sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Prywatne Tęczowe Przedszkole [REKLAMA]

Prywatne Tęczowe Przedszkole [REKLAMA]

03-03-2010 10:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 18,273 | Komentarzy: 3
Prywatne Tęczowe Przedszkole [REKLAMA]
Foto:
zacisze
Od września ubiegłego roku funkcjonuje w Kole pierwsze Prywatne Tęczowe Przedszkole. Mieści się w budynku przy ul. Nagórnej 37, który przez wiele lat straszył swoim niedokończonym stanem budowy.
W 2009 roku został wykończony i specjalnie dostosowany do potrzeb maluchów, aby mogli w nim spędzać czas na zabawie i nauce. Pomieszczenia przedszkola są estetycznie i kolorowo wykończone. Wyposażone są w zabawki i pomoce do pracy dydaktycznej.

Prywatne Tęczowe Przedszkole jest wpisane do ewidencji placówek niepublicznych, skutkuje to nadzorem pedagogicznym kuratora oświaty nad edukacją dzieci, sprawdzaniem jakości, prowadzonej pracy dydaktycznej.

Rodzice, oddający dziecko do Tęczowego Przedszkola mogą liczyć na fachową opiekę oraz ciekawe zajęcia, które realizowane są bez żadnych dodatkowych opłat. Nasze przedszkolaki mają zapewnioną codzienną naukę języka angielskiego, po 2 razy w tygodniu uczestniczą w ćwiczeniach Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, oraz w zajęciach ze sztuki.
Raz w tygodniu prowadzone są zajęcia taneczne.
W przedszkolu zatrudniony jest także logopeda, pracujący z dziećmi i przekazujący rodzicom zestawy do ćwiczeń w domu, oraz psycholog i pedagog.
W naszych planach jest przygotowanie salki gimnastycznej i prowadzenie gimnastyki korekcyjnej.

Spotkamy się również z rodzinami naszych przedszkolaków, przy najróżniejszych okazjach by razem spędzić czas – także - na wspólnej zabawie.

W bieżącym roku szkolnym zorganizowaliśmy imprezy :

1. Uroczystość otwarcia przedszkola, z częścią artystyczną w wykonaniu przedszkolaków oraz turniejem rodzinnym, z udziałem mam, tatusiów, babć i dziadków,
2. Pasowanie na przedszkolaka, z występami dzieci oraz wspólną pracą plastyczną dzieci i rodziców pt. Moje dziecko – mój aniołek,
3. Mikołajki z pokazem nabytych, przez przedszkolaki nowych umiejętności artystycznych, wizytą Mikołaja, paczkami niespodziankami i wspólnym wykonywaniem ozdób choinkowych, zakończonym ubraniem przedszkolnej choinki przez dzieci i rodziców,
4. Dzień Babci i Dziadka z występami wnucząt, z: poczęstunkiem kawą i ciastkiem, wręczeniem własnoręcznie wykonanych laurek oraz wspólnym malowaniem pamiątkowego kubka


Zajęcia takie, kończące się wspólną zabawą, wykonaniem pracy plastycznej, zawodami rodzinnymi mają na celu kształtowanie umiejętności wspólnego spędzania czasu wolnego, podsuwanie różnych pomysłów na zagospodarowanie (czasami nudnych dla dzieci ) dni w domu, poznawanie możliwości własnego dziecka, a w końcu odczuwanie satysfakcji ze wspólnie wykonanej pracy.

Chcemy też rozwijać nasze umiejętności rodzicielskie; w myśl zasady, że: „ całe życie się uczymy”

Odbyły się 2 spotkania z rodzicami, podczas których :

- Rodzice zapoznali się z prezentacją multimedialną na temat : „Dlaczego moje dziecko mnie nie słucha „ jesienią 2009 roku,
- w formie zajęć warsztatowych Rodzice : poznawali własne, najczęściej ukryte, oczekiwania wobec swojego dziecka, a także cechy charakterystyczne swojej pociechy - spotkanie śródroczne w styczniu 2010 r.


Obecnie rozpoczynamy nabór dzieci na rok szkolny 2010/2011.

Ważną informacją dla rodziców dzieci 5-cio i 6-cio letnich, które dotychczas nie uczęszczały do przedszkola jest, iż od września 2010 otwieramy przygotowanie do szkoły dla dzieci, które w roku szkolnym 2011/2012 podejmą naukę 1 klasie szkoły podstawowej. Można więc dzieci w tym wieku zapisywać do Tęczowego Przedszkola.


Zasady przyjęcia do przedszkola.

Rodzice chcący umieścić w Prywatnym Tęczowym Przedszkolu swoje dziecko, powinni zgłosić się do placówki w celu pobrania Karty zgłoszenia dziecka oraz druków umowy. Po wypełnieniu karty zgłoszenia, rodzic powinien uiścić opłatę rezerwacyjną w wysokości 200 zł, która nie ulega zwrotowi. Dopiero po wpłaceniu tej należności dziecko ma zarezerwowane miejsce w naszej placówce.

W miesiącu kwietniu będziemy informować rodziców o terminach spotkań adaptacyjnych do przedszkola: będą to 3 spotkania wspólnie z rodzicami i rodzeństwem, podczas których dzieci będą spędzać czas na zabawie, w towarzystwie pań wychowawczyń, w pomieszczeniach przedszkolnych i w ogrodzie. Zapoznawać się z terenem , salami, paniami i ze sobą, aby we wrześniu - bez lęku - podjąć się nowej życiowej roli przedszkolaka. Podczas tych spotkań rodzice także będą włączani w zajęcia, a oprócz tego poznają zasady, jakie pozwolą im przygotowywać pociechę do wejścia w nowy świat przedszkolaka.


W budynku znajdują się przestronne i jasne sale a także Tęczowa Sala Zabaw, która w czasie pracy placówki służy przedszkolakom, a po południu od godziny 16-ej, mogą z niej korzystać dzieci spoza przedszkola. Koszt 1 godziny zabawy dla dzieci „z zewnątrz” wynosi 10 zł ; ½ godziny to wydatek 6 zł. W sali zabaw można wyprawić dziecku urodziny, gdzie pod okiem rodziców (a także – na życzenie rodziców – animatorki, aranżującej zabawy, konkursy, ), maluchy mogą podjąć swoich jubileuszowych gości. Imprezy urodzinowe kosztują od 15 zł za 1 dziecko, uczestniczące w zabawie.

Dzieci uczęszczające do Tęczowego Przedszkola mogą bezpłatnie korzystać z sali zabaw.


Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy w Prywatnym Tęczowym Przedszkolu oraz pod numerem telefonu: 606-142-744, oraz drogą elektroniczną pod adresami e-mailowymi:
biuro@teczoweprzedszkole.com.pl
info@teczoweprzedszkole.com.pl

      Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~helena 08-10-2010 22:06
Witam ,prosze mi powiedziec czy w sobote tez jest czynne i mozna skorzystac z sali zabaw i do ktorej godz. ...pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
~maria 14-03-2010 14:06
Wysokość opłat w skali miesiąca wynosi maksymalnie 600 zł: 400 zł czesne + koszt wyżywienia 200 zł jeżeli dziecko korzysta ze wszystkich posiłków: śniadania, obiady i podwieczorki. Jeżeli dziecko nie je jakiś posiłków bo rodzice przyprowadzają później lub zabierają wcześniej, bądź chorowało to posiłki te są odliczane i rodzic nie ponosi za nie opłat.
| Zgłoś do usunięcia
~Lucy 03-03-2010 17:59
Podajcie cenę od dziecka w skali m-ca.
| Zgłoś do usunięcia