sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Radni zagłosują ws. połączenia szkół

Radni zagłosują ws. połączenia szkół

17-03-2015 09:03 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,689 | Komentarzy: 4
Jubiler Euro Koło
Radni zagłosują ws. połączenia szkół
Foto:
Połączenie Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 2, tworząc Zespół Szkół nr 2 w Kole, to jeden z priorytetów Burmistrza Stanisława Maciaszka. Kuratorium oświaty wyraziło pozytywną opinię zatem kolejnym krokiem ku wprowadzeniu zmian jest projekt uchwały.
Podczas najbliższej, marcowej Sesji Rady Miasta, kolscy radni zagłosują w sprawie utworzenia Zespołu Szkół nr 2 w Kole. Sądząc po liczbie oddanych głosów "za" w przypadku wcześniejszego głosowania o "podjęciu zamiaru połączenia szkół", gdzie prawie jednogłośnie przyjęto uchwałę - tym razem nie powinno być inaczej.

Przy poprzednim głosowaniu prezentująca uchwałę naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Monika Ciesielska wyjaśniła, że do powyższej decyzji skłoniły czynniki ekonomiczne, demograficzne (malejąca liczba dzieci z obwodów szkół rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 2 w perspektywie kilku najbliższych lat) oraz względy merytoryczne (wyższa jakość edukacji uwarunkowana np. poprawą bazy dydaktycznej, dostępność wykwalifikowanej kadry pedagogicznej). Proces edukacyjny i wychowawczy dzieci i młodzieży obu szkół odbywa się w jednym budynku.

Więcej o połączeniu szkół przeczytasz: Zielone światło dla połączenia szkół

Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
Mieszkaniec 18-03-2015 08:01
oni oba nadają sie jedynie do..................... niech każdy sam sobie odpowie, ale na pewno nie do rządzenia w tym mieście, im sie wydaję że pozjadali wszystkie rozumy, że mają patent na nieomylność , do tej pory wszystko doskonale funkcjonowało ale przyszli ci i.............. tworzą nowe miejsca pracy tylko gdzie? Chyba w Gambii bo nie w kole , to nie jest normalne, oni jakiś uraz mają czy co? same zwolnienia, łączenia, likwidacje , ludzie ogarnijcie sie
| Zgłoś do usunięcia
melania 17-03-2015 19:42
racja. wystarczy jeden burmistrz tylko jest jedno ale....nie zdazyllby wypisywac i wreczac wypowiedzen a tak ma pomocnika.jak juz wszystko ogarnie to podejrzewam ze tez nie bedzie juz potrzebny.
| Zgłoś do usunięcia
Ania 17-03-2015 18:30
A po co nam dwaj Burmistrze ? Głosowałam na jednego
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 17-03-2015 12:12
Bardzo słuszna decyzja, po co dwóch dyrektorów ,dwóch zastępców.Te pieniądze przeznaczyć na potrzeby dzieci i młodzieży.
| Zgłoś do usunięcia