R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Powiat stawia na ścieżki rowerowe. Umowa na realizację podpisana

09-08-2021 10:56 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,419 | Komentarzy: 7

Już wkrótce rowerzyści z Koła bezpiecznie będą mogli dojechać na rowerach do lasu w m. Łęka, a nawet bezpiecznie pojechać dalej bez potrzeby jazdy ulicą. Dziś wyjeżdżając z Koła możemy jechać ścieżką rowerową ul. Bogumiła a dalej w Ruszkowie nowym wybudowanym w 2019 roku odcinkiem, którym jazda kończy się na wysokości rzeki Kiełbaska. Jeszcze w tym roku ten stan się zmieni.
Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

W dniu dzisiejszym tj. 9 sierpnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Kolskim reprezentowanym przez Wicestarostę Kolskiego Sylwestra Chęcińskiego oraz Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kole Grzegorza Kujawę a firmą MK STELLA Konrad Marek, reprezentowanym przez Właściciela Konrada Marka. 

Przedmiotem zawartej umowy jest wykonanie robót budowlanych związanych z „Przebudową drogi powiatowej nr 3218P Ruszków Drugi – Police Średnie”. Wartość zamówienia to 768 291,65 zł brutto, z czego 50% kosztów pokryje Powiat Kolski a drugie 50% Gmina Kościelec.

Należy również dodać, że jest to kontynuacja budowy ścieżki rowerowej prowadzonej do miejscowości Łęka skąd można wyruszyć bezpiecznie w dalszą drogę. W 2019 roku wykonano przebudowę tej drogi w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego, chodników i zjazdów na odcinku o długości 823 metry  od ul. Zakładowej w Ruszkowie do rz. Kiełbaski w Policach. Środki na realizację zadania, również pochodziły z budżetu Powiatu Kolskiego oraz Gminy Kościelec.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE