sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Walne Zebranie Orkiestry Dętej

Walne Zebranie Orkiestry Dętej

17-03-2014 08:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,924 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Walne Zebranie Orkiestry Dętej
Foto:
Doroczne Walne Zebranie Orkiestry Dętej OSP w Kole za nami. Jak co roku nie obyło się bez emocji, czy w ocenie członków orkiestry Zarząd należycie pracował i czy dostanie absolutorium. W spotkaniu wzięło udział ponad połowa druhów, a tym samym Walne Zebranie mogło spokojnie obradować i podejmować decyzje.
Walne Zebranie obradowało w sobotę 15.marca w siedzibie orkiestry w obiekcie MOSiR na stadionie miejskim. Walne to najwyższy organ stowarzyszenia. Zebranych powitał prezes Jerzy Budka. Na prowadzącego wybrano zastępcę prezesa Jerzego Przybylskiego i to dzięki niemu zebranie przebiegło bardzo sprawnie.


Na początek prezes Budka przedstawił sprawozdanie z działalności orkiestry w minionym roku. Orkiestra wystąpiła w 24 koncertach - imprezach i uroczystościach patriotyczno-religijnych. Najważniejsze z nich to udział w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Wiśle, gdzie orkiestra zajęła czwarte miejsce, udział w Koncercie Chórów i Orkiestr poświęconym papieżowi Janowi Pawłowi II w Licheniu i doroczny Koncert Noworoczny z udziałem gwiazdy, którą w ubiegłym roku był kabaret RAK. Swoje sprawozdania przedstawili przewodniczący komisji: sprawozdanie finansowe skarbnik orkiestry Krzysztof Kurczoba, sprawozdanie komisji rewizyjnej jej przewodniczący Piotr Prószyński. Zebrani głosowali nad absolutorium dla Zarządu. Jednogłośny wynik „ZA” świadczy, że Zarząd Orkiestry pracował zgodnie z oczekiwaniem członków. W wyborach uzupełniających wybrano do Zarządu pomocnika gospodarza. Stanowisko to objął Krzysztof Olejniczak. Głos zabrał też Krzysztof Lityński - dyrygent orkiestry. Podziękował wszystkim za pracę społeczną, a szczególnie tym, którzy sumiennie uczestniczą w próbach. Swoje uznanie dla pracy i osiągnięć wyraził też uczestniczący w spotkaniu komendant gminny OSP Józef Błaszczyk.

W trakcie spotkania najwięcej emocji wywołały niezrealizowane plany, a szczególnie zapowiadany wyjazd do Australii. Według prezesa Budki zasadniczą i główną przeszkodą był brak środków finansowych: „Oczekiwane wsparcie miasta i powiatu okazało się tylko marzeniem, tak jak marzeniem pozostaje udział w Walnym Zebraniu orkiestry przedstawicieli Zarządu Powiatowego OSP i przedstawiciela Starostwa Kolskiego. Nie trudno zauważyć, że dla powiatu orkiestra potrzebna jest dla uświetnienia imprez organizowanych przez starostwo i ma tylko takie znaczenie by się jej osiągnięciami pochwalić ”. Trudna sytuacja finansowa zmusi orkiestrę do innych rozwiązań. Na razie nie wiadomo jakie to będą decyzje.

Mimo trudności druhowie nie zamierzają się poddać. Już teraz przygotowują się do występów. Najbliższy to konkurs w Konopiskach i wyjazd na Festiwal Orkiestr Dętych do Czech.

Marceli Uciński
sekretarz orkiestry
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!