraz wszystkim tym, dla których powodzenie tej inwestycji jest ważne.

Prezes MZEC , Przemysław Stasiak

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA