sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Jutro pierwsza transmisja sesji!

Jutro pierwsza transmisja sesji!

25-03-2014 09:05 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 13,144 | Komentarzy: 10
Jubiler Euro Koło
Jutro pierwsza transmisja sesji!
Foto:
Mimo odmownej decyzji Urzędu Miasta o udostępnienie łącza internetowego na czas odbywających się sesji rady miasta, udało nam się doprowadzić temat transmisji obrad do końca! I jeśli wszystkie testy techniczne zakończą się pomyślnie - jutro nasi mieszkańcy będą mogli pierwszy raz w historii Koła posłuchać tego o czym radni mówią.
Jak pisaliśmy w piątek, nasz wniosek z prośbą o udostępnienie łącza internetowego na potrzeby relacji sesji na żywo został odrzucony. Z pomocą przyszedł lokalny dostawca internetu, firma KOL-NET, która wyposażyła nas w wydajne łącze internetowe.

To pierwsza w historii naszego miasta transmisja obrad sesji, dzięki której mieszkańcy, którzy nie mogą być osobiście w Ratuszu, będą mogli w zaciszu swojego domu lub miejsca pracy usłyszeć jakie uchwały podejmują radni.

Wszystkie koszty związane ze sprzętem i możliwością transmisji pokrył nasz portal. Wszystko po to, aby nasi mieszkańcy nie odstawali od innych miast, aby mieli dostęp i możliwość oceny pracy radnych.

W dniu jutrzejszym około godziny 12:45 pojawi się informacja o transmisji, po otworzeniu owego artykułu pojawi się okienko z przyciskiem PLAY, po kliknięciu którego rozpocznie się odtwarzanie strumienia dźwiękowego.

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (10)
HALINA 28-03-2014 20:54
Panie Piotrze widzę że zabolało, z mojej strony to nie były ani głupoty, pierdoły a przede wszystkim ploty, ja przytoczyłam jedynie Pana słowa. Nawiasem mówiąc ponownie w normalnych godzinach pracy prowadzi Pan dyskusję na forum, co na to Pana pracodawca?
| Zgłoś do usunięcia
piotr 26-03-2014 10:35
no właśnie ja pracuję, a nie zajmuję się głupotami i plotami jak Pani. Podziwiam niektórych ludzi, że zamiast zająć się swoimi sprawami tracą czas na pierdoły.
| Zgłoś do usunięcia
HALINA 25-03-2014 19:37
Do - do piotr wypowiedź z godz. 2014-03-25 13:44:20," Pani pracuje i będzie Pani słuchać tych transmisji w pracy - co na to Pani pracodawca ? Weźmy się do roboty, a nie do bicia piany". Mam do Pana pytanie a co na to Pana pracodawca, że o tej godz. zamiast pracować to właśnie Pan bije pianę, robi za klakiera, chyba że robi to Pan w ramach obowiązków służbowych na zlecenie P. Burmistrza, a może jako strachliwy radny głupoty Pan wypisuje. Ma Pan słuszną rację o wzięciu się do roboty- no to Panie radny, Państwo radni weźcie się do roboty bo społeczeństwo was słucha i obserwuje a miasto potrzebuje racjonalnych i odważnych decyzji.
| Zgłoś do usunięcia
Niki 25-03-2014 14:07
Co Wy tak narzekacie na ten urząd? Przecież to nie od urzędu, urzędników zależy na co przeznaczą pieniądze z budżetu. To wszystko ustalają radni i burmistrz! Dobrze, że w to zainwestował prywatny inwestor. Czemu ja mieszkaniec miałbym płacić za transmisję, której nie będę słuchał. I tak na ulicy, na której mieszkam nic radni nie omawiają. Reszta mnie nie interesuje.
| Zgłoś do usunięcia
piotr 25-03-2014 13:44
podtrzymuję swoje zdanie - jeżeli ktoś prowadzący taką czy inną działalność chce coś robić niech robi to na własny koszt i odpowiedzialność, a nie szuka jelenia który za jego zachcianki zapłaci. Pani pracuje i będzie Pani słuchać tych transmisji w pracy - co na to Pani pracodawca ? Weźmy się do roboty, a nie do bicia piany. Dla mnie nie jest istotne co radnym ślina na język przyniesie podczas sesji, tylko jakie uchwały podejmą, a z tymi mogę się zapoznać na BIP-ie Urzedu Miejskiego przed sesją jako projektami i po sesji jako z już uchwalonymi i obowiązującymi i to mi aż nadto wystarczy. Na pierdoły nie mam czasu - trzeba harować na utrzymanie rodziny.
| Zgłoś do usunięcia
do piotr 25-03-2014 13:23
co to za bzdury? Przepraszam bardzo, ja jako mieszkanka koła, chciałabym mieć możliwość słuchania tego co się dzieje na sesji. Osobiście być nie mogę bo pracuję a takie rozwiązanie jest dla mnie idealnie bo w biurze, włączę i posłucham. Taką możliwość powinien udostępnić sam urząd tak jak to w Koninie czy w Turku, za nasze podatki a nie, żeby kłody pod nogami jeszcze stawiać. To mnie tutaj boli, że to musiała być prywatna inicjatywa bo nasz kochany urząd nie wpadnie na takie coś. Urząd wiele złotówek marnuje na bzdury, a moim zdaniem informowanie mieszkańców o tym jakie nowe uchwały są realizowane i zmiany w mieście to podstawa transparentności rządów.
| Zgłoś do usunięcia
piotr 25-03-2014 13:18
wszystkie koszty transmisji pokrył portal - i bardzo dobrze. Urząd nie jest od tego żeby sponsorować prywatne inicjatywy. Są ważniejsze i bardziej potrzebne sprawy, na które można przeznaczyć pieniądze miasta. A z drugiej strony - ale radni będą mieli darmową reklamę przed wyborami i to za pieniądze portalu. Żadna działalność nie hańbi oprócz źle opłacanej, a już taka w ogóle bez zapłaty. No chyba, że radni coś tam finansują portal - to wtedy rozumiemy w czym rzecz.
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 25-03-2014 12:25
Mi to w ogóle się w głowie nie mieści, że urząd zamiast być otwarty na wszystkie nowości (które inne urzędy mają już od lat) to utrudnia. Co do miny burmistrza, pewnie będzie zawiedziona, że i tak się młodym udało,chyba że zabiorą prąd ;p
| Zgłoś do usunięcia
Konrad 25-03-2014 10:56
Już widzę tą ładną minę Pana burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
ona 25-03-2014 09:09
gratulujemy upartego dążenia do celu!! skoro miasto kładło kłody pod nogi, dobrze, że znalazła się firma, która chce dać coś od siebie dla innych! super!
| Zgłoś do usunięcia