R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Nie odpoczywają - wciąż pomagają. Ich akcja kierowana jest do uchodźców w Kole

07-03-2022 09:23 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,843 | Komentarzy: 0

Stowarzyszenie W Koło Pomagam od wielu dni nie spoczywa na laurach. Grupa przyjaciół, która współpracuje razem od początku wybuchu konfliktu wojennego na Ukrainie - zgromadziła już pokaźny magazyn darów.

Foto:W Koło pomagam
R E K L A M A

Swoje dyżury odbywają od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 do 19:00 w siedzibie stowarzyszenia znajdującym się przy ulicy Dąbskiej (były budynek Straży Miejskiej). Zbiórka prowadzona jest pod kątem rodzin, które przyjadą do naszego miasta. 

W swoich apelach prosili o przekazywanie: żywności długoterminowej, chemii gospodarczej, środków pielęgnacyjnych, środków opatrunkowych.

Resztę rzeczy staramy się załatwić w miarę możliwości pod konkretne potrzeby, dużo osób dopytuje o różne rzeczy i wtedy na bieżąco staramy się załatwić potrzebne rzeczy. Oprócz tego dostarczamy potrzebne rzeczy, produkty do rodzin u których już przebywają Ukraińcy.

- opisuje działania Jarosław Jóźwiak z W Koło Pomagam

Wszyscy jesteśmy świadkami zła, które uderzyło w naszych sąsiadów. Ludzi bezbronnych, kobiety, dzieci, osoby starsze. Wiemy, że nasze lokalne społeczeństwo jest wrażliwe na krzywdę ludzką i chętne do pomocy, doświadczyliśmy Waszego wsparcia wiele razy. Dziś wiemy, że utworzyło się wiele inicjatyw skupiających się na zbiórce żywności i innych potrzebnych rzeczy. Równie ważnym aspektem jest wsparcie ludzi w znalezieniu miejsc w których mogliby uzyskać schronienie. Wielu z Was zwróciło się do nas z zapytaniem czy organizujemy jakąś pomoc dla Ukrainy. Dlatego przychodzimy dziś do Was z pomysłem skupienia się na znalezieniu miejsc, w których moglibyśmy wspólnie przyjąć potrzebującą ludność z Ukrainy.  Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że  w Kole od długiego czasu przebywa i pracuje duża grupa ludzi pochodzących z Ukrainy. Ludzie, którzy przyjechali tutaj do pracy, zostawili swoje rodziny, które dziś muszą uciekać. Pomóżmy im w przetrwaniu tych trudnych chwil. Prosimy o Wasze pomysły i wskazanie, które budynki moglibyśmy wykorzystać do tego aby ludzie znaleźli schronienie nad głową. Być może dysponujecie wolnym pokojem, mieszkaniem, które bylibyście w stanie udostępnić jeżeli byłaby taka potrzeba.  Jednym z naszych pomysłów, którym chcielibyśmy się z Wami podzielić jest wykorzystanie w tym celu np. budynku po szkole Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole przy ul. Mickiewicza.  Nie mamy jeszcze potwierdzenia, czy budynek nadaje się do takich celów jednak mamy nadzieję, że wspólnie z władzami miasta i powiatu, z którymi chcielibyśmy spotkać się w najbliższym czasie, znajdziemy dobre rozwiązanie, które pozwoli nam na pomoc naszym sąsiadom z za granicy. Bądźmy gotowi na przyjęcie i pomoc ludziom, uciekającym przed wojną. 
Jarek tel. 609 297 761
Monika tel. 504 481 679
Gosia tel. 505199190

W kilku słowach o stowarzyszeniu

Stowarzyszenie W KOŁO POMAGAM - pomagają potrzebującym, prowadzą akcje na rzecz społeczności lokalnej, wspierają sport, turystykę, kulturę i rozwój miasta Koła. Organizowali lub współorganizowali już wiele wydarzeń w ostatnim czasie. Aktywnie włączyli się w Finał WOŚP a kilka dni temu zaangażowali się w pierwsze zawody speedcubing w Kole.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze