R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Poszukiwany listami gończymi chciał uciekać przez okno po prześcieradłach

30-08-2021 12:41 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 26,626 | Komentarzy: 2

W minioną środę 25 sierpnia br. kolscy kryminalni udali się do jednego z mieszkań na terenie Koła gdzie miał ukrywać się 44-letni mieszkaniec naszego miasta poszukiwany dwoma listami gończymi.

Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się wewnątrz mieszkania. Poszukiwany wraz z przebywającymi z nim w mieszkaniu kompanami zabarykadował się, po czym podjął próbę ucieczki przez okno na prowizorycznej linie utworzone z kabli i prześcieradła. Gdy ścigany zorientował się, że ten pomysł „nie wypali” postanowił wybić dziurę w stropie i uciec przez dach. Policjanci przystąpili do siłowego wejścia do mieszkania i po chwili udało im się zatrzymać poszukiwanego, który w trakcie zatrzymania dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszył ich nietykalność cielesną oraz groził im.

Wraz z poszukiwanym zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna 36-letni mieszkaniec Koła, który wspólnie z zatrzymanym dokonał czynnej napaści na interweniujących policjantów. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze w mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego mężczyznę ujawnili przeszło 12 gramów marihuany. Zebrany dotąd w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji oraz ich znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Dodatkowo poszukiwanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

27 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Kole na wniosek kolskiej prokuratury zastosował wobec jednego z podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy natomiast wobec drugiego z mężczyz zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Za najcięższe przestępstwo zarzucane podejrzanym czyli czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze