sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Dyrektor MDK zaprasza na debatę

Dyrektor MDK zaprasza na debatę

25-03-2015 10:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 14,716 | Komentarzy: 15
Jubiler Euro Koło
Dyrektor MDK zaprasza na debatę
Foto:
Jednym z pierwszych kroków jakie zaplanował w swojej działalności dyrektor Radomir Piorun jest zorganizowanie debaty społecznej, której głównym celem będzie stworzenie wspólnej propozycji animacji kulturalno-edukacyjnej dla miasta.
Zaproszenie kierowane jest do wszystkich mieszkańców miasta Koła oraz dyrektorów szkół, przedszkoli, przedstawicieli stowarzyszeń tworzących wartości kulturowe miasta, fundacji i firm.

Debata społeczna odbędzie się 31 marca 2015 roku o godzinie 18:00 w budynku Miejskiego Domu Kultury w Kole.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (15)
Mirus 26-03-2015 18:36
Do Naj a może najpierw przypomnij sobie lub dowiedz się jak wyglądał konkurs na odwołanego już dyrektora muzeum, więc po co ta farsa? Uważam że wybór Pana Radomira to super decyzja .
| Zgłoś do usunięcia
bezstronnie 26-03-2015 16:20
do hanoi i reszty: a może Piorun robi debate żeby przekonać ludzi żeby chodzili do kina bo nawet jak coś się wcześniej działo w mdk lub były puszczane filmy to ludzi było jak na lekarstwo. Dla przypomnienia na e-kolo już był podany plan na działalność mdk
| Zgłoś do usunięcia
zz 26-03-2015 03:56
Wszyscy i tak wiedzą kto pana wstawił , za co i dlaczego bez konkursu.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 26-03-2015 01:12
Szanowny oceniaczu PRL-owski.Program realizuje się nie tylko z budżetu lecz z innych środków... Bo Świat poszedł na przód i nie tylko czerpie z Ratusza pieniądza( patrz instytucje kultury w Polsce)ale to elementarna informacja. Zatrudnia się dyrektorów instytucji kultury również w dwóch formach.Przez konkurs jaki i z powołania. Obie są zgodne z prawem. Program? Elementarną zasadą zarządzania jest wizja. On takową określił. Wcześniej jej nie było Kompetencje są.Więc o co chodzi? O Pana brak wiedzy z życia społecznego
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 26-03-2015 01:01
Pan Piorun ''składa się'' z praktyki i teorii. Jeśli chodzi o praktykę .To ma za sobą sukces.Ma ktoś z Koła porównywalny w kulturze? Jeśli chodzi o teorię to ma wykształcenie do prowadzenia MDK
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 26-03-2015 00:56
Przepraszam za ''literówkę'' Powinno być: Co do kompetencji Pana Radomira,to polecam zapoznać się z przepisami prawa zatrudnienia.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 26-03-2015 00:49
Co do kompetencji to zapozna się wcześniej z przepisami o zatrudnieniu dyrektorów w instytucjach kultury w Polsce. Dyrektorzy Instytucji Kultury są zatrudniani W formach konkursu i powołań. Takie jest prawo i tyle. Pan Piorun jest zatrudniony zgodnie z prawem jak co najmniej 70 procent dyrektorów jednostek kultury w Polsce. Wykształcenie i doświadczenie jakie posiada w dziedzinie kultury jest argumentem dla myślących obywateli Koła wystarczające.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 26-03-2015 00:42
Taka debata pierwszy raz w historii naszego miasta,na wzór propozycji ośrodków kultury europy otwiera możliwość kreowania kultury przez mieszkańców.Tylko czy nasze kolskie społeczeństwo jest gotowe na taki dialog? Otwarcie nowego dyrektora na potrzeby mieszkańców i grup społecznych i organizacji to przełom w mentalności. W końcu może się zjednoczymy a nie będziemy sobie przeszkadzać!!! Popieram dyskusje
| Zgłoś do usunięcia
Naj 25-03-2015 18:45
Najpierw sprawdza się kompetencje do pełnienia funkcji dyrektora,i po to są konkursy,logiczne!Nie od d..y strony-wsadza się kogoś,a potem sprawdza, czy sobie poradzi. A na ,,przedstawiony przez dyrektora program'' brakłoby budżetu miasta.Idąc dalej tropem myślenia przedmówcy, można wsadzić każdego.....! byle ,,swojego''bez konkursu? Może da sobie radę!
| Zgłoś do usunięcia
Marzena 25-03-2015 17:22
Jak zwykle; krytyka, krytyka i jeszcze raz krytyka. Jakby ktoś nie robił tak będzie źle. Szanowni Państwo tak się zastanawiam, czy niektórym na prawdę nie zależy na rozwoju kultury w naszym mieście?! Przecież nie każdemu odpowiada rozrywka telewizyjna typu: ,,Jak oni tańcują"! Życie Kulturalne w Kole praktycznie nie istnieje i to dobrze, że w końcu Ktoś coś chce z tym zrobić.. Dlatego zamiast narzekać zawczasu dajcie Państwo Panu Dyrektorowi szansę. I jeśli na prawdę niektórzy muszą kogoś skrytykować to niech to robią za efekty wykonanej bądź niewykonanej pracy, a nie za swoje uprzedzenia. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
an 25-03-2015 16:37
Odnoszę wrażenie, że oskarżyciele złych zamiarów nowego dyrektora mdk nie obejrzeli wywiadu, ani nie przeczytali propozycji pana Radomira. Wypowiada i wymienia swoje propozycje - ja widzę człowieka z pomysłami. Jacy ludzie mają interes w tym, żeby nieprzychylnie pisać o nowym dyrektorze? winni bądź zamieszani w stare skostnienie ! Cieszę się, że ktoś chce pytać mnie i dziecko, chętnie przyjdę, odpowiem na pytania.
| Zgłoś do usunięcia
radziu 25-03-2015 14:10
Radziu niech sam sobie radzi!
| Zgłoś do usunięcia
kulturalny 25-03-2015 14:09
A co naobiecywałeś burmistrzowi,że cię tak szybko zatrudnił i to bez wcześniejszej debaty i konkursu?
| Zgłoś do usunięcia
zola 25-03-2015 14:06
Chciałeś być dyrektorem ,to sobie sam radz.Teatr Pantomimy tu widzę ogromny!!!
| Zgłoś do usunięcia
hanoi 25-03-2015 13:50
Jaka debata? Czyżby P. Dyrektor nie miał żadnych pomysłów...? i czeka na podpowiedzi od mieszkańców. Prawda, jeśli nie ma się własnej koncepcji na kierowanie instytucją,to szuka się ratunku u mieszkańców. Normalny burmistrz to przed zatrudnieniem nowego dyrektora powinien zrobić konkurs ,po to,żeby zapoznać się z różnymi propozycjami kandydatów na kierowanie mdkiem i wybrać najlepszą. Oczywiście badania preferencji i potrzeb mieszkańców w zakresie kultury robi się przed napisaniem koncepcji,to wie każdy poważny kandydat na menedzera kultury. Ale tu mówimy o braku normy i braku koncepcji.Zatem niech Pan dyrektor zatańczy-wystarczy!
| Zgłoś do usunięcia