R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Poradnik

Sylwester będzie pochmurny i deszczowy

31-12-2021 09:28 | Źródło: PAP - Polska Agencja Prasowa | Wyświetleń artykułu: 1,829 | Komentarzy: 0

W sylwestrowy poranek prognozujemy duże zachmurzenia i opady deszczu w całym kraju. Temperatura o tej porze dnia na przeważającym obszarze kraju nie powinna przekroczyć 10 st. C., najzimniej będzie w Karpatach, gdzie termometry wskażą 1 stopień Celsjusza - powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Foto:PAP
R E K L A M A

W południe - według prognozy IMGW - będzie wiał silny wiatr, "który na Wybrzeżu i w Karpatach w porywach osiągnie do 75 km/h, zaś w Sudetach prędkość wiatru może wynieść nawet 100 km/h". "Lokalnie na Pomorzu Zachodnim może spaść do 10 milimetrów deszczu. Nieco więcej w Bieszczadach - do 11 milimetrów. Temperatura na wschodzie sięgnie 4 st. C, zaś na południowym zachodzie do 12 stopni" - dodała synoptyk.

IMGW prognozuje, że po południu temperatura będzie się wahać "od 4 st. C na wschodzie do 12 stopni na południowym zachodzie".

Wieczorem w sylwestra będzie pochmurnie. "Przejaśnienia możliwe w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Podkarpaciu" - przekazała synoptyk IMGW. Dodała, że "temperatura podobna w stosunku do tego, jak kształtowała się w ciągu dnia".

"W noc sylwestrową prognozujemy przejaśnienia na południu kraju. Opady deszczu, które pojawią się po północy nie powinny być silne. Temperatura na przeważającym obszarze nie przekroczy 10 stopni Celsjusza" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Synoptyk dodała, że "ze względu na roztopy poziom wody w rzekach może się nieco podwyższyć".

Na sylwestra IMGW wydało ostrzeżenia o roztopach, które obejmą obszary podgórskie, Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, kotlin: Jeleniogórskiej i Kłodzkiej.(PAP)

autor: Paweł Auguff

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze