(3)
Słonecznie 25.3
Popularne tagi:

Promesy na inwestycje przekazane. Kto i na co z naszego powiatu otrzyma dotację?

Autor: Biuro Wojewody Wlkp. 23 Maj 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
Promesy na inwestycje przekazane. Kto i na co z naszego powiatu otrzyma dotację?
© UW Poznań
(3) | Czytano:
15,199 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

21 inwestycji drogowych z dofinansowaniem na ponad 28 mln zł i 8 nowych przyszkolnych hal sportowych z dotacją o wartości blisko 18 mln zł – nowe inwestycje w Wielkopolsce wschodniej powstaną dzięki wsparciu z rządowych programów.

R E K L A M A
3
Czytano:
15,199 razy
Udostępnij

Podczas konferencji prasowej ministra – członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniewa Hoffmanna w Starostwie Powiatowym w Koninie, reprezentująca wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała umowy z samorządami z Wielkopolski wschodniej na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W trakcie spotkania samorządowcom wręczono symboliczne czeki.

– To jest jeden z tych programów, dzięki którym Polska staje się bardziej przyjaznym miejscem do życia dla naszych mieszkańców, dla tych społeczności dużych, wielkomiejskich, ale też i tych mniejszych – powiatowych i gminnych. To jest program, dzięki któremu budujemy i rozwijamy infrastrukturę drogową, a o tym jak bardzo jest to istotne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać

– mówił minister Zbigniew Hoffmann.

– Nowoczesne arterie komunikacyjne są impulsem prorozwojowym, bo inwestycje i nowe miejsca pracy pojawiają się tam, gdzie są na wysokim standardzie drogi. Tam się chcemy osiedlać, zakładać rodziny, a także pracować, gdzie infrastruktura komunikacyjna jest na europejskim poziomie

– dodał.

Minister Hoffmann zapowiedział również, że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, jak i inne programy, które pozwalają na rozwój naszego kraju, będą kontynuowane. Tylko w ramach tegorocznej edycji programu do samorządów z Wielkopolski wschodniej trafią ponad 62 mln zł.

– Przez kilka lat przemierzając Wielkopolskę obserwuję, że Wielkopolska samorządowa jest tak naprawdę ogromnym placem budowy i modernizacji. Powstają w waszych gminach, w waszych małych ojczyznach, przeróżne inwestycje: wodno-kanalizacyjne, termomodernizacyjne, remontowane są budynki użyteczności publicznej, a także modernizowane i naprawiane są drogi

– mówiła wicewojewoda Niestrawska, kierując swoje słowa do obecnych samorządowców.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. To realnie przyczynia się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

W 2023 r. do samorządów w całej Polsce na rozwój infrastruktury drogowej trafi ponad 2,6 mld zł. Wliczając środki na 2023 r. to od początku programu łącznie ponad 15,3 mld zł. Dofinansowanie dla Wielkopolski na ten rok to 233,3 mln zł, co pozwoli na realizację 150 zadań, w tym 42 powiatowych i 108 gminnych. To aż 184 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie. Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg od 2019 do Wielkopolski trafiło ponad 1,3 mld zł, co pozwoliło na realizację 937 zadań - blisko 1,3 tys. km dróg.

Podczas konferencji minister Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Aneta Niestrawska przekazali również czeki dla ośmiu samorządów na budowę przyszkolnych hal sportowych, które umożliwią dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej dla dzieci i młodzieży, dzięki środkom z Programu Olimpia, koordynowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Symboliczne czeki otrzymali samorządowcy z miasta Koło, gminy Koło, Dominowo, Gniezno, Kawęczyn, Osiek Mały, Środa Wielkopolska oraz z gminy Turek. W całej Wielkopolsce powstanie 31 takich inwestycji dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 66 mln zł.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Kasowanie komentarzy · 27 Maj 2023
Ciekawe czy poseł ze wsi zadzwonił i komentarze skasowane . Normalnie Białoruś
Do gościa · 27 Maj 2023
Łubudubu Łubudubu.
Gość · 27 Maj 2023
Jeśli tak to dobrze zrobił.
Zatrzymania
3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej
24 minuty temu 1,062

3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej

Powiat Kolski
W środę działania Zero Tolerancji
36 minuty temu 218

W środę działania Zero Tolerancji

Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
2 godziny temu 8,453 2

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
3 godziny temu 454

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
4 godziny temu 1,181

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
17 godziny temu 9,054

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

R E K L A M A