R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biznes

BMW do 15, 20 i 30 tysięcy. Co kupić z określonym budżetem?

07-09-2021 08:29 | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 3,745 | Komentarzy: 1

Argumentów przemawiających za wyborem BMW jest mnóstwo. Zalety aut pochodzących z bawarskiej fabryki to między innymi dobre, klasyczne wzornictwo, bezproblemowa eksploatacja, duża dostępność części zamiennych, niezawodność, osiągi i niepowtarzalny charakter. Bez względu na to, jaki silnik was interesuje (diesel czy benzyna), czy wolicie skrzynię manualną czy automat oraz tego, jaki rodzaj nadwozia preferujecie - na rynku wtórnym znajdziecie sygnowany przez BMW model dla siebie.

Foto:partner
R E K L A M A

Na potwierdzenie tych słów, przygotowaliśmy przegląd aut BMW często pojawiających się na rynku wtórnym dostępnych w różnych budżetach. Zaczynamy od naprawdę niewysokiego progu, bo już od 15 tysięcy złotych. Oczywiście jeśli dysponujecie większym budżetem, wybór będzie jeszcze szerszy. Za 30 tys kupicie już auto świetnie utrzymane, w dobrym stanie technicznym i rokujące na dalszy, długi przebieg. 

Najlepszy sposób na znalezienie wymarzonego BMW na rynku wtórnym to oczywiście wykorzystanie potencjału, który oferują ogłoszenia w internecie. W ten sposób nie tylko najszybciej znajdziecie auto spełniające wszystkie wasze wymagania, ale też zyskacie dostęp do ofert z całej Polski. Ponadto wszystkie dobre serwisy udostępniają rozbudowane wyszukiwarki, dzięki którym szczegółowo ustalicie kryteria i zawęzicie wyniki, sprawiając, że każde wyświetlane ogłoszenie będzie dostosowane do waszych potrzeb, jeśli chodzi o parametry auta, to gdzie samochód jest zarejestrowany, rok produkcji, tego czy pod maską jest diesel, czy jednostka benzynowa itp. 

Niezależnie od tego, czy auto sprzedaje dotychczasowy właściciel czy też oferta pochodzi z komisu, w określonym budżecie (do 30 tys lub 40 tys) możecie znaleźć ciekawe silniki i bardzo dobre egzemplarze. Szukając ofert online, zwróćcie też uwagę na to, czy cena podlega negocjacji. Dzięki temu pierwotne koszty możecie obniżyć nawet kilka tysięcy złotych, które wydacie na drobne naprawy lub doposażając auto według uznania. 

BMW do 15 tysięcy złotych. Który dostępny w ofercie BMW model będzie najlepszy, jeśli mamy niski budżet?

W tym zakresie cenowym rzecz jasna nie ma co liczyć na to, że uda wam się kupić w miarę nowe BMW w wersji diesel i z niskim przebiegiem. Naszym zdaniem jednak nawet w tej cenie można dobry samochód z Bawarii - zwłaszcza, jeśli istnieje możliwość negocjacji. Podobnie sprawa wygląda zresztą w przypadku innych uznanych marek zza Odry - na przykład Audi. 

Na jakie modele zwrócić uwagę, jeśli budżet nie przekracza 15 tysięcy złotych? Po pierwsze - nie nastawiajcie się, że rok produkcji będzie będzie bliski naszemu. W tym przedziale należy raczej szukać bardziej wiekowych, 15- lub 20-letnich egzemplarzy. Przy odrobinie wysiłku, szczęścia i pomocy zaufanego specjalisty, który starannie sprawdzi dany egzemplarz, na pewno uda się znaleźć auto, które pozwoli na sprawne i bezproblemowe przemieszczanie. 

Do wyboru macie między innymi BMW serii 3 i 5 pochodzące z roczników od 2000 do 2005. Jeśli zadowolicie się miejskim kompaktem, na rynku wtórnym znajdziecie sporo ogłoszeń dotyczących BMW serii 1. Starsze, 20-letnie egzemplarze można kupić już za niespełna 10 tysięcy złotych. Powyżej tej granicy można kupić 10- lub 15-latka z przebiegiem poniżej 200 tys i w zadowalającym stanie. W tym segmencie cenowym dostępne są różne silniki - zarówno diesel, jak i benzyna. 

BMW do 20 tysięcy złotych w dobrym stanie technicznym. Wybieramy tanie samochody z Niemiec

Do budżetu wspomnianego w poprzedniej części wystarczy dodać zaledwie 5 tysięcy, by cieszyć się jeszcze większym wyborem. Wybierając BMW do 20 tys, różnice odczujecie przede wszystkim w rocznikach, przebiegach oraz mocniejszych jednostkach - zarówno, jeśli interesuje was benzyna, jak i silnik wysokoprężny. Dla miłośników klasyków dobrą opcją może być też wybór BMW 750 lub podobnego modelu z lat 90. To też świetny sposób na inwestycje, bo stosowane w tej generacji silniki (zwłaszcza benzyna) sukcesywnie zyskują na wartości.

BMW do 30 tysięcy złotych - jakie auto? Zadbane egzemplarze dostępne w budżecie do 30 tys

Jeśli planujecie wydać na auto Audi czy BMW do 30 tys, temat staje się dużo prostszy. Taka kwota pozwala wam na zakup dobrze utrzymanego egzemplarza z zadowalającymi parametrami - zarówno, gdy interesuje was benzyna, jak diesel. Na rynku wtórnym znajdziecie sporo ogłoszeń typu "sprzedam BMW E61" czy oferty sprzedaży BMW E92 w różnych wersjach nadwozia - między innymi sedan lub hatchback. Większość aut z dostępnych w cenach od 25 do 30 tysięcy złotych pochodzi z roczników od 2008 do 2012.

BMW. Co kupić do 40 tysięcy złotych - wybór auta. BMW serii 3 - jakie egzemplarze można kupić w Polsce?

Budżet zamykający się w 40 tysiącach złotych daje już naprawdę duże możliwości. W tej cenie na rynku wtórnym można znaleźć między innymi model X3, który według specjalistów uchodzi za jedną z najbardziej udanych pod względem mechanicznym konstrukcji ostatnich dwóch dekad. Za niecałe 40 tysięcy można bez problemu kupić X3 w wersji benzynowej z roczników 2005-2010, który zapewni wam lata wygodnej i bezproblemowej eksploatacji. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze