R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Weszli do stacji transformatorowej. 16-latek zginął na miejscu

29-05-2021 13:55 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 111,617 | Komentarzy: 12

Do ogromnej tragedii doszło dziś po południu na ulicy Nagórnej, gdzie w jednej ze stacji transformatorowej prąd poraził 16-latka. Młody chłopak zginął na miejscu.
Foto:czytelnik
R E K L A M A

Z naszych informacji wynika, że dwoje nastolatków w niewyjaśnionych okolicznościach znaleźli się w stacji transformatorowej w pobliżu elektrowni wiatrowej, gdzie jak wiadomo - płynie prąd o wysokim napięciu. 

Najczęściej spotykane stacje transformatorowe służą do transformacji średniego napięcia (np. 20 kV, 15 kV) na niskie (400 V), stąd oznaczenie SN/nn. Są one zazwyczaj budowane jako ostatni element na drodze dostaw energii elektrycznej z elektrowni do klienta.

- wikipedia

Po tym, jak prąd poraził jednego z nich, drugi wezwał na miejsce pomoc. Na ulicę Nagórną przybyła straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie elektryczne i policja, która pod nadzorem prokuratury będzie prowadzić dochodzenie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 16-letniego mieszkańca Koła.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (12) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE