(59)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Kto zawalił w sprawie długości terminu zatwierdzenia taryf? URE odpowiada na nasze pytania

Autor: Redakcja e-kolo.pl 04 Kwiecień 2023 przeczytasz w ok. 6 min.
Kto zawalił w sprawie długości terminu zatwierdzenia taryf? URE odpowiada na nasze pytania
© MZEC Koło
(59) | Czytano:
26,211 razy | przeczytasz w ok. 6 min.

W związku z wyjaśnieniami Prezesa MZEC Przemysława Stasiaka oraz Burmistrza Miasta Koła co do źródła problemów finansowych, jakie dopadły kolską spółkę. Postanowiliśmy zadać pytania Urzędowi Regulacji Energetyki, dlaczego postępowanie trwało prawie rok.

R E K L A M A
59
Czytano:
26,211 razy
Udostępnij

Dlaczego pytania do URE?

Jak mogliśmy przeczytać w pismie MZEC-u do kolskich radnych - Kolski cieplik pozyskanie dla kredytu uzasadnia sytuacją związaną z agresją Rosji przeciwko Ukrainie i kryzysem na rynku energetycznym, a także sytuacją Spółki związaną z zatwierdzeniem przez URE taryfy dla ciepła dopiero po ponad 11 miesiącach od dnia złożenia wniosku. Postanowiliśmy zatem zapytać URE dlaczego tak długo procedował wniosek kolskiej spółki.

Odpowiedź Rzecznika Prasowego URE na nasze pytania

Poniżej prezentujemy pełną, niezmienioną odpowiedź Rzecznika Prasowego URE

Co spowodowało tak długie oczekiwanie na nową taryfę ciepła dla MZEC Koło?

Wniosek przedsiębiorstwa o zatwierdzenie nowej taryfy wpłynął do Urzędu Regulacji Energetyki 4 lutego 2022 r.

W trakcie postępowania administracyjnego Urząd wielokrotnie wzywał MZEC Koło do uzupełnień i wyjaśnień, ponieważ wniosek, który w lutym złożyło przedsiębiorstwo nie był przygotowany starannie i rzetelnie, nie zawierał podstawowych danych, które są niezbędne, żeby móc zweryfikować koszty prowadzenia działalności i zgodnie z prawem na tej podstawie zatwierdzić taryfę przedsiębiorstwa.

Wydłużenie postępowania o zatwierdzenie taryfy spowodowane było przede wszystkim wielokrotnym przedłużaniem przez samo przedsiębiorstwo terminu odpowiedzi na wezwania, 

Procedura była zatem wielokrotnie przedłużana przez samo przedsiębiorstwo, szczególnie w pierwszych sześciu miesiącach postępowania. Szczegóły przybliżam poniżej.

Gdy po raz pierwszy Urząd wezwał MZEC do przedstawienia wyjaśnień oraz uzupełnienia wniosku, przedsiębiorstwo trzykrotnie przedłużało termin udzielenia odpowiedzi (termin odpowiedzi został wyznaczony przez URE na 1 marca 2022 r., natomiast MZEC odpowiedział 5 kwietnia 2022 r., co oznacza ponad miesięczna zwłokę w udzieleniu odpowiedzi).

Ponieważ wniosek MZEC Koło nadal nie był kompletny, Urząd po raz drugi wezwał spółkę do przedłożenia wyjaśnień. Tym razem przedsiębiorca pięciokrotnie wydłużał termin udzielenia odpowiedzi (Urząd prosił o przesłanie wyjaśnień w terminie do  16 maja 2022 r., natomiast odpowiedź uzyskał dopiero 13 lipca 2022 r.).

Udzielając odpowiedzi na kolejne wezwanie Urzędu, spółka wydłużyła termin o ponad dwa tygodnie (termin ustalony przez URE to 26 sierpnia, natomiast odpowiedź wpłynęła 9 września2022 r.).

Przedstawione powyżej fakty jednoznacznie obrazują, że z uwagi na niekompletny oraz przygotowany niezgodnie z obowiązującymi standardami wniosek  MZEC Koło, Urząd Regulacji Energetyki nie mógł przeprowadzić postępowania administracyjnego oraz zatwierdzić taryfy w terminie krótszym, niż miało to miejsce w przypadku tego przedsiębiorcy. Co więcej, MZEC Koło łącznie wydłużył czas udzielania odpowiedzi na kolejne wezwania Urzędu,  łącznie o blisko 4 miesiące.

Zarówno wniosek o zatwierdzenie taryfy, jak i odpowiedzi na wezwania zawierały niekompletne dokumenty i liczne błędy. Dlatego Urząd aż pięciokrotnie w toku tego postępowania administracyjnego wzywał przedsiębiorstwo do wyjaśnień i przedstawiania odpowiednich dokumentów tak, aby móc rzetelnie przeprowadzić to postępowanie i ocenić taryfę przedsiębiorstwa. Ponadto odpowiedzi na wezwania były wielokrotnie uzupełniane, gdyż te pierwotnie udzielane nie były wystarczające.

Należy tu bardzo mocno zaznaczyć, że obowiązkiem Urzędu Regulacji Energetyki jest dołożenie największej staranności w weryfikowaniu i zatwierdzaniu taryf przedkładanych przez przedsiębiorstwa. Rolą regulatora jest dbanie, by ostateczne ceny i stawki opłat płacone przez odbiorców odzwierciedlały jedynie uzasadnione koszty działalności firm ciepłowniczych wraz z uzasadnioną wysokością zwrotu z kapitału zaangażowanego w wykonywaną działalność gospodarczą związaną z zaopatrzeniem w ciepło.

Więcej o roli regulatora w procesie taryfowym znajdzie Pan w tej informacji: Rola Prezesa URE w procesie zatwierdzania cen i stawek opłat na rynku ciepła - Aktualności - Urząd Regulacji Energetyki

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Czy były to powody merytoryczne złożonego przez spółkę wniosku, czy powodami zależnymi tylko i wyłącznie od URE?

Opisana powyżej liczba wezwań oraz uzupełnień jednoznacznie wskazuje, że łączny czas prowadzenia postępowania spowodowany był niską jakością złożonych dokumentów, jak również opieszałością przedsiębiorstwa w udzielaniu odpowiedzi, szczególnie w pierwszych sześciu miesiącach postępowania.

 

Czy spółka sygnalizowała, że wydłużony czas decyzji URE może wpłynąć na kondycję finansową spółki?

„Wydłużony czas decyzji” nie jest zależny wyłącznie od Urzędu, ale w dużej mierze od jakości złożonych przez przedsiębiorcę dokumentów oraz współpracy obu stron postępowania.  W połowie października 2022 r. spółka zaczęła informować o problemach z zakupem paliwa i  kondycją finansową.

 

Czy spółka ma prawo do oceny, że to URE doprowadziło MZEC Koło do skraju upadłości finansowej?

Absolutnie nie. Czas postępowania zależny jest także od strony, która składa wniosek. Jeśli jest on dobrze przygotowany, zawiera wszystkie wymagane dokumenty, o których Urząd informuje firmy chociażby na swojej stronie internetowej, to wtedy postępowanie przebiega sprawnie i nie jest długotrwałe.

Trzeba podkreślić, że MZEC Koło jest przedsiębiorstwem ciepłowniczym, które podlega taryfowaniu już od kilkunastu lat. Wniosek z 4 lutego 2022 r. dotyczył już XVIII taryfy tego przedsiębiorcy i mimo to złożony materiał był wielokrotne poprawiany i uzupełniany. Nader rzadko zdarzają się postępowania, w których Urząd musi aż pięciokrotnie wzywać przedsiębiorstwo do wyjaśnień. Co więcej, pełnomocnikiem MZEC Koło w tym postępowaniu była firma zewnętrzna, co również powodowało wydłużenie postępowania po stronie przedsiębiorstwa.

Na pytania odpowiedziała :

Agnieszka Głośniewska
Rzecznik Prasowy
Naczelnik Wydziału Mediów
Departament Komunikacji Społecznej
Urząd Regulacji Energetyki

Czekamy na odpowiedź Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole. Treść odpowiedzi URE została przesłana na adres poczty elektronicznej kolskiej spółki z prośbą o ustosunkowanie się do treści odpowiedzi. Jak tylko otrzymamy odpowiedź - niezwłocznie umieścimy ją na naszym portalu.

R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (59)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
prezes i burmistrz do wyj.........a · 04 Kwiecień 2023
ciekawe czy "burmistrz" i "prezes" zachowają się podobnie jak na sesji .radnym wszystkim nie pozostaje nic innego jak wyrzucić prezesa i radę nadzorczą z cieplika . wg mnie były to celowe działanie na szkodę spółki MZEC-u i powinni to zgłosić do prokuratury.
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 06 Kwiecień 2023
PANIE WOJTUS CZY JAK SIE TAM NAZYWASZ NIE STANOWISZ DLA MNIE PARTNERA DO DYSKUSJI CZY UWAZASZ ZE PORUSZANE TMATY PRZEZE MNIE TO ZGADUJ ZGADULA ? JA SWOJE SPRAWY ZALATWIAM SAMA POD PELNYM NAZWISKIEM I IMIENIEM JEZELI CHODZI O FINANSE WYMIENIONYCH OSOB W TYM PANA WILKA TO PROSZE JEGO ZAPYTAC JA JEZELI BEDE CHCIALA MIEC TAKA WIEDZE TO GO SAMA ZAPYTAM SZANOWNY PANIE ODWIEDZ WYMIENIONE INSTYTUCJE/ POLICJE PROKURATURE I SAM ZAPYTAJ CO TA LUKASZEWSKA WYPISUJE DROGI PANIE JEST TO OSTATNIA MOJA WYMIANA POGLADOW W SPRAWIE MAM NADZIEJE ZE SKORZYSTASZ Z PODPOWIEDZI DO KOGO I PO CO SIE ZWROCIC Z OSTROZNOS
Wojtus · 05 Kwiecień 2023
Pani Ryszardo śledzę pani wpisy od dawna i uważam że po tym co pani wypisuje o panu Wilku i jego rodzinie to powinni oni znajdować się już na liście 100 najbogatszym Polaków. Jednak oskarża pani wszystkich policjantów, prokuratorów, urzędników i innych , że już chyba nikt logicznie rozumujący nie traktuje pani poważnie.
Gość · 05 Kwiecień 2023
Po głosowaniu widać, że powoli ruszyły wyścigi po przyszłoroczne stołki.
Basia · 04 Kwiecień 2023
Ja tu widzę że nie które Osoby powinni po blokowac
PSL/pis · 04 Kwiecień 2023
Burmistrz, prezes, powiat, PiS polecą...
Gość · 06 Kwiecień 2023
PO i Trzaskowski smrodu narobiło?? A może tylko wam, prowincji się tak wydaje bo tak powiedzieli w tv? Skoro tak to czemu poparcie PO w Warszawie nadal wysokie? A migracja ludności jest cały czas ze wsi i mniejszych wojewódzkich miast do Warszawy a nie z Warszawy do koła albo Kościelca czy Kłodawy gdzie rządzi PiS. I tam Trzaskowski nie wylewa szamba ale co drugi chłop na wsiach to robi.
Gość · 05 Kwiecień 2023
Powiat nie poleci. Powiat ma poparcie na Nowogrodzkiej.
do "wyborca" · 05 Kwiecień 2023
może ciebie wybierzemy albo posła ze wsi co?
Wyborca · 05 Kwiecień 2023
I kogo wstawisz w ich miejsce? PO juz smrodu w Warszawie narobiło. W Kole nikt nie chce wyznawców Tuska i Trzaskowskiego
Radni czekamy · 04 Kwiecień 2023
Na kontrolę w wodociagach ,ciepliku i informację jakie kwoty wydano na premie za tych. prezesów .
czy to zrobią · 05 Kwiecień 2023
mieszkańcy chcą wiedzieć jak są wydawane ich pieniądze.dlaczego jest cisza o premiach .
Boguś · 04 Kwiecień 2023
Chłopie brakuje Ci leków
Den · 04 Kwiecień 2023
Preses do natychmiastowej dymisji!!!
Fak · 04 Kwiecień 2023
No to jak widzę z grubsza 4 miesiące MZEC, a ponad 7 miesięcy URE. I tyle się wykazała rzeczniczka. Za to bardzo dziwne że najszybciej w czwartek skierowane pytanie i już odpowiedź. Spółka do sprzedania a klient już czeka.... Niestety.
Do fak · 04 Kwiecień 2023
A co w tym dziwnego ze po kilku dniach odpowiedz? Sa ludzie ktorzy pracuja a nie wiecznie odpoczywajs
Ok · 04 Kwiecień 2023
Tak 4 miesiace ale dla spolki to duzo czasu na dochod. I to taka roznica ze zapewniano nas ze spolka wszystko dobrze zrobila i problemy spowodoway niezalezne od spolki czynniki. Ure twierdzi co innego
....... · 04 Kwiecień 2023
Człowieku znikaj forum
Wlodek lewandowski · 04 Kwiecień 2023
Widzę że tu jaki wieśniak porusza tematy człowieku zajmij się swoją rodziną wes się do pracy brakuje Ci ci zajecia
LUKASZEWSKA RYSZARDASZA · 04 Kwiecień 2023
SZANOWNY PANIE BOLEK JAK JUZ BEDZIESZ PYTAL O WYROK MICHALA PIASECKIEGO ZLOZ ROWNIEZ ZAPYTANIE DO PROKURATURY OKREGOWEJ ILE SUSZU TYTONIOWEGO PRODUKUJE I SPRZEDAJE PAN WILK KTO PLACI ZA WODE ODRZEWANIE PRAD TU PRODUKCJA JEST BEZ ZADNEJ PRZERWY OSTATNIO TOWAR ODBIERALA POLI YJNA NYSKA O NR BOCZNYM U420 ZAPYTAJ ROWNIEZ SKAD TA GRUPA PRZESTEPCZA MA SAMOCHODY BEDE BARDZO WDZIECZNA BO ODDYCHAC TO TITAJ NIE MA CZYM NIE MA OGRZEWANIA FAZY PRADU TYLKO DZIEN I NOC PRACUJACE MASZYNY ILE TON ONI PRZEZUCAJA MIESIECZNIE
Odp · 04 Kwiecień 2023
Pani Ryszardo a jak Pani skomentuje odpowiedz URE?
WL · 04 Kwiecień 2023
Myśle że najwyższy czas żeby sprawą zajęła się prokuratura, warto wyjaśnić, czy nie było celowego działania na szkodę MZEC.
Jak myślicie · 04 Kwiecień 2023
Jaką kwotę wydano na nagrody w ciepliku...Dlaczego z tym jest cisza.
Miłośnik ruin · 04 Kwiecień 2023
A może jakby wszystko było ruiną to by łatwiej było pozyskać kasę na zabezpieczenie ruin? Buhahaha
babcia · 04 Kwiecień 2023
a oni jeszcze dostali premię i różne nagrody, to jest ogromna niekompetencja prezesa, zarządu i burmistrza. powinni odpowiedzieć prawnie za spowodowanie katastrofy
URE · 04 Kwiecień 2023
Nie dyskutuje się z URE , czyli z regulatorem . Trzeba się dostosować , sprawnie zarządzać kosztami kwalifikowanymi do taryfy , a jeżeli się nie ma odpowiedniej taryfy , to się nie szarżuje i siedzi się na 4 literach , by nie doprowadzić do katastrofy . No , chyba że komuś się wydaje , że wie lepiej . Sprawa jest prosta i trzeba trzymać się zasady , że leżącego na łopatkach się nie kopie .
Gość · 06 Kwiecień 2023
Nie dyskutuje się? A co to papież?
Zabrakło kompetencji · 04 Kwiecień 2023
Pewnie juz wcześniej kadra zarządzająca zdawała sobie sprawe z tego że jest problem, ale dopiero w momencie kiedy ich to przerosło byli w stanie poimformowac o tym innych. Najgorsze a zarazem bulwersujące jest to że nie potrafią przyznać się do błędów które popełnili. A za błędy znów zapłacimy my czyli mieszkańcy.
Leon · 04 Kwiecień 2023
Niestety wygląda to na tę chwilę na celowe działanie, celem przejęcia spółki miejskiej. Ktoś nieźle to obmyślił. Jedna strona celowo zadłużyła, a druga nie chce pozwolić na kredyt. Czy tak czy siak mimo, że prawica i lewica to obie strony jednakowo przyczyniają się do przejęcia spółki przez prywaciarza. Może i podgadane są obie tylko o tym nie wiedzą.
Kamil · 04 Kwiecień 2023
Jeden z radnych na sesji sugerował że wniosek był tak długo procedowany przez URE gdyż miał go pisać pracownik spółki a nie wyspecjalizowania firma która pisała do tej pory. Radny nie wierzył i ....głosował przeciw. 10 radnych nie była świadoma do czego mogła doprowadzić i próbuje się różnymi metodami wyślizgać.
Wstyd · 04 Kwiecień 2023
Panie Burmistrzu następną nagrodę pan daj tym swoim ...A tak Pan wychwalał i co zero null wstyd...
Kolanin · 04 Kwiecień 2023
Portal E-Koło , nie publikuje komentarzy, które są nie wygodne. Tu też już nie są,, wolne media,,.
Gość · 04 Kwiecień 2023
Jeśli by tak było, to moje nie powinny się w ogóle ukazywać!
Gość · 04 Kwiecień 2023
"W związku z wyjaśnieniami Prezesa MZEC Przemysława Stasiaka oraz Burmistrza Miasta Koła co do źródła problemów finansowych, jakie dopadły kolską spółkę. Postanowiliśmy zadać pytania Urzędowi Regulacji Energetyki, dlaczego postępowanie trwało prawie rok." "Postanowiliśmy" czyli KTO postanowił? Czy pytania w sprawie pochodziły od Portalu e-kolo, ponieważ z samego artykułu nic w tej kwestii nie wynika, a jest to ważne!
Ktoś · 05 Kwiecień 2023
Ważne , że społeczeństwo się dowiedziało . No chyba , że wolimy słuchać wodza zorganizowanej grupy trzymającej władzę , który twierdzi , że wszystko jest dobrze , że dotarliśmy co prawda do skraju przepaści ( upadłości ) , ale zamierzamy zrobić duuuży krok do przodu i Wy nam to jeszcze podpiszecie , a jak nie podpiszecie - to będzie Wasza wina ! W tureckiej telenoweli tego by nie wymyślili ?
123 · 04 Kwiecień 2023
Kogo obchodzi kto zadał... ważne że znamy opinię strony na którą Burmistrz i Prezes próbowali zwalić całą winę za opóźnienie a tu jeszcze jakaś firma z zewnątrz rodzi się pytanie kogo obsadzone na stanowisku Prezesa .
Cwaniak · 04 Kwiecień 2023
Czym się martwicie? Za niedługo będziemy palić w piecach ulotki wyborcze wszystkich partii, ja dziś już tak robię z gazetkami z kaufa lidla czy biedry. Bedzie ciepło
Tik taj · 04 Kwiecień 2023
Już widzę jak przejmuje prywatny przedsiębiorca ! I powie będzie dobrze ! Ale dla kogo ?? Myślę że ludzie z koła zostaną oszukani ! Znowu ...bo kredyt też zły !
Tik tak · 04 Kwiecień 2023
Burmistrzowi już dziękujemy ...poprzedni był lepszy ! Ratujmy Koło i geotermię
Gość · 04 Kwiecień 2023
@~Wacław Jak to w czym? Facet przedsiębiorczy, potrafił kupić sobie dyplom magistra! A obecny co? Musiał całe lata studiować i czas tracić. Nie potrafił dokonać tak prostego zakupu, czy żal mu było pieniędzy na kupno?
Poprzednik · 04 Kwiecień 2023
Nie brał kredytów jak teraz biorą .ciekawe jakie długi ma MZWiK .
hmm · 04 Kwiecień 2023
a widziales/as wykres pod oswiadczeniem radnych?
Wacław · 04 Kwiecień 2023
Serio? A czym był lepszy? Jakieś konkrety podaj.
prezes i burmistrz do wyj.........a · 04 Kwiecień 2023
ciekawe czy "burmistrz" i "prezes" zachowają się podobnie jak na sesji .radnym wszystkim nie pozostaje nic innego jak wyrzucić prezesa i radę nadzorczą z cieplika . wg mnie były to celowe działanie na szkodę spółki MZEC-u i powinni to zgłosić do prokuratury.
Gość · 04 Kwiecień 2023
Tak myslę, że jak wartość spółki już spadnie do minimum to kupi ją inwestor prywatny ten sam co kupił PKO lub ktoś z rodziny i spółka będzie działać na cacy. A nowym prezesem ktoś z pisu jak w szpitalu i git będzie.
Ale to pis ? · 04 Kwiecień 2023
To pis w kole rzadzi zeby cos pod ?siebie? robil?
A nie mówiłem · 04 Kwiecień 2023
Za wszystko odpowiada burmistrz jego działania i ludzie doprowadzili do ruiny cieplik ciekawe jak inne spółki myśle ze jest to samo. Finansowo do odpowiedzialności bandę nieudaczników udających ze potrafią cokolwiek. A ja się pytam a gdzie jest figurant zastępca burmistrza wielki don brzezimur jego tez do odpowiedzialności siedzi tylko i przyklepuje. Na sesji chyba ani razu się nie wypowiedział zreszta podobnie jak połowa radnych w tej kadencji. Najbardziej jest aktywny ten co kiedyś kamerę trzymał a teraz nie wie jak żyje byle łapę podnosić w sprawach o których nie ma pojęcia. tfu na was
Pytajaca · 04 Kwiecień 2023
A dlaczego redakcja formulowala pytania do ure tak jakby z zalozenia ure bylo winne?
Gość · 04 Kwiecień 2023
@~Bolek Od lat korzystam z tego forum. Po wielekroć czasem komentuję taki czy inny temat ale nigdy nie zdarzyło się, że mój komentarz został usunięty! Oczywiście w komentarzach mnie z kolei się nie zdarza ani ubliżać ani obrażać kogokolwiek!
Bolek · 04 Kwiecień 2023
Bo redakcja usuwa treści wpisów które są dla ich kumpli niekorzystne. Niech radni wystosuja pismo do sądu okręgowego w Koninie czy wyrok w sprawie funkcjonariusza publicznego radnego Piaseckiego się uprawomocnił i czy dochodzi do wyłudzenia nienależycie poborów w związku z tym.
WL · 04 Kwiecień 2023
Gdzie są teraz ludzie co tak bronili Burmistrza ? Po odpowiedzi widać ze spółka nie była zarządzana tak jak powinna. Zamiast pretensji do radnych trzeba mieć pretensje do zarządu cieplika, jak i samego Burmistrza, który powinien pilnować majątku miasta? Smutne jest to ze Burmistrz kreuje zarządzanie miastem tak idealnie. Sam się bardzo cieszyłem, ze będzie niższa kwota za ciepło, ze miasto sie rozwija, niestety była to tylko utopia i prawda wyszła na jaw.
Ok · 04 Kwiecień 2023
No to sie sprawa rypsla
Brak · 04 Kwiecień 2023
Szkoda ze redakcja nie zapytala jeszcze czy inne ciaplownie takie jak nasza czekaly tez 11 miesiwcy czy otrzymaly taryfy duzo szybciej
Ola · 04 Kwiecień 2023
Ja mam pytanie jak to jest że taryfy wzrosły o 120% jak została podpisana ustawa o maxymalnym wzroście do 40%
kolo · 04 Kwiecień 2023
dziekujemy redakcji za pytania do URE! mieszkancy maja prawo wiedziec
hmm · 04 Kwiecień 2023
watpie zeby tak duzy urzad jakim jest URE klamal. Wiec kto klamie? kto zawalil? odpowiedzcie sobie sami
Wątpisz · 04 Kwiecień 2023
wątpię żeby URe kłamało bo wie jakie będzie miało to konsekwencje.. wystarczy być upierdliwym we wnioskach, i to co kiedyś przechodziło, dzisiaj trzeba kilka razy wyjaśniać, a tym samym przedłużać wydanie decyzji, a w tym czasie obywatele mają niską cenę i stwierdza że za PiSu nie jest tak źle, albo że Tusk kłamie bo miała być drożyzna a jest po staremu..
Wątpisz? Ciąg dalszy · 04 Kwiecień 2023
Przedsiębiorcy muszą podnieść ceny usług. Więc kto jest winny za wysokie ceny? Nie twierdzę że tak samo jest w tym przypadku ale mamy tu słowo przeciwko słowu. Trzeba by sprawdzić czy innym gminom pozwalano podnosić ceny czy nie. A czy wnioski były dobrze wypełnione musiałby przejrzec ktoś kto się na tym zna. Bo URE będzie zależało na zrzuceniu winy z siebie, żeby czasem nie musieli ponosić odpowiedzialności za upadek cieplika. Niestety ale ja mogę spodziewać się w dzisiejszych czasach wszystkiego.. i niekompetencji zarządu cieplika jak i URE. Nepotyzm jest wszędzie, gdzie jest coś państwowe
Do watpisz · 04 Kwiecień 2023
Sprawa prosta jesli ure klamie w tych odpowiedziach to mzec powinien natychmiast wejsc na droge sadowa z ure z prosba o sprostowanie informacji ktore stawiaja w zlym swietle mzec. Jesli tego nie zrobi to znaczy ze ure ma racje.
Wątpisz? · 04 Kwiecień 2023
Najpierw pytanie.. trzeba sprawdzić kto tam zasiada i do jakiej partii należą... Druga sprawa.. kłamać może nie kłamią ale partii mogło zależeć na przeciąganiu takich spraw, żeby nie podnosic obywatelom cen energii i nie wywoływać niepokojów społecznych. Bo każdy będzie pamiętał podczas rządzenia jakiej partii wszystko szło do góry. A to już spadek poparcia. Także korzystne mogło być przeniesienie kosztów cen energii na gminy. Zresztą tak samo jak jest z prądem gazem itp. Obywatele, którzy głosują mają zamrożone ceny prądu. Przedsiębiorcy nie, więc muszą podnieść ceny produktów i usług.
Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
11 godziny temu 11,879

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
2 dni temu 19,338

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
4 dni temu 62,090 19

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
4 dni temu 14,174 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
5 dni temu 9,848 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
5 dni temu 3,859

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

R E K L A M A