R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Poradnik

Idealne drzwi wewnętrzne do twojego domu!

02-08-2021 08:17 | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 1,602 | Komentarzy: 0

Drzwi wewnętrzne stanowią jeden z wielu elementów, jakie należy wziąć pod uwagę w trakcie wykańczania domu czy mieszkania. Wygląd tego produktu, kolor czy posiadane zdobienia wpływają bezpośrednio na wystrój każdego wnętrza. Jednocześnie drzwi zapewniają podział pomieszczeń oraz pozwalają zachować koniczną intymność. Poznaj szeroki wybór drzwi wewnętrznych i wybierz najlepszy wzór dla siebie. Przekonaj się, na co należy zwrócić uwagę wybierając drzwi pokojowe.
Foto:unsplash.com
R E K L A M A

Drzwi przeszklone, drzwi dwuskrzydłowe i pozostałe - wybierz najlepszy model

Dostępne na rynku drzwi wewnętrzne można podzielić na kilka typów. Rodzaje drzwi wewnętrznych to modele przygotowane z myślą o kuchni i łazience czy pokojach. Wspomniane drzwi łazienkowe i kuchenne posiadają specjalne podcięcia lub otwory, które zapewniają odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza. Pozostałe drzwi wewnętrzne są pełne, dzięki czemu zapewniają odpowiedni poziom intymności choćby w sypialni. Produkt ten dostępny jest w kilku wersjach, dlatego należy wyróżnić drzwi pojedyncze i drzwi dwuskrzydłowe. Dlatego też każdy konsument znajdzie model dla siebie!

Ościeżnice i drzwi to produkty doskonale uzupełniające się pod każdym względem. Należy też zauważyć, że skrzydła drzwiowe, podobnie jak drzwi wejściowe mogą posiadać przeszklenia, frezowania i inne zdobienia. Tak spora różnorodność sprawia, że bez problemu można dobrać drzwi do każdego wnętrza w mieszkaniu i domu. Warto zauważyć, że bardzo ciekawą ofertę drzwi, klamek, ościeżnic posiada sklep Castorama. Posiada on w swoim asortymencie każdy rodzaj drzwi różnych marek. Wysoka jakość marki Porta Verte, Porta, DRE w atrakcyjnej cenie sprawia, że drzwi te doskonale sprawdzą się w niejednej aranżacji.

Skrzydło drzwiowe - na co zwrócić uwagę?

Przeszklenie to jeden z wielu szczegółów, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych. Drzwi wewnętrzne posiadające przeszklenia wyglądają bardzo elegancko. Tego typu drzwi świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które nie posiadają okien. Dzięki temu w łazience nie będzie zbyt ciemno. Ten typ drzwi świetnie sprawdzi się także w małych pomieszczeniach, jak garderoba czy małe biuro. Wybierając drzwi do sypialni warto zrezygnować z przeszklenia. Niemniej jeśli zależy nam na tego typu ozdobie, należy zwrócić uwagę na modele drzwi ze szkłem matowym. Ten typ szkła wygląda równie efektownie i zapewnia odpowiedni poziom intymności.

Drzwi łazienkowe, ale i kuchenne wymagają wspomnianego już pocięcia. Niektóre modele wciąż posiadają specjalne otwory w postaci tuneli. Rozwiązania te zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki w pomieszczeniu tym poziom wilgoci będzie dużo niższy. Wybierając produkt do tego pomieszczenia, warto również wrócić uwagę na jego jakość i wykończenie. Powierzchnia powinna być łatwa w utrzymaniu czystości, jak i odporna na działanie wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne. Drzwi w tej lokalizacji są niezwykle często używane, dlatego to one najczęściej ulegają uszkodzeniom. 

Sprawdzone wykończenie drzwi

Drzwi wewnętrzne to produkt, który dostępny jest w dwóch wersjach. Należy wyróżnić drzwi lewe i prawe. Różnią się one sposobem otwierania, czyli na zewnątrz lub do wewnątrz danego pomieszczenia. Rozwiązanie to zapewnia odpowiedni poziom funkcjonalności nawet bardzo małych pomieszczeń. Należy pamiętać, że wybierając odpowiednie drzwi do pokoju można w nim powiększyć optycznie przestrzeń.

Drzwi do wnętrza domu, jak i mieszkania należy dobrać przede wszystkim pod względem: wyglądu, jakości oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. W ofercie dobrze zaopatrzonego sklep można znaleźć drzwi w wielu kolorach i fakturach. Proponowane produkty mogą być wyprodukowane z płyty MDF, płyty wiórowej, drewna litego i wielu innych tworzyw. Materiały te różnią się między sobą przede wszystkim trwałością i bezpośrednio wpływają na wagę drzwi, jak i ich późniejsze użytkowanie.

Skrzydło drzwiowe do zadań specjalnych

Drzwi wewnętrzne to także drzwi przeciwpożarowe, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie wybuchu pożaru w budynku. Wykonane są one z solidnych materiałów, które nie zajmują się ogniem. Warto zauważyć, że wśród tych produktów można znaleźć również drzwi pełne do pomieszczeń gospodarczych zlokalizowanych wewnątrz domu. Modele te charakteryzuje prosta budowa i staranne wykończenie.

W ofercie sklepu Castorama znajdują się drzwi harmonijkowe. Jest to propozycja do bardzo trudnych wnętrz, gdzie wstawienie tradycyjnych drzwi mogłoby być niemożliwe. Jest to z pewnością bardzo nietypowy model drzwi, za sprawą swojej budowy i wyglądu. Jednak bardzo praktyczny i dostępny w wielu wariantach do wyboru.

Kolejną alternatywą dla tradycyjnych drzwi są drzwi przesuwne i systemy im dedykowane. To ponownie rozwiązanie dedykowane małym pomieszczeniom. Niemniej drzwi te doskonale sprawdzą się w nowoczesnych i wnętrzach utrzymanych w klasycznym stylu. Proponowane drzwi wewnętrzne wprowadzą do pomieszczenia odrobinę lekkości, dzięki czemu aranżacja pokoju zyska nowe oblicze.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA