(41)
Słonecznie 27
Popularne tagi:

Co dalej z Czajnikiem? Czy przetrwa dalej bez koncesji? [AKTUALIZACJA]

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 18 Maj 2021 przeczytasz w ok. 9 min.
Co dalej z Czajnikiem? Czy przetrwa dalej bez koncesji? [AKTUALIZACJA]
© Redakcja e-kolo.pl
(41) | Czytano:
30,954 razy | przeczytasz w ok. 9 min.

To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, lecz chyba najczęściej pojawia się ono na ustach właścicieli, którzy od lat w to miejsce wkładają swoje serca, aby klienci korzystający z oferty Czajnika mogli poczuć się wyjątkowo. Od kilku dni na facebooku obserwujemy mnogość akcji popierających herbaciarnie w walce o "jutro".

R E K L A M A
41
Czytano:
30,954 razy
Udostępnij

Nasz kraj powoli wychodzi z trzeciej fali koronawirusa. Od ponad roku restauracje, kawiarnie nie miały łatwego życia. Praktycznie całkowity lockdown uniemożliwił generować dochody na dotychczasowym poziomie. W podobnej sytuacji jest kolski Czajnik, który powoli wraca na przedpandemiczne obroty. Właściciel Pan Piotr wizją wysokich kosztów ponoszonych każdego miesiąca postanowił w Urzędzie Miejskim zawiesić koncesję na sprzedaż alkoholu. Jak nam przekazał – został poinformowany, że musi wymówić koncesję a nie zawiesić ją na jakiś czas.

Brak koncesji = zamknięcie Czajnika?

O takiej wizji poinformowała herbaciarnia na swoim profilu facebookowym i od razu mieszkańcy zaczęli się jednoczyć w chęci pomocy. Wiele słów wsparcia spływało od ludzi w różnym wieku: od młodzieży do seniorów. Każdy z nich  był za tym, aby pomóc a nie „dobijać” lokalnego przedsiębiorcę. Właściciele uważają, że brak koncesji będzie pierwszym poważnym krokiem do zamknięcia lokalu działającego nieprzerwanie od 9 lat.

Właściciel lokalu otrzymał już pisemną odmowę  miejskiej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, która to w nowym składzie wydała negatywną opinię co do udzielenia koncesji lokalowi. W poprzedniej kadencji, ta sama komisja, lecz w innym składzie nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby wpłynąć na odmowę udzielenia koncesji. Obecna komisja pod przewodnictwem Urszuli Karolczak podkreśla, że istnieje zbyt mała odległość od Przedszkola Miejskiego nr 5 (uchwalona przez Radę Miejską w Kole odległość to 35 m od miejsc takich jak chociażby szkoła czy przedszkole) i dlatego została wydana taka a nie inna decyzja.

Odzew facebookowy na profilu Czajnika oraz naszego portalu był tak duży, że zadziwił nawet samych właścicieli. Tę sytuację można porównać do tej związanej ze zwolnieniem Jarosława Kawki z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Wtedy też fala poparcia wylała się na lokalnych profilach.

Postanowiliśmy zapytać każdej ze stron jak odnosi się do tej sytuacji

Oświadczenie właściciela herbaciarni Czajnik:

Pandemia wywarła ogromny wpływ na funkcjonowanie lokalu. Widmo zapaści zajrzało w oczy także Czajnikowi. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że spotkamy się już niebawem razem z naszymi klientami na gruncie towarzyskim przy filiżance pysznej herbatki oraz kieliszka dobrego czerwonego wina by wracać jak najszybciej do upragnionej przez nas wszystkich - normalności . Przy okazji spotkań kulturalnych degustacja win oraz markowych piw  wzbogaca atmosferę lokalu. Bez wątpienia, aby móc kreować wydarzenia kulturalne na wysokim poziomie uatrakcyjnieniem jest dobry trunek  a w tym celu niezbędne jest posiadanie koncesji na jego sprzedaż .Niestety sytuacja pandemii spowodowała zmianę wielu przepisów i ich interpretacji. Po rozmowie z panem Burmistrzem pojawiło się światło nadziei na ratowanie takich miejsc jak Czajnik, w których kolska społeczność będzie miała okazję odreagowania trudów czasu pandemii. Zatem mamy głęboką nadzieję, że będziemy mogli się już wkrótce delektować w Czajniku naszymi nowymi winami. Burmistrz obiecał pomoc w rozwiązaniu problemu Czajnika 

- właściciele Czajnika

AKTUALIZACJA

Najbardziej zdumiewa mnie postawa pani Urszuli Karolczak, która z niezwykłą łatwością (w dwa dni wydaje)  negatywną opinię komisji co jest praktycznie gwożdziem do trumny dla lokalu- bez głębszych konsultacji .Jest ona przecież dyrektorką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i jednocześnie przewodniczącą Miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych czyli ogniwem łączącym prywatny sektor gospodarczy z sektorem społecznym .Jest ona ekspertem .Tylko jakim ? Kto osiąga tu jakąś  korzyść?  Problematyka alkoholowa właściwie tu nie istnieje .Urząd pozbawia się dochodów ? Nas pracy a  społeczność zostaje pozbawiona nie tylko atrakcyjnej oferty lokalu ale także miejsca budującego realne pozytywne międzyludzkie relacje.

- DODAJE WŁAŚCICIEL

Oświadczenie Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego

Szanowni Państwo, pragnę wyraźnie zaznaczyć, że właściciele kawiarni Czajnik zrezygnowali w grudniu 2020 roku z koncesji na alkohol. Po wystąpieniu z nowym wnioskiem toczy się obecnie nowe postępowanie o udzielenie koncesji. Kwestię uzyskiwania koncesji regulują dwa akty prawne: ustawa o wychowaniu w trzeźwości oraz uchwała rady miejskiej. Na mocy jasnego przepisu ustawy burmistrz może wydać koncesję na sprzedaż alkoholu jedynie po uzyskaniu pozytywnej opinii miejskiej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. W przedmiotowym postępowaniu opinia jest negatywna. W uchwale rady miasta Koła mamy minimalną odległość punktu sprzedaży od placówki oświatowej wynoszącą 35 metrów. Na chwilę obecną oraz wcześniej cały ogrodzony teren przedszkola znajdował się i znajduje się w zarządzie tej instytucji, dlatego tez komisja mierzyła zapewne odległość od bramy do wejścia do kawiarni i odległość ta nie spełniła wymogów. Powstaje jednak pytanie, czym się osobiście zainteresowałem, dlaczego komisja w 2016 roku wydała opinię pozytywną i znalazłem odpowiedź. Otóż w 2016 roku, nie wiedzieć czemu i na jakiej podstawie prawnej, członkowie komisji uznali część terenu przedszkola za wyłączony z użytkowania tej instytucji i na tej podstawie przesunęli granicę pomiarów.  Pragnę podkreślić, że jako burmistrz działam w granicach obowiązującego prawa i na chwilę obecną przy negatywnej opinii komisji, koncesji wydać nie mogę, natomiast pojawiło się światełko w tunelu, albowiem w tym roku miasto zamierza obok kawiarni, a przed przedszkolem budować ogólnodostępny parking z którego korzystać będą m.in. goście kawiarni. Po jego wybudowaniu teren ten stanie się ogólnodostępnym parkingiem, wyłączonym z przedszkola, a tym samym wejście do placówki zostanie realnie przesunięte i wtedy prawdopodobnie będzie możliwość uzyskania pozytywnej opinii komisji. Na koniec pragnę dodać, że zawsze wspieram przedsiębiorców, chociażby przez umorzenia należności wobec miasta, jeśli tylko przedsiębiorca się o to zwraca. Nie mam żadnych złych intencji wobec właścicieli kawiarni Czajnik, ale jako burmistrz muszę działać zgodnie z obowiązującym prawem, a opinia komisji jest dla mnie wiążąca i nie mogę jej zignorować, bowiem złamałbym obowiązujące prawo.

- BURMISTRZ MIASTA KOŁA KRZYSZTOF WITKOWSKI


Politycy ponad podziałami wspierają Czajnik

Działacze lokalni Platformy Obywatelskiej pierwsi postanowili wyrazić swoje stanowisko co do tego, co spotkało Czajnik. Listę poparcia podpisali w kawiarni również lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Dwie zupełnie odmienne strony politycznego świata zjednały się wokół pomocy Czajnikowi. Aktywność działaczy nie przypadła jednak do gustu włodarzowi miasta, który tak skomentował poniższe zdjęcie na swoim profilu prywatnym "Przykre, że niektórzy opozycyjni radni i kolscy działacze PO próbują zbić na tym kapitał polityczny, widać chyba nie mają już na czym, a przede wszystkim nie mają pomysłu na miasto […]".

W rozmowie z nami swoje jasne stanowisko wyrazili również Posłowie, którzy przesłali do nas swoje komentarze do sprawy Czajnika:

Firma, która ma wieloletnią tradycję i miała wydaną koncesję na 5 lat, w wyniku pandemii poszła z prośba o zawieszenie jej. Wtedy też właściciel rzekomo dowiedział się , że musi zrezygnować a nie zawiesić koncesję. Uważam , że to miejsce nie stwarza żadnego zagrożenia alkoholowego. Poziom restauracji jest na tyle wysoki, że alkohol jest tylko dodatkiem. Nie jest to pijalnia alkoholu , tam się chodzi na ciasto, kawę czy też herbatę. Nigdy nie zauważyłem żeby w tym miejscu działo się coś niewskazanego. Powinniśmy to oceniać merytorycznie a nie długość od płotu do płotu. Poprzednia komisja wydała zgodę, czyli były podstawy zgodne z prawem, aby taką decyzję wydać. Szkoła nr 3 graniczy z marketem przez płot gdzie sprzedaje się alkohol. To nie jest najważniejsze – trzeba spojrzeć na aspekt demoralizujący młodzież – Czajnik do takich miejsc nie należy. Nikt się nigdy nie skarżył na zakłócanie porządku. Oceniam tą decyzję negatywnie, że wstrzymano w tym trudnym czasie koncesję. Przedsiębiorca przetrzymał pandemię – chce działać dalej więc powinniśmy mu na tych samych warunkach to umożliwić. Składał deklarację o wznowienie działalności a jej nie likwidował. Uważam, że przedsiębiorca został skrzywdzony, powinniśmy w tym przypadku rozumieć, że to wyjście z kryzysu pandemicznego i powinniśmy go wspierać.
– Leszek Galemba, Poseł RP Prawo i Sprawiedliwość


"Czajnik" to klimatyczna kolska kawiarnia. Spokojna: dobre miejsce spotkań przy dobrej herbacie czy lampce wina. W czasach ponownego otwierania gastronomii trzeba pomagać takim miejscom aby nie zbankrutowały. Odwiedzajmy kawiarnie i restauracje a administracyjne decyzje niech uwzględniają dotychczasową praktykę i działają na korzyść przedsiębiorców i lokalnej społeczności, która staje murem za tym miejscem...W tej sprawie rozmawiałem (wraz z kolską PO) z burmistrzem Krzysztofem Witkowskim, który zapewnił , że zaproponuje rozwiązanie , które umożliwi dalsze funkcjonowanie kawiarni. Będziemy sprawę monitorować.
- Tomasz Piotr Nowak , Poseł RP Koalicji Obywatelskiej

Po internetowej burzy poparcia Burmistrz Krzysztof Witkowski postanowił wyjść z inicjatywą i zaprosił przedsiębiorcę w poniedziałek rano do swojego gabinetu, gdzie wspólnie dyskutowali nad możliwymi scenariuszami. W spotkaniu brała udział również przewodnicząca komisji oraz prawnik. Wszystkie strony zapewniły chęć rozmowy i wzajemnego zrozumienia. 

O sprawie Czajnika będziemy informować na bieżąco.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (41)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Jagna · 18 Maj 2021
Bo w Czajniku zbierają się raczej ludzie o wysokiej kulturze. A u Mieszka włodarze , gdzie upijają się !!!!
Franek · 26 Czerwiec 2021
Ludzie co za bzdurne przepisy stosuje pani Karolczak. Czy mały przeczkolak będzie się urywał na drinki do Czajnika / niech szanowna komisja się nie ośmiesza . w tym postanowieniu leży drugie dno. Bo zakaz 35 m. od Przedszkola nic nie ma wspólnego z rzeczywistością. Gdyby to była szkoła średnia to rozumiem, ale przedszkole? to w pale się nie mieści...,,.
Harry · 16 Czerwiec 2021
Dla miejskiej komisji ds rozwiązywania problemów alkoholowych mam propozycję udania się na plac targowy ( pl.Narutowicza) Tam od kilku tyg. funkcjoinuje w budynku byłego sklepu budowlanego SKLEP MONOPOLOWY czynny do późnych godzin, włącznie z niedzielami. Możliwość otwarcia w niedziele i święta daje wyłącznie fakt, że jest to interes wyłącznie rodzinny. Czy tak jest w tym konkretnym przypadku ? Mam wrażenie, że nie... Kogo trzeba zainteresować, by zajął się tym ,,handełkiem'' ???
kolo · 28 Maj 2021
Proponuję sprawdzić właścicielowi tej kawiarni który(a) radnych z komisji głosował przeciw wniesieniu tematu zmiany przepisów na obrady Sesji. Ktoś ze wspólnego zdjęcia??? to jest dopiero hipokryzja.
koło · 31 Maj 2021
A ja proponuje sprawdzić, kto dostał w łapę i brnie w zmianę przepisów,żeby alkoholicy rośli w siłę..
ananas92 · 25 Maj 2021
Przyklad netto i szkoly nr 3 jest slaby. Tam jest 35 metrow od wejscia do sklepu i wejscia na teren szkoly... Takie mamy prawo i nie da sie nic z tym zrobic, a jakby ktos zrobil to beda niezadowoleni, ze sie je lamie i wtedy opozycja wniosek do prokuratury na zlamanie prawa? :)) Polityka to smieszna dziedzina, ale zarazem bardzo ciekawa ;)
Wwwy · 22 Maj 2021
W d u p i e mam jakiś czajnik... Jest przepis i to stanowi prawo a nie płacze i kombinowanie jeszcze tłumaczenie śmieszne wlodarza z czego się tu tłumaczyć z nieudolności poprzedniej rady... Mierzcie wszystkich taka sama litera prawa a nie kumoyerstwo jakieś i płaczę w mediach
anty · 20 Maj 2021
"Uchwalona przez Radę minimalna odległość usytuowania punktu sprzedaży od obiektów chronionych nie mniej niż 35 metrów oznacza bardzo bliskie, bezpośrednie sąsiedztwo z takimi obiektami, co w oczywisty sposób kłóci się z koniecznością realizowania obowiązku ograniczania dostępności do alkoholu, w szczególności w stosunku do osób nieletnich."Taki jest jeden z wyroków sadu.Trzeba uchwałę zaskarżyć i zrobić porządek z alkoholem.
kis · 20 Maj 2021
No i kto jest winny dania koncesji podmiotom co są w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc chronionych? Trzeba teraz pozabierać ,ale kto to zrobi? Prokurator będzie to musiał rozwiązać...!!!
Franek · 20 Maj 2021
Czajnik to jedyny na poziomie i pięknym wystroju. Miasto powinno sie szczycić takim lokalem .Pokrętne tłumaczenie Burmistrza daje do myślenia ,że ktoś chce specjalnie zniszczyć tą herbaciarnię, któr podkreślam jest jedynym w Kole i na wysokim poziomie lokalem.
czytelnik · 23 Maj 2021
Gdzie się doczytałeś "pokrętnego tłumaczenia?
Eryth · 19 Maj 2021
Na przeciwko liceum jest sklep monopolowy, a na przeciwko SP 1 wkrótce będzie hurtownia alkoholi. Czajnik jest Ok
Kolanin · 19 Maj 2021
Możliwość sprzedaży alkoholu w bezpośrednim sąsiedztwie wymienionych miejsc chronionych jest bezprawne, Tak mówi ustawa.Netto,Lidl nawet Kaufland i inne Czajnik też powinni być pozbawieni koncesji,Jakby ktoś zaskarżył uchwale rady miejskiej o min 35 m,to byłaby unieważniona poniewaz jest sprzeczna z ustawa ,która mówi o bezpośrednim dziedzictwie,Wszystko to lipa i omijanie prawa.A jak mętna woda,to łapówek nie widać.I żadne budowanie parkingu nie pomoże,jak dziwnie planuje burmistrz.
Kolanin · 19 Maj 2021
"bezpośrednim sąsiedztwie"przejęzyczenie
Kaja · 19 Maj 2021
Przykre, że w Kole, co rusz otwierają się nowe sklepy monopolowe, niektóre czynne całą dobę i jakoś komisja problemu nie widzi. Obok szkoły nr 3 jest Netto, niedaleko szkoły nr 1 jest Lidl. W tych sklepach można kupić różnego rodzaju alkohole i papierosy. Nikt problemu nie widzi. Czyli duży może więcej?
Kolanin · 19 Maj 2021
W ustawie nie ma żadnego 100 m,jest tylko bezpośrednie sąsiedztwo.
czytelnik · 19 Maj 2021
Tak jest. Ktoś kiedyś -moim zdaniem-wydając koncesję złamał obowiązujące prawo. Dlaczego? To już nie mnie należy pytać.
do czytelnik · 19 Maj 2021
idac twoim tokiem myslenia - rada miejska zlamala przepisy stanowiac, ze na terenie kola ta odleglosc nie moze byc mniejsza niz 35m? ohh zabysnales intelyGencja
czytelnik · 19 Maj 2021
Żaden radny nie tworzy ogólnopolskich przepisów! "Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, odległość punktów sprzedaży alkoholu od szkół i innych placówek oświatowych nie może być mniejsza niż 100 metrów. (wzdłuż ciągów komunikacyjnych, a nie w linii prostej)." Ustawy tworzy i przyjmuje Sejm RP! Zmierz odległości i wtedy się wypowiadaj!!!
Karma wraca · 19 Maj 2021
Nie dał się zwolnić nie poszedł do wymiaru sprawiedliwości bo bal się konsekwencji tylko jbezwstydnie ruszył w sprawie swojej d... y ludzi nie patrząc że sam kogoś skrzywdził. Życzę Panu szybkiego wylotu za tę perfidnosc panie dyrektorze od siedmiu boleści. Dobry jesteś w uprawianiu bandy
Renia · 19 Maj 2021
W jesiennym sezonie grypy, będzie kolejna , czwarta fala i znów wszystko zamkną. Myślę , że najprościej zmienić w uchwale ilość metrów . Zamiast 35 zrobić 25 i po sprawie. A w ogóle czy muszą być te metry? To żadnego sensu nie ma.
as · 19 Maj 2021
W mojej ocenie jeżeli istnienie kawiarni Czajnik zależy od sprzedaży alkoholu, to źle świadczy o pomyśle na biznes w tym miejscu. To w końcu ma być kawiarnia czy wyszynk. Przepisy mówią jednoznacznie o odległości punktów sprzedaży alkoholu od placówek oświatowych i tutaj komisja pod przewodnictwem pani Karolak i burmistrz mają rację nie zgadzając się na wydanie koncesji. Z kolei postawa posłów Nowaka i Galemby jest skandaliczna. Panowie próbujecie nagiąć prawo, które ustanowił sejm, a do jego przestrzegania jesteście szczególnie zobowiązani. To takie geszefciarskie podejście, jakie stosuje od dłuższego czasu jeden z posłów w mieście Kole.
mmm · 19 Maj 2021
dobry gospodarz nie mowi "ja nic nie moge, to ktos inny decyduje", dobry gospodarz mowi "mimo iz decyzja nie nalezy do mnie, zobacze co da sie zrobic, dowiem sie, porozmawiam, postaram sie pomoc"
kolanin · 19 Maj 2021
SZACUN DLA LOKALNYCH POLITYKÓW KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIE W AKCJĘ POPARCIA PRZEDSIĘBIORCY DOTKNIĘTEGO SKUTKAMI PANDEMI!!!!! DLA TYCH KTÓRZY NIE POTRAFIĄ SIĘ OKREŚLIĆ I TYM SAMYM POZWALJĄ NA NISZCZENIE NASZEGO LOKALNEGO BIZNESU A TYM SAMYM DO TRAGEDII LUDZKIEJ :WSTYD I HAŃBA!!!!!!!!!!!!!!!!! PSEUDO BURMISTRZ TYLKO POLITYKÓW SIĘ BOI.NAS ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW MA W GŁĘBOKIM POWAŻANIU..
janek · 19 Maj 2021
szanowni Panstwo,obecną kadencje naszego wielce panujacego włodarza mozna nazwac KADENCJA BIAŁYCH RĘKAWICZEK. pan burmistrz (z małej litery)"zawsze słuzy pomocą i pragnie rozwiązywać problemy naszego miasta i ich mieszkanców,niestety co on moze jezeli to:radni,rady nadzorcze,komisje,jego zastepca,naczelnicy nie chca pomoc a on biedny musi sluchac ich opini.panie burmistrzu niech pan nas(mieszkancow miasta KOŁO) nie traktuje jak ludzi,którzy nie potrafią myślec.pana propaganda sukcesu już się nie sprawdza.kiedyś te osoby(kozły ofiarne)którymi się pan teraz zasłania powiedzą kto naprawde wydaje polecenia i nakazuje ich realizacje.aha jeszcze jedno,chiałem mimo wszystko dac panu dobrą rade.tak rada to słowo:KOMPROMIS.pan tego słowa nie zna ale proszę siegnąc do słownika .pozdrawiam i życze panu zeby nienawiść do ludzi zastąpił pan rozsądnym spojrzeniem.
o kawce · 19 Maj 2021
przeciez logicznym jest pornwnanie nie sytuacji czy to czajnika czy Jarka Kawki, a ruch społeczny, który się utworzył w internecie w obronie. Nie ma co porównywać zwolnienia a sytuacji prywatnego przedsiebiorcy, ale to co zadzialo sie w internecie w obrobie pokrzywdzonych - to piekna sprawa
Zygzak · 19 Maj 2021
Porównanie z sytuacją dotyczącą dyrektora MOSiR nie jest dziełem przypadku. Brawa dla niezależnych, niezaangażowanych mediów! My, mieszkańcy, musimy o tym wszystkim pamiętać bo wybory się zbliżają. Musimy patrzeć na całe pięć lat. W mieście są potrzebne zmiany.
Dalej · 19 Maj 2021
Innych można zwalniać ale mnie nie. Bez sądu to załatwię. Bo ja jestem niezastąpiony i biedny ach biedny
Do zwolnionych po Wielkich Wyborach na jesień · 19 Maj 2021
Czasami głupoty pan wpłata w swoich treściach panie redaktorze. Jeżeli Pan wspomina niby niwinnego Kawke to jest to samo czyli krzywdzieciel taki sam jak Witkowski. Jeżeli zwalnia z pracy pozbawia chleba człowieka i sam jest zwolniony i ... swoją reaguje udając się do ludzi to coś jest nie tak. Bo od tego jest wymiar sprawiedliwości a nie kolesiostwo inaczej sitwa
vce · 19 Maj 2021
Opinie partii politycznych nie są dla mnie wiarygodne. Jak się wielokrotnie przekonaliśmy są w stanie powiedzieć i zrobić wszystko żeby osiągnąć korzyść dla siebie. Natomiast pani przewodnicząca komisji antyalkoholowej dała się poznać jako bardzo kompetentny i profesjonalny urzędnik, budzący zaufanie. Ponadto czy dla funkcjonowania kawiarni naprawdę niezbędna jest sprzedaż alkoholu. Jeżeli będzie oferowała dobre usługi na pewno znajdzie klientów bez tego.
czytelnik · 19 Maj 2021
Jeśli jest tam dobra herbata i ciasta, to bez wina jakoś tak trochę nijak!
smutno mi · 19 Maj 2021
piekne jest to, ze w obrobie przedsiebiorcy (nie jakiegos wielkiego tylko malego) staja sily polityczne, ktore na codzien prowadza konflikt. Dwa bieguny polaczyly sie w jednej slusznej sprawie - stanac po stronie malego przedsiebiorcy, ktory stoi przeciwko wielkiemu mechanizmowymi zwanymi Panstwo. Moze w rozrachunku ogolnym gdyby Czajnik sie zamknal nie byloby to odczuwalne dla budzetu miasta, ale popatrzmy szerzej. Co jakby takiej wielkosci przedsiebiorstwa zaczely sie zamykac jeden po drugim? Doceniajmy malych przedsiebiorcow a nie patrzmy tylko na wielkie korpo
Kolanin · 19 Maj 2021
Moim zdaniem,tu nie chodzi o pozwolenie na sprzedaż alkoholu,tylko o przestrzeganie prawa.Wyłania się pytanie ,dlaczego sklep Lidl dostał koncesje na alkohol,chociaż ma kolo siebie szkole nr 3.Czy może ktoś przytulił ładne podziękowania ,a tu mała kawiarenka nie może zadowolić wydających koncesję. Myślę ,że należy zabrać niesłusznie przyznana koncesje i po prostu przestrzegać prawa po równo.
Kolanin · 19 Maj 2021
"najbliższa okolica punktu sprzedaży napojów alkoholowych,"tak jest w ustawie.Te miejskie 35 m może burmistrz sobie mierzyć ,ale to jest sprzężne z ustawą...
czytelnik · 19 Maj 2021
A jaka jest odległość Lidla od szkoły? Od wejścia do wejścia!
Monica · 19 Maj 2021
brawo. trzeba przestrzegać prawo a poprzednie pozwolenie było wydane nie zgodnie z nim a teraz lament. niech gościu otworzy bar w Kłodawie i tam organizuje imprezy dla pisu z alkoholem.
Jurek z Naiboi · 19 Maj 2021
I tak się traktuje przedsiębiorców w naszym mieście. Czyta się to ze smutkiem. A przecież w tej kadencji miało być inaczej. Na szczęście wybory już naprawdę blisko. Nad Kołem zaświeci słońce i nasze miasto znów będzie uśmiechnięte. Musimy tylko dobrze zagłosować. Wypada też napisać ciepłe słowa o wszystkich osobach które poparły w tej trudnej i kuriozalnej sytuacji naszego kolskiego przedsiębiorcę, który przecież od dłuższego czasu funkcjonował na miejskim rynku i odprowadzał podatki. Panie Piotrze! Wytrwałości! Nie znam Pana osobiście ale szacunek za konsekwencje! Proszę, żeby ani Pan ani nikt inny się nie załamywał. Oby do wyborów. I oby te dwie kadencje się nigdy nie powtórzyły,
czytelnik · 19 Maj 2021
Gdybyś wiedział o co w tym wszystkim chodzi (a jest to informacja powszechna) nie pisałbyś b.z.d.u.r. o kadencjach!
Była klientka · 18 Maj 2021
Byłam stałą klientką herbaciarni i nigdy alkoholu nie zamawiałam. Wystarczał mi duży wybór herbat. Teraz jednak nie popieram Czajnika. Przykro mi bo obsługa się zmieniła. Pani podała nie takie zamówienie i miała pretensje, że się nie znam. No cóż chodząc do czajnika od początku jego istnienia umiem rozpoznać herbatę którą zawsze tam zamawiałam. Z takim podejściem naprawdę mogą mieć problem z utrzymaniem się na rynku
Gość · 19 Maj 2021
Ja z mężem,dorosłymi dziećmi i wnuczkami byliśmy częstymi gośćmi Czajnika. W zasadzie zamawialiśmy herbaty,kawy,ciasta ,lody ,koktaile i po lampce wina i piwa przy szczególnych okazjach.Nigdy nie spotkałam tam pijanych osób. Żona właściciela niezwykle miła osoba. Mogliśmy posłuchać muzyki. Myślę ,że Pani Karolczak powinna zająć się czymś innym. MOPS powinien zająć sie osobami pozostawionymi bez opieki na terenie Koła lub skierować ich do DPS gdzie będą mieli opiekę całodobową. Jak są miejsca wolne to uzupełniane sa przez Poznań,inne miejscowości bo Pani Karolczak nie chce narazić miasta na koszty. Uważam ,ze Czajnik powinien funkcjonować tak jak dotychczas.Nikomu krzywda sie tam nie stała.Pomimo bliskości przedszkola.
Jagna · 18 Maj 2021
Bo w Czajniku zbierają się raczej ludzie o wysokiej kulturze. A u Mieszka włodarze , gdzie upijają się !!!!
kolo · 20 Maj 2021
HE HE HE DOBRE. TO PO CO ALKOHOL W tym lokalu. Skandal to jest TAKI, Że politycy i niektórzy radni próbują naciskać do odmiennej interpretacji PRAWA - tego prawa które sami stanowią. Temat jest prosty - zmienić ten przepis przez Radnych i wtedy będzie dotyczył wszystkich a nie jednego lokalu. Też tam bywam ale zamawiam ciasto i kawę a nie ALKOHOL!!!!!
Polityka
Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]
8 minuty temu 32

Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]

Gmina Kłodawa
Pomóżmy wrócić Maciejowi do zdrowia
2 godziny temu 4,732

Pomóżmy wrócić Maciejowi do zdrowia

Miasto Koło
II Wiosenny Bieg Księżniczek w Kole. Gościem specjalnym Super Niania
3 godziny temu 2,200

II Wiosenny Bieg Księżniczek w Kole. Gościem specjalnym Super Niania

Gmina Koło
Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską w ramach Tygodnia Bibliotek
3 godziny temu 499

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską w ramach Tygodnia Bibliotek

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 27.05.2024
4 godziny temu 467

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 27.05.2024

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [19-05 - 26-05-2024]
1 dzień temu 9,260

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [19-05 - 26-05-2024]

R E K L A M A