R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Kolejny, realny krok w stronę północnej obwodnicy miasta Koła

10-11-2020 08:36 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 16,838 | Komentarzy: 2

Powiat Kolski reprezentowany przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kole zawarł w dniu 4 listopada br. umowę z firmą SMP Projektanci Sp. z o.o. Sp. k. z Poznania na wykonanie dokumentacji projektowej na "Budowę północnej obwodnicy Koła w ciągu drogi powiatowej nr 3206P".
Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Kwota umowy wynosi 1 104 540,00 zł. termin wykonania dokumentacji projektowej ustalony został na 15 grudnia 2021 roku. Przypomnijmy, że projekt budowy północnej obwodnicy miasta Koła realizowany jest przez Powiat Kolski, Miasto Koło i Gminę Koło.

Podstawowy cel inwestycji to budowa odcinka drogi powiatowej nr 3205P o długości około 6,5 km o parametrach jednojezdniowej drogi klasy G. wybudowanie północnej obwodnicy miasta Koła pozwoli na poprowadzenie ruchu tranzytowego poza obszar o zwartej zabudowie miejskiej, zwiększenie przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego, poprawę bezpieczeństwa ruchu, zmniejszenie wypadkowości, zmniejszenie emisji spalin i ograniczenie hałasu, poprawę dostępności do ośrodka administracji powiatowej, instytucji kulturalnych, handlowych i ochrony zdrowia oraz poprawę dostępności do obszarów potencjalnej aktywizacji gospodarczej.

Posiadanie dokumentacji oraz projektu to wymóg, aby starać się o środki zewnętrzne na realizację tej jakże ważne inwestycji dla miasta Koła i okolicznych gmin.

Północna obwodnica m. Koła. Którędy ma przebiegać?

Coraz więcej i coraz częściej mówi się o rozpoczęciu projektu północnej obwodnicy miasta Koła. W ostatnim czasie doszło ...

Czytaj więcej

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA