(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Średnie opady śniegu -2.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Opony zimowe vs. letnie: Jakie wybrać na jesień? [ANKIETA]

Autor: Redakcja e-kolo.pl 19 Październik 2023 przeczytasz w minutę
Opony zimowe vs. letnie: Jakie wybrać na jesień? [ANKIETA]
© pixabay
(3) | Czytano:
2,259 razy | przeczytasz w minutę

Wraz z nadejściem jesieni pojawia się pytanie, jakie opony wybrać dla swojego samochodu. Wybór między oponami zimowymi a letnimi może być trudny. Warto zrozumieć, jakie różnice istnieją między nimi i jakie korzyści każdy rodzaj opon może przynieść.

R E K L A M A
3
Czytano:
2,259 razy
Udostępnij
Ankieta
Które opony wybierasz na jesień?

Opony zimowe vs. letnie: Jakie wybrać na jesień?

Jesień to czas, kiedy warunki na drogach mogą być trudne i zmienne. Częste opady deszczu, spadające liście i chłodniejsze temperatury sprawiają, że decyzja o wyborze odpowiednich opon na nadchodzący sezon jest istotna. Opony zimowe i letnie różnią się konstrukcją i właściwościami, co wpływa na ich zachowanie na drodze.

Opony zimowe – bezpieczeństwo na śliskiej nawierzchni

Opony zimowe są projektowane specjalnie do jazdy w trudnych warunkach zimowych. Ich bieżnik i mieszanka gumy zapewniają lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni, jaką często spotykamy podczas jesiennych opadów deszczu. Opony te są bardziej miękkie, co pozwala na lepszą elastyczność w niższych temperaturach.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Opony letnie – efektywność na ciepłej nawierzchni

Opony letnie są dostosowane do cieplejszych temperatur i suchych dróg. Mają twardszą mieszankę gumy, co sprawia, że są bardziej wydajne podczas jazdy w upalne dni. Opony te mają również mniej bieżnika, co przekłada się na mniejsze opory toczenia i niższe zużycie paliwa.

Decyzja zależy od warunków

Ostateczny wybór między oponami zimowymi a letnimi zależy od warunków, w jakich będziesz jeździć oraz od lokalnych przepisów. Jeśli mieszkasz w obszarze o surowej zimie, opony zimowe są nieodzowne. W innych miejscach opony letnie mogą być wystarczające na jesień.

Oceń artykuł
średnia ocena: 5 liczba głosów: 1
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Całoroczne dla aut w garażu · 19 Październik 2023
Jak auto robi mniej niż 20 tys rocznie czyli stojące w garażu lub pod blokiem to całoroczne. A dla prawdziwych samochodów tylko zima i lato zleżnie od pory roku
Anonim · 19 Październik 2023
20tys rocznie? W Polsce średnia to 8300 a na zachodzie 11 300. Więc większość aut stoi pod garażami. Tylko skąd taki ruch na drogach? W takiej teorii tylko kilka procent aut w Polsce i na zachodzie mogłaby jeździć na zimowych co jest już głupotą w zime. Nie każdy jest też przedstawicielem handlowym czy uberem. Jak już to zszedlbym do 5tys rocznie, wtedy faktycznie lepiej opłacą się całoroczne bo przy takim przebiegu może zdąży się zużyć jeden komplet opon zanim się rozpadną że starości
Gość · 19 Październik 2023
No nie wiem... Jak auto ma wpaść w poślizg, mieć dłuższą drogę hamowania itp to jest bez różnicy ile km rocznie robi.dla aut malo jezdzacych całoroczne po prostu wychodzą taniej kosztem bezpieczeństwa na drodze.
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
5 godziny temu 174

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
5 godziny temu 116

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
12 godziny temu 1,766

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
12 godziny temu 3,271

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
15 godziny temu 1,762

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,767

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A