R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Poradnik

Czy posyłać dziecko do żłobka? Zobacz czego nauczy się tam Twoje dziecko

17 dni temu | Źródło: partner | Wyświetleń artykułu: 1,056 | Komentarzy: 0

Decyzja o posłaniu dziecka do żłobka może być dla wielu rodziców bardzo trudna. Niestety ze względów organizacyjnych często jest to jedyne wyjście, które pozwala zapewnić dziecku opiekę w momencie, gdy idziemy do pracy lub musimy załatwić inne rzeczy. Nie każdy może bowiem pozwolić sobie na przedłużenie urlopu czy też zatrudnienie niani.
Foto:pexels.com
R E K L A M A

Żłobek to miejsce, w którym dziecko może nauczyć się wielu rzeczy i nie należy negatywnie nastawiać się do tego typu placówek – szczególnie jeśli wybierzemy renomowane miejsce.

Dlaczego warto posłać dziecko do żłobka?

Tak jak już wspomnieliśmy we wstępie, żłobek może pozwolić dziecku nabyć nowe umiejętności. Przede wszystkim maluch może nauczyć się samodzielności, która jest niezbędna w życiu każdego człowieka – nawet tego małego. Wielu rodziców chwali sobie to, że ich dziecko, które wcześniej nic nie chciało robić samodzielnie już po kilku wizytach w żłobku chętniej je czy też ubiera się bez większej pomocy dorosłego. Wiele umiejętności niezbędnych w codziennym życiu dziecko nabywa właśnie w żłobku, a pomagają mu w tym wykwalifikowane „ciocie”.

Oprócz samodzielności dziecko może także nauczyć się przebywania i funkcjonowania w grupie rówieśników. W żłobku dziecko może zawierać nowe znajomości, a nawet przyjaźnie, nauczy się także jak się dzielić z innymi np. zabawkami i poprawią się jego umiejętności społeczne. Dziecko, które większość czasu przebywa w domu z rodzicami lub tylko w wąskiej grupie kuzynów, rodzeństwa i dziadków także uczy się pewnych zachowań, jednak nie jest to aż tak intensywny proces, jak w żłobku. Żłobek Wilanów to doskonałe miejsce do tego, aby dziecko poznawało i uczyło się nowych rzeczy.

Jak wybrać odpowiedni żłobek dla swojego dziecka?

Jeśli decyzja o posłaniu dziecka do żłobka została już podjęta, to przyszedł czas na znalezienie odpowiedniego miejsca. Warto zapytać znajomych, którzy mają dzieci chodzące do żłobka o to, jaką placówkę polecają. Jeśli jednak nie masz w swoim otoczeniu takich osób, to możesz poszukać żłobka na własną rękę z pomocą internetu. Miejscem, które jest warte polecenia, jest żłobek Kraków, w którym dziecko będzie miało zapewnioną profesjonalną opiekę oraz ciekawe rozrywki.

Opinii na temat konkretnych placówek możesz szukać w mediach społecznościowych i na forach tematycznych. Warto pójść na „drzwi otwarte” do kilku placówek i na podstawie swoich spostrzeżeń wybrać najlepszy żłobek dla swojej pociechy. Nie masz się czego obawiać, ponieważ posłanie dziecka do żłobka pozwoli Ci się realizować zawodowo, a Twój maluch nabędzie wiele nowych umiejętności.

Szukasz więcej ciekawych artykułów? Odwiedź stronę biznespolski.com

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA