sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Miasto otrzyma 2 mln dotacji na basen!

Miasto otrzyma 2 mln dotacji na basen!

25-04-2013 11:38 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 22,306 | Komentarzy: 11
Tomasz Nowak
Miasto otrzyma 2 mln dotacji na basen!
Foto:
zacisze
Miło nam potwierdzić informację jaką na naszym portalu zamieścił czytelnik Darek, a dotyczy ona dofinansowania ze środków pochodzących z „Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej” kolskiego basenu.
Otóż w poniedziałek 22 kwietnia 2013 r. uchwałą Nr XXXIII/659/13 Sejmik Województwa Wielkopolskiego uchwalił „Program rozwoju bazy sportowej w Województwie Wielkopolskim na lata 2013 – 2014”, dofinansowywanego ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

W uchwale wyszczególniono, że maksymalna kwota dofinansowania m.in. dla krytych pływalni o wymiarach niecki 25 x 12,5 wynosi do 2 mln zł.

W części B załącznika na pozycji nr 1 „Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Wielkopolskiego na lata 2013 – 2014” realizowany w oparciu o środki „Funduszu Kultury Fizycznej” znalazł się Urząd Miasta Koło z inwestycją pn. „Budowa krytej pływalni” i planowanym dofinansowaniem w wysokości 2 mln zł.

Przyznanie dofinansowania jest wynikiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku jakie miasto Koło złożyło do ogłoszonego w 2010 r. naboru wniosków do „Programu rozwoju bazy obiektów sportowych województwa wielkopolskiego na lata 2010 – 2014”.

Z ostatniej chwili:
W dniu dzisiejszym burmistrz Miasta Koła odebrał w Departamencie Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego promesę potwierdzającą otrzymanie przez miasto dofinansowania budowy basenu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (11)
Rafał 02-01-2017 13:19
@mieszkaniec Tylko zauważ, ze komentujesz stary wpis sprzed niemal czterech lat. To był "jakiśtam" sukces jeszcze tamtego burmistrza, pływalnię większość teraz zresztą krytykuje. Teraz to i z dwudziestu tysięcy by się teoretycznie należało cieszyć. Aczkolwiek czy tu jakiekolwiek pieniądze byłyby wydane dobrze? Szczerze wątpię. Klakierstwu wyjaśniam: mimo braku zgody dotyczącej emisji obligacji, budżet jest przecież niemały. Inwestycje nadal można realizować. Co dotąd (pół tej kadencji minęło) mamy zrobione? Niewiele.
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec 02-01-2017 11:58
Brawo i jeszcze raz brawo za pozyskanie środków!
| Zgłoś do usunięcia
poker3 17-08-2013 14:41
čăđîâűĺ ŕâňîěŕňű ęîďčëęŕ ńâčíü˙, ëčáî íîâűĺ čăđîâűĺ ŕâňîěŕňű čăđŕňü áĺńďëŕňíî áĺç đĺăčńňđŕöčč íŕ đóńńęîě ˙çűęĺ!
| Zgłoś do usunięcia
~slots1 27-06-2013 12:23
čăđŕ ďîęĺđ äë˙ ňĺëĺôîíŕ áĺńďëŕňíî, ëčáî slotoboom čăđîâűĺ ŕâňîěŕňű íîâîăî ďîęîëĺíč˙.
| Zgłoś do usunięcia
~anka 27-04-2013 17:01
za to ty "adre" jak pisałeś te swoje bzdury to chyba byłeś całkiem zachlany
| Zgłoś do usunięcia
~Anonim 27-04-2013 10:41
TYlko ciekawe kiedy skoncza jego budowe?!
| Zgłoś do usunięcia
~adre 26-04-2013 16:10
mietek to sie nadaje... do picia za publiczne pieniadze chyba. chociaz przy niektorych i tak odpada w przedbiegach, bynajmniej jego "koledzy" tak mowia. jak sadze, tak samo dwulicowi jak mieeeeeeetek.
| Zgłoś do usunięcia
~ela 26-04-2013 15:47
Dla e-kolo wygodniej jest, że wnioskodawcą jest UM Koło. Ale ja pytałam się kto ten wniosek podpisał - może to wyjaśni e-kolo, bo to że dla was wygodniej jest, że w załączniku do uchwały widnieje UM Koło to rozumiem. A co do waszych zachwytów nad tym jak to e-kolo "promowało" burmistrza to polecę burmistrzowi (chociaż on chyba nie czyta e-kolo ale może ktoś mu powtórzy) - dziękuję za takich przyjaciół, z wrogami poradzi sobie samemu.
| Zgłoś do usunięcia
~Redakcja 26-04-2013 07:36
Oj Ela, Ela. Wielokrotnie zarzucano nam, że piszemy pochlebnie o burmistrzu naszego miasta, że jesteśmy jego zapleczem, że go „lansujemy” itd. teraz, że nie unikamy jego nazwiska. Reasumując staje się to już śmieszne. Oczywiste jest, że każdy wniosek o środki finansowe w UM podpisuje Burmistrz Miasta „Mieczysław Drożdżewski”. A tak na marginesie Pani Elu proszę zerknąć na załącznik do wspomnianej w artykule uchwały w rubryce wnioskodawca widnieje UM Koło, a nie M. Drożdżewski. Może ktoś to wyjaśni dlaczego? A już zupełnie na koniec to nikt i nic nie odbierze naszemu burmistrzowi Drożdżewskiemu chwały za basen bo bez wątpienia to jego zasługa.
| Zgłoś do usunięcia
~ela 25-04-2013 16:02
Jak by to było niewygodne i niechciane przez e-kolo, to jest to niewątpliwy sukces burmistrza Drożdżewskiego (swoją drogą - gratulacje dla e-kolo za wytrwałe i stanowcze unikanie używania nazwiska burmistrza naszego miasta w tekstach informujących o jakichkolwiek sukcesach, za to bardzo skrupulatne używanie go w aranżowanych przez e-kolo nagonkach jak np. przy skate parku). Ale cóż - trzymać tak dalej Panie Burmistrzu i nie poddawać się. Cieszymy się, że jak wynika z tekstu e-kolo "miasto złożyło wniosek" - czyli wszyscy mieszkańcy, ale ciekawe kto podpisał ten wniosek do marszałka województwa - czy też wszyscy mieszkańcy ? Może ktoś to wyjaśni ?
| Zgłoś do usunięcia
~3 KLASA 25-04-2013 12:51
Tam wiercą a ja obok testy gimbazjalne pisze -,-
| Zgłoś do usunięcia