R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Poradnik

Synoptyk IMGW: Polskę opuszcza suchy wyż. Do kraju wkracza chłodny front z zachodu

11-10-2021 10:06 | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 1,493 | Komentarzy: 0

W poniedziałek od zachodu do Polski będzie wkraczał chłodny front, który przyniesie chmury i wilgotne powietrze – powiedział PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

Foto:PAP
R E K L A M A

W rozmowie z PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek, zapowiedział stopniową zmianę pogody, która czeka Polskę w najbliższych dniach.

"W poniedziałek słabnący wyż z suchym powietrzem opuści już obszar naszego kraju. Do Polski od zachodu zacznie wchodzić chłodny front z wilgotniejszym powietrzem. W ciągu dnia na północnym zachodzie i zachodzie pojawi się już więcej chmur i spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. W pozostałej części kraju, do zachodu słońca, będzie jeszcze sucho i słonecznie"

– powiedział Ogórek.

Według przewidywań meteorologów w poniedziałek najchłodniej będzie w rejonach podgórskich, gdzie temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 9 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 11 do 14 stopni.

W zachodniej części kraju wiatr będzie skręcał na zachodni, a na Pomorzu i Wybrzeżu może być chwilami porywisty, osiągający prędkość do 55 km/h. (PAP)

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze