sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło 46 tysięcy zebrane w Kole [FOTO] [VIDEO]

46 tysięcy zebrane w Kole [FOTO] [VIDEO]

12-01-2015 10:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 26,303 | Komentarzy: 20
Jubiler Euro Koło
46 tysięcy zebrane w Kole [FOTO] [VIDEO]
Foto:
Dokładna kwota będzie znana za kilka dni, ale już możemy zdradzić, że będzie ona bliska 46 tysięcy złotych. To ogromny sukces tym bardziej, że pogoda nie sprzyjała kweście. Dziękujemy wszystkich, którzy pracowali i przyczynili się do tego wyniku.
Od godziny 8:00 na ulicach naszego miasta pojawili się wolontariusze, którzy z kolorowymi puszkami zbierali na jeden cel, a hasło tegorocznego finału to „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Scena finałowa grać rozpoczynała o godzinie 16:00 jednak zanim muzyka zabrzmiała w Kole to dla mieszkańców przygotowane zostały tzw. imprezy towarzyszące m.in. Turniej w siatkówkę o Puchar WOŚPu, który wygrała drużyna Ochocki Turek, dmuchany plac zabaw pod dachem hali MOSiR, nurkowanie ze Stowarzyszeniem NEPTUN w kolskiej pływalni, przejazdy zabytkowymi samochodami prowadzone przez Brygadę WU WU, przejażdżki konne ze Stadniną Koni w Czołowie oraz pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez jednostkę OSP Ruszków Pierwszy.

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy - od godziny 16:00 w Kole słychać było muzykę płynącą ze sceny przy ul. Prusa.

W tego rocznej scenie finałowej wystąpili:
- Plastyk Band,
- Studio Tańca DEBIUT w składzie: Dominika Mikołajczyk, Wiktoria Górlaga, Julka Wojciechowska, Weronika Kobiela, Wanessa Kalina, Kamil Wojciechowski,
- Zespół Carmel & Zebras,
- gwiazda wieczoru AFTER - PARTY.

Dziękujemy wszystkim jeszcze raz za obecność i wsparcie!
Video: TVKOLO.pl, Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (20)
Abcdefgh 15-01-2015 09:06
Oczywiscie ze nikt nikogo nie zmusza ale sceny petardy i artysci sa placone z kasy miasta czyli z podatkow .policja straz tez funkcjonuja z podatkow czyli chcial nie chcial kazdy podatnik daje!
| Zgłoś do usunięcia
kik 14-01-2015 15:30
Panie Owsiak graj pan dalej .Przeciwnicy to pisiory sekta smolenska.
| Zgłoś do usunięcia
andzia 14-01-2015 13:44
Gotuje się we mnie wszystko,jak czytam te obelgi na Owsiaka i Orkiestrę, wiele razy sprzęt z serduszkiem ratował życie mojego dziecka, pomagał diagnozowac.... Nikt nikogo nie zmusza do wrzucania do puszki, również do zostania wolontariuszem. Jaka jest przyczyna tych oszczerstw ? Każdy mierzy swoją miarką, jak ktoś jest złodziejem i oszustem,to dopatruje się tego u wszystkich wokół
| Zgłoś do usunięcia
Mellon 14-01-2015 09:56
kontrowersje.net/jerzy_owsiak_w_s_dzie_nie_pami_tam_czy_jestem_prezesem_mecenas_w_s_dzie_panie_piotrze_chyba_kupi
| Zgłoś do usunięcia
Nie mam owsików 13-01-2015 11:35
Oj się sekciarze zebrali... Niech się orkiestranty rozliczą, to wtedy będą wiarygodni. Teraz to kto żąda rozliczeń, ten hejter i pozywany przed sąd. Rozliczeń nie ma, a lody z mrówkami i melonami kręcone dalej. Dlaczego piętnowani są ci dyrektorzy szpitali z Warszawy, Gdańska, Pszczyny, ... Umowy z koncernami medycznymi, czy co? W Kole za darmo grali?
| Zgłoś do usunięcia
ghj 13-01-2015 08:36
Do maximusa: Bo prawica niszczy wszystko w czym nie ma udziału. Prawicowcy uważają, że tylko ich inicjatywy są warte uwagi, reszta to albo dziecinada (np. wypowiedź rzecznika PIS ws. marszu w Paryżu) albo obraza uczuć religijnych, albo nieudane kopiowanie (przystanek Jezus) itp.... itd.... Dzielić, nie łączyć - to bardzo katolickie - prawda?
| Zgłoś do usunięcia
maxsimus 13-01-2015 07:10
zgadzam sie ze wszystkimi opiniami Pana Szczesiaka to jest glos osoby która byla i jest w środku całej imprezy WOŚP w Kole w związku z czym ma merytoryczny oglad wszystkich spraw związanych z organzacja tej imprezy , minie wkurza niemilosiernie a mianowicie , od wielu lat wspieram każdym groszem te imprezę , mam zaufanie do organizatorów również do Pana Owsiaka , ale nie mogę zrozumieć skąd u prawicowych dZiennikarzy z Warszawki taka zaciętość w zwalczaniu tej akcji niezywkle potrzebnej , skutecznej, skąd u nich sie bieże zawiść w stosunku do p. Owsiaka i wolontariuszy WOSP nazywając ich żebrakami , ? od wielu lat działa WOSP aktywne uczestnictwo wolontariuszy świadczy o tym że z pokolenia na pokolenie wchodzi to w tradycje wręcz nobilituje każdego mlodego - w czasach kiedy funkcjonuja komutery ,ekspansywna TV nie zatrzymuje mlodych ludzi w domach , śnieg , wiatr czy deszcz nie zatrzymuje młodziezy i ludzi starszych w domach ,jest taki dzień w roku kiedy wszyscy się mobilizuja i aktywnie uczestniczą w akcji , gdyz wiedzą że ta kwesta publiczna będzie sporzytkowana dla dobra wspólnego , to również świadczy o tym że są poklady ludzkiej empastii dla drugiego , to również świadczy o tym że na żadnym kontynęcie , żadnym kraju w Europie , Azji tak mocno nie gra społeczna OSP , to jest piękne , i nalezy sie duzy szaczunek dla nas wszystkich za te akcje , a tym wszystkim krytykom WOSP nalezy pokazać środkowy palec - psy szczekają a karawana i tak PÓJDZIE DALEJ - SIE MA
| Zgłoś do usunięcia
Staszek 13-01-2015 00:48
@kolanka: Oni za darmo, wybacz, ale tego nie robią. Co zaś do dzieci, to prawda wygląda tak, że rzeczywiście jedno chce przez drugie, ale mróz nie wybiera, albo śnieg, deszcz, czy wiatr. Niestety - one mogą za to tylko na Woodstock "w nagrodę" jechać, a Owsiak tego z serca nie robi, swoich pieniędzy na to nie daje, tylko zarabia i Woodstock również dla niego jest kolejną nagrodą i dodatkową okazją. Niech mi dadzą telewizję, wparcie samorządów, szkół, harcerzy, policji, to też będę hojny, nawet hojniejszy niż on.
| Zgłoś do usunięcia
sonia 12-01-2015 23:48
a gdzie w tym wszystkim były władze naszego miasta, zarówno Burmistrz , Starosta i Radni? Czyżby nie popierali tej imprezy? Wszystko na to wskazuje, gdyż żaden z nich nawet nie wylicytował najdrobniejszego gadżetu.
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 12-01-2015 23:39
dziwię się bardzo negatywnym wypowiedziom p. Huberta, kto Panu powiedział, że dzieciaki są zmuszane do kwestowania na rzecz WOŚP , moje dzieci od kilku lat robią to z własnej woli , a dziś są już pełnoletnie i nadal to robią. Więc niech się Pan nie wypowiada w imieniu wolontariuszy i nie nazywa ich żebrakami. A co do kwestii disco polo to uważa Pan , że to coś złego? widział Pan te tłumy ludzi którzy przyszli na ten koncert. Przecież był również inny zespół muzyczny - Carmel & Zebras. Więc każdy mógł wybrać co mu odpowiada. Czyż nie? Nawet Pan nie wie ile trudu i pracy wkładają ludzie, którzy biorą w tej imprezie udział i chwała im za to.
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 12-01-2015 22:30
Proszę wpisać w wyszukiwarkę: "Owsiak nieslusznie piętnuje dyrektora szpitala", to pogadamy o jego dobroczynności. Kto mądry, ten może domyślać się przyczyn takiego zachowania Jerzego O. .
| Zgłoś do usunięcia
Sebastian Szczesiak 12-01-2015 21:10
Panie Hubercie, jak co rok tak i w tym byłem w sztabie organizacyjnym finału WOŚP, nie przypominam sobie żeby Pan w nim był. Nie wiem skąd zatem ma Pan te wszystkie rewelacje o których Pan pisze ale jest to nieprawda! Tak jak wcześniej Panu napisałem zapraszam do rozmów z organizatorami wtedy wszystkiego się Pan dowie i otrzyma Pan odpowiedź na nurtujące pytania. Pisze Pan o jakości sprzętu który przekazuje WOŚP szpitalom, znowu mijając sie z prawdą. Wystarczy podejść do szpitala i spytać czy sprzęt który otrzymali jest taki jak Pan opisał. Wszystkie odpowiedzi na Pana pytania można łatwo uzyskać, trzeba po prostu chcieć. W przeciwieństwie do Pana wiem jak w Kole jest organizowany finał WOŚP, jaki sprzęt otrzymał szpital, jakie badania bezpłatne są przeprowadzane każdemu noworodkowi. Na koniec dodam iż organizowanych jest wiele innych imprez z publicznych pieniędzy, niekoniecznie wszyscy musimy się zgadzać z ich ideą. Jesteśmy wolni i mamy ten przywilej żeby wybierać wydarzenia te które nam odpowiadają. Tak jak wspomniałem wcześniej zapraszam do rozmów z organizatorami którzy wyjaśnia Panu jak organizowany jest finał w Kole no chyba że z zasady nie lubi Pan WOŚP wtedy na nic nie zdadzą się rozmowy. Życzę Panu wszystkiego dobrego i serdecznie pozdrawiam .
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 12-01-2015 20:48
@Sebastian Szczesiak: Panie Sebastianie! Doskonale wiem jak to jest organizowane, za czyje pieniądze i jak to wygląda. Niestety zaangażowane w to bagno są publiczne służby i środki. Nie wiem czy Pan jest zorientowany jak odebrany byłby harcerz, harcerka, czy dzieciak w szkole, którego rodzice by się nie zgodzili, by uczestniczył w żebraninie na złote melony. Nikt mnie o to nie pyta, czy chcę wspierać tego chamskiego człowieka, czy nie, a to idzie także z moich podatków. Jeśli Pan twierdzi, że wszystko jest robione za pieniądze jego fundacji, to jestem jak najszczerzej zdumiony. Ponadto fakt pozwania blogera Matka Kurka bez rozliczenia się przed sądem jest w moim przekonaniu wysoce niemoralną zagrywą tego typa. Wpychanie szpitalom byleczego i wyzywanie ich od brudasów jeśli "łaskawych darów" nie przyjmą też do moralnych nie należy. Chyba, że reprezentujemy inną moralność.
| Zgłoś do usunięcia
Sebastian Szczesiak 12-01-2015 20:19
Witam, "przypatruję się wypowiedziom Pana Huberta i zastanawia mnie skąd w ludziach tyle negatywnej energii i dążenia do dzielenia społeczeństwa. Z wypowiedzi Pana Huberta widać iż nie wie do końca w jaki sposób organizowany jest finał WOŚP w Kole. Panie Hubercie zapraszam do rozmowy na ten temat z organizatorami a nie powtarzania w koło utartych sloganów. Wybór czy ktoś wspiera WOŚP czy nie powinien zależeć od samego człowieka i od jego sumienia. Jeżeli ktoś się nie zgadza z ideą WOŚP to jest jego decyzja i trzeba ja uszanować. Taka zasada powinna też obowiązywać w drugą stronę, jeżeli Pan nie pomaga to niech Pan nie przeszkadza w tym kto ktoś robi z własnego wyboru i co mu dyktuje serce. Po co dzielić społeczeństwo które i tak już nie ma łatwego codziennego życia. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 12-01-2015 17:00
@lok: Zastanów się, czy ty nie jesteś przypadkiem książkowym przykładem leminga. Wkręcają cię, że disco polo jest zajefajne i wszyscy chcą, nie chcą, mają za to płacić. To jest właśnie buractwo. Jeśli Owsik chce być dobroczyńcą, niech najpierw na to wyda swoje, a moich podatków niech nie rusza. Dobroczyńcą to Nobel był. On swoją kasę dawał na nagrody i cudzym dzieciom na złote melony i inne mrówki całe żebrać nie kazał. Widziałeś co wyprawiał, gdy Matka Kurka poprosił go by się rozliczył? Człowieka pozwał, ale przed sądem tłumaczyć się z wielomilionowych przekrętów nie umiał.
| Zgłoś do usunięcia
emptii 12-01-2015 15:53
Pominięto informację, że dla najmłodszych dmuchany plac zabaw pod dachem hali MOSiR zorganizowało i dbało o bezpieczeństwo podczas zabawy Stowarzyszenie Kolanie.
| Zgłoś do usunięcia
lok 12-01-2015 15:25
Pan Hubert jest przykladem pisowskiego buraka brawo Owsiak
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 12-01-2015 14:13
@ghj: Od kiedy to "szlachetną ideą" jest wyciąganie z publicznych (zatem naszych wspólnych, a ja też jestem obywatelem płacącym podatki) kas pieniędzy na widzimisię Owsika? Wsparcie MUSI iść przede wszystkim z ministerstwa. Jak słyszę, że Arłukowicz nie da jakimś dzieciakom kasy, bo mają tak rzadką chorobę, że nie jest na liście NFZ, to mnie trzęsie. To może takie przypadki powinny być raczej wspierane przez samorządy, jak ministerstwo nie umie, czy nie może, ale na pewno nie koncerty disco polo w imię czyichś fundacji. Jak melonowy Owsik jest fundator, to niech on funduje, nie miasto. Jeśli chodzi o wykorzystywanie dzieci na wietrze, czy mrozie, to proponuję też Owsikom, niech wykorzystują swoje zamiast harcerzy. Terroryzowanie dzieciaków ze szkół też IHMO odpada.
| Zgłoś do usunięcia
ghj 12-01-2015 13:55
Do "Huberta" : Nikt ci nie broni wspierać innych. Ale nie obrażaj szlachetnej idei.
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 12-01-2015 11:18
Ile kosztowała w tym roku organizacja wsparcia złotego melona? Czy nie lepiej wspierać nasze instytucje pomocowe bezpośrednio?
| Zgłoś do usunięcia