(22)
Słonecznie 25.2
Popularne tagi:

Stawki za śmieci w Kole pójdą w górę?! Sprawdź propozycję burmistrza

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 20 Styczeń 2021 przeczytasz w minutę
Stawki za śmieci w Kole pójdą w górę?! Sprawdź propozycję burmistrza
© pixabay
(22) | Czytano:
20,923 razy | przeczytasz w minutę

Burmistrz Miasta Koła na najbliższą Sesją Rady Miejskiej w Kole przedłożył radnym uchwałę dot. wzrostu cen za odbiór odpadów komunalnych z 18 zł do 21 zł od osoby.

R E K L A M A
22
Czytano:
20,923 razy
Udostępnij

Projekt przedłożonej przez Burmistrza miasta uchwały zakłada zwiększenie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z 18,00 zł do 21,00 zł miesięcznie od mieszkańca. Natomiast w przypadku, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny opłata wzrośnie aż o 6 zł czyli do 42,00 zł miesięcznie od mieszkańca.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu do uchwały Burmistrz miasta argumentuje podwyżkę tym, że obecne dochody budżetu gminy w oparciu o obowiązującą stawkę, są niewystarczające na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi powstałymi na terenie Gminy Miejskiej Koło.

Ponadto, jak czytamy dalej w uzasadnieniu: Przeprowadzona procedura przetargowa na zadanie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Koło na 2021 rok oraz analiza rynku wykazała, że niezbędnym dla zbilansowania systemu finansowania odbioru i zagospodarowania zbieranych odpadów komunalnych jest podwyżka opłat. Jako główne czynniki kosztotwórcze należy uznać, wzrost kosztów odbioru odpadów komunalnych oraz wzrost kosztów obsługi Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Czy opłaty miesięczne za odpady wzrosną? To już zależy od Radnych Rady Miejskiej, w jaki sposób zagłosują na najbliższej sesji.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (22)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
wyborca · 21 Styczeń 2021
W Warszawie miesięczna opłata za śmieci wynosi 65 zł,(tez 4-o osobowa rodzina) Wiec w Kole 4 razy 21zł daje na 84zł. Hura przebijemy stolicę Polski o dużo większych zarobkach niż u nas.Niech żyje dawna PZPR i czerwone podniebienia!!!!Taczkę pod urząd potrzebna za gospodarność.
Kolanin · 22 Styczeń 2021
Trzeba radnym obniżyć pensie bo w czasie pandemij nic nie robią nawet dyżurów nie mają bo się boją
Zainteresowana · 21 Styczeń 2021
Pomysleli by o tych co maja male dzieci i ze zanie tez trzeba placic absurd ciekawe czy sobie z wyplaty by odjeli
wyborca · 21 Styczeń 2021
W Warszawie miesięczna opłata za śmieci wynosi 65 zł,(tez 4-o osobowa rodzina) Wiec w Kole 4 razy 21zł daje na 84zł. Hura przebijemy stolicę Polski o dużo większych zarobkach niż u nas.Niech żyje dawna PZPR i czerwone podniebienia!!!!Taczkę pod urząd potrzebna za gospodarność.
Jurek z Naiboi · 21 Styczeń 2021
Są tylko dwie możliwości. Albo radni zagłosują przeciwko albo burmistrz znowu wycofa swój projekt.
Mieszkaniec · 21 Styczeń 2021
Nie ma kasy podwyżka - Panie Burmistrzu tak rządzić każdy potrafi. Po głosowaniu zapraszam Radnych do Mieszka, będziemy świętować przecież wszystko co robicie to dla dobra mieszkańców Koło.
Normalny · 20 Styczeń 2021
zmieńmy wywożących i będzie taniej . Mzuk bardzo drogi bo to spółka Urzędu miasta
wyborca · 21 Styczeń 2021
Nie ,trzeba zmienić rządzących,począwszy od udającego burmistrzowanie, aż do prezeski MZUK
koko jambo · 20 Styczeń 2021
Stv i Kol Wy segregujecie...brawo!!...Ale jak Wam się nie chce to wywozicie do kontenerów przy blokach
Kol · 21 Styczeń 2021
Co ty za bzdury wymyślasz?. Przecież każdy dom ma swoje pojemniki i worki ,wiec po co mamy wozić do blokowisk swoje śmieci? Nie bierz więcej tego ,bo ci szkodzi...
widziałem · 20 Styczeń 2021
Jest dokładnie jak piszesz. Z okien bloków pięknie widać kombinatorów z osiedli jednorodzinnych, którzy często nawet nie pod osłoną nocy, tylko w biały dzień, na bezczela, przywożą niesegregowane śmieci i wrzucają do osiedlowych śmietników.
Kaziki · 20 Styczeń 2021
Zenek to idzie się tam, gdzie ludzie długo u kogoś mieszkają. My płacimy za 3 pokoje 700 bez zmywarki. Z pralką. Okna dobre. Już 10 lat. Nowa Kolejowa blisko dworca. Duży balkon. Właścicielka mówi, że woli mniej ale od pewnego wynajmującego. Obok w bloku co roku kto inny wynajmuje i stale krzyki i kłótnie o o kaucję. My się z kobietką dogadujemy. Nawet na imieniny do nas przychodzi. W Kole też są porządni wynajmujący. Chociaż jedni chcieli abyśmy kupili własny zlew do kuchni. Bez przesady. Mamy III piętro ale spokój. W tym roku sami odmalujemy.
Zenek · 20 Styczeń 2021
Koło staje się drogim miastem. Cena mieszkań średnia drożej niż w Koninie. Wynajem woła o pomstę do nieba. Im gorsze mieszkania,tym chcą więcej. My wynajęliśmy w Koninie za 1100 odstępne a kaucja jedno odstępne. Odnowione, 70m ze zmywarką, dużą lodówką, pralką, okna nowe a w Kole za to samo chcieli 1250 a jedni 1500 bez zmywarki!! I okna nieszczelne. Lodówka nieduża. Wstydu nie mieli. Zimą wiało jak ch.. Żarówki wykręcili niby, że poprzedni wynajmujący zabral. A sami nie wkręcili... Ludzie sprawdzajcie okna zanim wynajmiecie.
wyborca · 20 Styczeń 2021
. W Warszawie miesięczna opłata za mieszkanie wynosi 65 zł,(tez 4-o osobowa rodzina) Wiec w Kole 4 razy 21zł daje na 84zł. Hura przebijemy stolicę Polski o dużo większych zarobkach niż u nas.Niech żyje dawna PZPR i czerwone podniebienia!!!!Taczkę pod urząd potrzebna za gospodarność.
Olek · 20 Styczeń 2021
Nieprawda, że mieszkańcy bloków nie segreguja, są różne przecież na śmieci kosze i też na bio i są śmieci segregowane.
Ludwiczek · 20 Styczeń 2021
Co z tego, że mieszkańcy segregują jak i tak wszystko w jeden pojemnik śmieciarka wrzuca? Specjalne utrudnienia dla zwykłego Kowalskiego.
Kolanin · 20 Styczeń 2021
To zobacz sobie w pojemnikach na śmieci(niby segregowane),tam znajdziesz wszystko,niedowiarku.Prawidłowo segregują tylko domy prywatne.
Stv · 20 Styczeń 2021
Wprowadzić worki ze znacznikami RFID tak nam na książkach. Każdy dom miałby swój identyfikator. Kody paskowe się nie nadają bo nożna je podrobić i trzeba je ręcznie czytać. Można wtedy kontrolować jak bloki (nie)segregują śmieci. Wszyscy płacimy za to, że oni oszukują i nie ma tego jak kontrolować i egzekwować.
blokman · 20 Styczeń 2021
Z okna wielokrotnie zaobserwowałem jak nocami podjeżdżają z osiedli jednorodzinnych i całe wory wrzucają do osiedlowych kontenerów. Więc zanim posądzisz mieszkańców bloku to może postój parę godzin wieczorem przy osiedlowym śmietniku a oczy Ci się otworzą.
Waldzio · 20 Styczeń 2021
Miało być tanie z segregacja. Jakąś segregacja jest i jest coraz drożej. Wciąż na każdym polu jesteśmy robieni w konia.
Kol · 20 Styczeń 2021
Tanio ,to maja mieszkańcy blokowisk,bo nie segregują a płaca jak za segregowane.Tam szukać oszczędności...
Jolanta · 20 Styczeń 2021
mam nadzieje, że tym razem również możemy liczyć na radę!
wyborca · 20 Styczeń 2021
Tak,możesz liczyć , wszyscy będą za podwyżkami,zobaczysz...
Polityka
Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]
1 godzinę temu 229

Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]

Gmina Kłodawa
Pomóżmy wrócić Maciejowi do zdrowia
3 godziny temu 5,385

Pomóżmy wrócić Maciejowi do zdrowia

Miasto Koło
II Wiosenny Bieg Księżniczek w Kole. Gościem specjalnym Super Niania
4 godziny temu 2,684 1

II Wiosenny Bieg Księżniczek w Kole. Gościem specjalnym Super Niania

Gmina Koło
Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską w ramach Tygodnia Bibliotek
4 godziny temu 557

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską w ramach Tygodnia Bibliotek

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 27.05.2024
5 godziny temu 522

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 27.05.2024

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [19-05 - 26-05-2024]
1 dzień temu 9,483

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [19-05 - 26-05-2024]

R E K L A M A