R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Pożar zniszczył rodzinny dom. Przyjaciele proszą o pomoc w odbudowie

25-05-2022 11:41 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,215 | Komentarzy: 1

23 maja 2022 r. o godzinie 10.14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie z WCPR o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Bylice, gm. Grzegorzew.

Foto:OSP Wrząca Wielka
R E K L A M A

Dyżurny do zdarzenia zadysponował zastępy z JRG Koło, OSP Grzegorzew, OSP Barłogi i OSP Wrząca Wielka .Po dojeździe zastępów straży pożarnej ustalono, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Zabezpieczono teren prowadzonych działań. Odłączono zasilanie budynku w energię elektryczną.

W pierwszej fazie działań strażacy podali dwa prądy wody z zewnątrz na palące się poddasze. Po stłumieniu ognia ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych dalsze działania prowadzili wewnątrz budynku na poddaszu.  W trakcie prowadzenia działań wyniesiono z domu dwie butle z gazem propan – butan. Pożar ugaszono, cały budynek przewietrzono.

Miernikiem wielogazowym sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku pod kątem obecności CO - parametry powietrza w normie. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono poddasze i elewację zewnętrzną budynku - kamera nie wskazała podwyższonej temperatury, brak zarzewi ognia. W trakcie działań gaśniczych na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kole oraz kierownictwo KP PSP w Kole .

Na miejsce przybyli również pracownicy GCZK i GOPS w Grzegorzewie w celu zapewnienia schronienia dla mieszkańców budynku. Działania JOP zakończono.

W działaniach brało udział 24 strażaków przez 2 godziny i 58 minut.

Witam serdecznie. Zrzutke zakładam w imieniu 7 osobowej rodziny , która straciła dziś dorobek życia. 23.05.2022 około godziny 10.15 służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Bylice gmina Grzegorzew. Podczas dojazdu pierwszych zastępów ogniem objęty było juz całe poddasze budynku mieszkalnego. Mimo szybkiej akcji ratunkowej spaleniu uległa cała więźba dachowa oraz wyposażenie poddasza. Wstępne straty oszacowane przez PSP wyniosły około 200tys zł Rodzinie został zapewniony lokal zastępczy na okres 30 dni. Pieniadze ze zbiórki przeznaczone zostaną przedewszystkim na poszycie dachowe oraz remont pomieszczeń na parterze by rodzina mogła wrócić do domu . W imieniu rodziny proszę o wsparcie . Liczy się każda złotówka .

- czytamy w opisie zbiórki internetowej

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIEMY TUTAJ

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze