R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Stawki za śmieci w Kole pójdą w górę?! Sprawdź propozycję burmistrza

20-01-2021 14:54 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,596 | Komentarzy: 22

Burmistrz Miasta Koła na najbliższą Sesją Rady Miejskiej w Kole przedłożył radnym uchwałę dot. wzrostu cen za odbiór odpadów komunalnych z 18 zł do 21 zł od osoby.
Foto:pixabay
R E K L A M A

Projekt przedłożonej przez Burmistrza miasta uchwały zakłada zwiększenie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z 18,00 zł do 21,00 zł miesięcznie od mieszkańca. Natomiast w przypadku, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny opłata wzrośnie aż o 6 zł czyli do 42,00 zł miesięcznie od mieszkańca.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu do uchwały Burmistrz miasta argumentuje podwyżkę tym, że obecne dochody budżetu gminy w oparciu o obowiązującą stawkę, są niewystarczające na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi powstałymi na terenie Gminy Miejskiej Koło.

Ponadto, jak czytamy dalej w uzasadnieniu: Przeprowadzona procedura przetargowa na zadanie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Koło na 2021 rok oraz analiza rynku wykazała, że niezbędnym dla zbilansowania systemu finansowania odbioru i zagospodarowania zbieranych odpadów komunalnych jest podwyżka opłat. Jako główne czynniki kosztotwórcze należy uznać, wzrost kosztów odbioru odpadów komunalnych oraz wzrost kosztów obsługi Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Czy opłaty miesięczne za odpady wzrosną? To już zależy od Radnych Rady Miejskiej, w jaki sposób zagłosują na najbliższej sesji.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (22) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA