× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie 15.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Zniżki i ulgi przysługujące na bilety kolejowe

Autor: Partner 21 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Zniżki i ulgi przysługujące na bilety kolejowe
© partner
(0) | Czytano:
1,797 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Czy wiesz, jakie ulgi i zniżki przysługują ci na bilety kolejowe? Warto rozważyć część z nich, kiedy planujesz podróż pociągiem. Wielu przewoźników proponuje też zniżki okazyjne lub tańsze bilety na pociąg, zakupione przez aplikacje lub online. Sprawdź, jak płacić mniej za przejazd pociągiem!

R E K L A M A
0
Czytano:
1,797 razy
Udostępnij

Jak tanio kupić bilety kolejowe?

W dobie szalejącej inflacji i rosnących cen za towary i usługi coraz chętniej szukamy możliwości i sposobów na oszczędzanie. Jedną z takich metod jest poszukiwanie tańszych biletów kolejowych. Z pomocą przychodzą tu przewoźnicy oraz ich ulgi czy promocje. Oto kilka z wariantów, jakie warto sprawdzić:

Ulgi dla studentów i uczniów

Jedną z podstawowych ulg na bilety kolejowe bez wątpienia jest ulga studencka. Obowiązuje ona do 26 roku życia i obejmuje studentów posiadających ważną legitymację studencką, wydaną przez polską uczelnię wyższą. W przypadku studiów zagranicznych liczy się międzynarodowa legitymacja studencka International Student Identity Card (ISIC) okazywana wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożliwiającym stwierdzenie
tożsamości i wieku osoby uprawnionej. W obu tych przypadkach ulga na bilety może sięgać 51% w przypadku biletów jednorazowych.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych za okazaniem legitymacji szkolnej mogą liczyć na zniżkę w wysokości 37% w przypadku biletów jednorazowych. Zniżka ta obowiązuje uczniów nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

Ulgi dla nauczycieli

Natomiast nauczyciele przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych – publicznych lub niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych za okazaniem legitymacji służbowej nauczycielskiej mogą spodziewać się zniżek nawet do 33% w przypadku biletów jednorazowych.

Inne ulgi na przejazd pociągiem

Jednak nie tylko nauczyciele, uczniowie czy studenci mogą liczyć na tanie bilety na pociąg. Przed planowaniem podróży koniecznie zapoznaj się z ulgami na przejazd koleją u wybranego przewoźnika. Na tańszy bilet mogą bowiem liczyć także m.in.: osoby z niepełnosprawnościami, opiekunowie osób z niepełnosprawnością, funkcjonariusze straży granicznej, służby celno-skarbowej, policjanci, żołnierze, emeryci i renciści czy honorowi dawcy krwi.

A może bilet kolejowy w promocji?

Co, jeśli nie łapiesz się na żadną ze zniżek? Nic straconego! Obecnie przewoźnicy mają sporo ofert promocyjnych, dzięki czemu bilet na przejazd pociągiem jesteś w stanie kupić taniej. Na przykład w POLREGIO podróżując z rodziną lub przyjaciółmi nabędziesz bilet w korzystnej promocji TY i raz, dwa, trzy — pierwszy bilet sprzedawany jest w cenie regularnej, natomiast każdy kolejny będzie o około 30% tańszy. Podróżuj razem, bo to się opłaca!

Wniosek jest prosty. Zanim zdecydujesz się na podróż koleją, koniecznie sprawdź obowiązujące promocje i ulgi u danego przewoźnika. W ten sposób nabędziesz bilety kolejowe w atrakcyjnych cenach!

Oceń artykuł
średnia ocena: 1 liczba głosów: 1
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Miasto Koło
150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freundenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki
1 dzień temu 7,001 5

150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freundenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki

Miasto Koło
Bo w każdym z nas jest trochę dziecka
1 dzień temu 1,797 12

Bo w każdym z nas jest trochę dziecka

Miasto Koło
Koncertu z okazji Dni Koła nie będzie. Dlaczego? Zobacz wideo
1 dzień temu 16,229 38

Koncertu z okazji Dni Koła nie będzie. Dlaczego? Zobacz wideo

Miasto Koło
Henryk Perzyński Honorowym Obywatelem miasta Koła
1 dzień temu 4,504 4

Henryk Perzyński Honorowym Obywatelem miasta Koła

Pożary
Pożar budynku mieszkalnego. 17 strażaków wysłanych do działań [ZDJĘCIA]
2 dni temu 9,288 6

Pożar budynku mieszkalnego. 17 strażaków wysłanych do działań [ZDJĘCIA]

Inne
15 punktów karnych i wysoki mandat - efekt szybkiej jazdy
2 dni temu 18,478 5

15 punktów karnych i wysoki mandat - efekt szybkiej jazdy

MS
R E K L A M A