(79)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 9.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Spotkanie z Burmistrzem w SP3 [RETRANSMISJA]

Autor: 21 Marzec 2016 przeczytasz krócej niż 1 minuta
Spotkanie z Burmistrzem w SP3 [RETRANSMISJA]
©
(79) | Czytano:
50,949 razy | przeczytasz krócej niż 1 minuta

W piątek odbyło się kolejne spotkanie Burmistrza Stanisława Maciaszka z mieszkańcami Koła. Tym razem adresowane do mieszkańców rejonu ulic: Toruńska, Broniewskiego, PCK, Zawadzkiego itd. Co było głównym tematem dyskusji? Zobacz całą retransmisję.

R E K L A M A
79
Czytano:
50,949 razy
Udostępnij
Geotermia, opłaty za śmieci i wodę, problemy na terenach w pobliżu dworca PKS, zamiatarki na drogach - to tylko kilka z wielu podejmowanych tematów podczas spotkania. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z piątku w pięciu częściach.Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (79)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Andrzej · 27 Marzec 2016
Wczoraj ci ludzie byli twardo za tamtym burmistrzem, dzisiaj są za Panem Menedżerem, Pan Menedżer przegra referendum, to będą psioczyć i z błotem go mieszać. Przyjdzie nowy burmistrz, to znowu będą za nowym. Taka mentalność. Zresztą burmistrz, czy pierwszy sekretarz PZPR, jaka dla was różnica? Byli sekretarze, też wam było dobrze. Solidarność to już zupełnie najlepsza. Szanowny Panie Stasiu, teraz listę zwolenników Maciaszka Pan robisz? Gdzieś Pan był, jak ludzie pracę tracili? Może zamiast szukać Warszawy, lepiej było pilnować wtedy spraw tutaj? Czy to się wam raczej słabo opłacało? Co stare solidaruchy zwojowaliście? Teraz jeszcze chcecie, by Pan Menedżer oddawał miejskie zakłady prywatnemu biznesowi?
Józef · 27 Marzec 2016
Co tu się dziwić, że radna nie odróżnia przesyłu od przyłącza, skoro włodarz i jego poplecznicy nie potrafią odróżnić kurzącej zamiatarki od śmieciarki.
Kamila · 26 Marzec 2016
@zola Rodziną z wami nie chcę być. Jeszcze dodaj: \"tak mi dopomóż Bóg!\" Naprawdę - wy burmistrzowa sekto katoli (nie katolików) już groteskowi nie bądźcie, bo widać waszym bogiem jest świnia, skoro wierzycie, że stworzył wszystkich na obraz swój i podobieństwo... Wszystkich, czyli te świnie odrywane od koryta też, ERGO: wiadomo już jak On według was wygląda.
zola · 25 Marzec 2016
Byśmy jedną stali się rodziną.
Staszek · 24 Marzec 2016
A słyszeliście już najnowszy dowcip o panu burmistrzu? - Wstaje Maciaszek rano, idzie do łazienki, patrzy w lustro, widzi SWOJE ODBICIE i później cały czas tak myśli o ludziach :-D
Bogumił · 23 Marzec 2016
@ola Jeśli już piszesz o \"podłości i głupocie\" to sobie na pana burmistrza popatrz. Jeśli jego odpowiedzią dla ludzi niezgadzających się z jego linią jest oczekiwanie z ironicznym uśmieszkiem na buczenie jego lizusów, ewentualnie protekcjonalny ton, oraz mówienie o ludziach tam przecież nieobecnych jak o świniach, to chyba nie najlepiej o nim świadczy. Bynajmniej nie jestem zwolennikiem byłego burmistrza, ale też mógłby nawet sądownie walczyć o swoje dobre imię. Skoro Maciaszek twierdzi, że działa w granicach prawa, to tamten też w granicach prawa przecież działał, nie działał natomiast w granicach rozsądku horrendalnie zadłużając miasto. Problem w tym, że teraz ten zakochany w swoich decyzjach facet działa jeszcze bardziej irracjonalnie, bo działania Maciaszka zdają się być jeszcze bardziej \"byle do przodu\", \"jakoś to będzie\", na takie ruskie \"urrrra!\", chociaż zapowiadał się faktycznie nie najgorzej.
bubula · 23 Marzec 2016
Nawiązując do słomy..., człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy taka smutna prawda o wielkim gospodarzu... małe dziecko gdy zabierzemy mu zabawkę podobnie się zachowuje jak Wasz pan...
ola · 23 Marzec 2016
Podłości i głupoty niektórym piszącym nie brakuje a referendum tylko się ośmieszają i również pozostałych mieszkańców
Marzena · 23 Marzec 2016
@Gość. Aleś ty \"dowciapny\"... Przedstawić się, choćby z imienia, to najpierw trzeba BYĆ KIMŚ - ty nie jesteś.
Beata · 23 Marzec 2016
Chamskie reagowanie to szukanie ludzi po ławkach. Po co leziesz i z czym tam leziesz skoro używasz imienia Pana Boga nadaremnie marginesie myślałaś że narod kolski już od dawna uśpiony i by ci to pasowało. Pomyliłaś się i to grubo. Precz z referendum.
Gość. · 23 Marzec 2016
Przedstawiać się to najpierw trzeba mieć komu ? a ja nie widzę tu takich ?
ja · 23 Marzec 2016
A nie zrobiliśmy czasem tego ponad rok temu ? :)
Judex · 23 Marzec 2016
Te rzekome świnie pomówione przez Maciaszka różnią się tym od Maciaszka bo im słoma nie wystaje z butów .Idąc głosować do referendum pozbędziemy się prostactwa które wałęsa się po naszym mieście.
Marzena · 23 Marzec 2016
@Gość. Faktycznie z jedną rzeczą masz rację: z tym, że musiał(a)byś \"wymyślać jakieś inne imiona\" - być zwolennikiem Maciaszka pod swoim własnym imieniem, to rzeczywiście dzisiaj obciach.
Gość. · 23 Marzec 2016
A po co mam wymyślać jakieś inne imiona ? Pomoże to coś Tobie albo mnie ? No dobrze może mam na imię Kasia ? Nie popieram tu nikogo, ale uważam, że rozlicza się każdego po upływie jego kadencji. Trzeba mieć coś nie tak z głową, żeby wymagać nie wiadomo czego po roku pracy. Nawet cudotwórca nie podoła Waszym wymaganiom. Wy po prostu mścicie się z wiadomych powodów, a jest ich troszkę. Prosty przykład, np. jakieś stare porachunki sprzed kilku lat ? :) Ośmieszać się przed mieszkańcami jeszcze bardziej ? No ale trzeba zaistnieć przed kamerami, warto było ?
Rafał · 23 Marzec 2016
Jak dojdzie do referendum to pokażemy ilu jest zwolenników Pana Burmistrza, jest nas wielu !
Kolanin 8 · 23 Marzec 2016
do Beaty , ile w Tobie jadu , ile w Tobie nienawiści , ogarni się kobieto to tylko wymiana poglądów , nie musisz tak po chamsku reagować , nikt tu Twojego \" guru nie obraża , domaga się mówienia prawdy nie zakłamywania rzeczywistości ,posyp glowę popiołem i proś Boga o wybaczenie za Twoja postawę w tej dyskusji
Kamila · 23 Marzec 2016
@Gość. Już ty się o moją starość nie bój, trzeba zachowywać się jednak z godnością, czego ci wiekowi fanatyczni zwolennicy Maciaszka raczej nie prezentują. Następny burmistrz jeśli będzie robił to, co przedstawi w kampanii, to będzie OK. Tutaj teraz trzeba ostrych cięć niestety i liczę, że to będzie mówił otwarcie, nie jak teraz - coś innego przed wyborami, coś innego na stołku. Oczywiście tobie Wzorze Odwagi też składam - nawet jako osoba niewierząca - najlepsze życzenia, choć tak naprawdę to w ogóle nie wiem komu, dlatego właśnie nazywam Ciebie \"Wzorem Odwagi\" - choćby imię, to jakieś masz? Tylko nie napisz przypadkowo: \"TAK\" :-D
Gość. · 23 Marzec 2016
Kamilko i Ciebie starość nie ominie, życzę ci obyś jej doczekała w zdrowiu i w pełni sił, będziesz mogła nadal wyśmiewać ludzi starszych. Tylko kiedyś z Tobą i Wami zrobią to samo. Jak to się mówi, dobro i zło powraca ze zdwojoną siłą, do Ciebie raczej to drugie trafi, nie życzę ci tego, ale zastanów się w tym Wielkim Tygodniu nad sobą i wy wszyscy. Następny burmistrz też nie będzie Wam odpowiadał, czy nie szkoda zdrowia na te wpisy ? Spokojnych Świąt anonimowi tc.hor.ze :)
Kamila · 23 Marzec 2016
@Gość, @donuś Wszystko dla was jest \"anonimowym opluwaniem\", jak to robiła jedna z radnych od burmistrza, bo mówić o niej \"z PiS\" to czysta przesada. Byli tam ludzie, którzy się PRZEDSTAWILI i co? Nic! Buczenie. Stare baby zachowujące się jak stado koczkodanów (może nawet warto przeprosić koczkodany) tego nie muszą zresztą czytać. Czytać trzeba ze zrozumieniem, kto mądry, wyciągnie swoje wnioski. Zresztą co do samej ulotki , akurat tak się składa, że najprawdopodobniej znam jej autorów - to właśnie tzw. \"kolski PiS\", a Mazgaj od razu znalazł sobie okazję do ataków na przeciwników. Jeśli chce, żeby mu klaskać, niech stanie na głowie i zacznie skakać, to będziemy mu klaskać wszyscy, przede wszystkim zdania przeciwnego wypada co najmniej wysłuchać, nie być takim nadętym bufonem i iść na bezczelnego. Takim swoim działaniem ośmiesza siebie sam, kultury osobistej to brakuje mu totalnie.
Beata · 23 Marzec 2016
A co myślałaś że te Panie z pierwszej ławki to uśpione i nieśmiałe małe dziewczynki? Jak się ci nie podobam to ryj skieruje w drugą strone. Może ci opuchlizna z gęby wtedy zejdzie. A najlepiej jak odwiedzis fryzjera.
Gość. · 23 Marzec 2016
Kolanin 6. Uważasz, że te panie czytają te Twoje wypociny ? To Wy się wstydzić powinniście chodząc do kościoła i tak ośmieszać burmistrza, oraz te starsze osoby, ale myślicie sobie, że anonimowo to pewnie Bóg nie wie kto napisał ? Nigdy nie wiesz co Ciebie w życiu spotka, jaka starość , ale pamiętaj , jak sobie zapracujesz tak będziesz miał. Nikt ci wtedy nie pomoże, nawet ci co razem z Tobą opluwają burmistrza. NIKT !!! Zostaniesz sam jak palec w ........... ? I bardzo DOBRZE !!! To będzie dla Ciebie PODZIĘKOWANIE i dla wszystkich którzy tak chętnie ANONIMOWO krytykują wszystkich i wszystko ! ZAPAMIĘTAJ , że DOBRO i ZŁO wraca podwójnie ! Powodzenia życzę i wesołych Świąt :) Wielki tydzień, opamiętajcie się .
donuś · 23 Marzec 2016
Jak wam się nie znudziło jeszcze tak płakać, co macie z tego ? Piszecie sami ze sobą , bo każdy normalny i szanujący się mieszkaniec to już ma zdanie o Was dawno wyrobione. Oderwali Was od stołków i co słychać ??? k....., k..... :) Na wszystkich forach to samo i to samo, żal mi was :) A BURMISTRZ zostanie, bo takim ośmieszaniem jego, tylko przegracie, po trupach do celu ???
Kolanin 6 · 23 Marzec 2016
do Kamila , myślę sobie że tu nie chodzi o grzeszenie i spowiedz , bo to przecież indywidualna sprawa , tylko ta formuła spotkań z burmistrzem to czysty jarmark a nie poważne spotkanie z ludżmi włodarza , gdzie każdy ma prawo się wypowiadać w sprawach miasta , i tu uwaga do burmistrza , na pozór inteligent , na pozór człowiek wie co mówi , ale przecież dopuszczając do tego jazgotu kilku osób traci wiarygodność nie reagując na tego typu zachowania , te spotkania burmistrza z mieszkańcami chyba po to organizuje aby dowiedzieć się co ludzie maja do powiedzenie i wysłuchać nawet złych opinii ale jednego nie można tolerować - zaprosiłeś ludzi to odpowiadaj i mów prawdę i jak jest p burmistrzu a nie uśmieszek ironiczny na twarzy i prowokowanie do złych zachowań
Kamila · 23 Marzec 2016
@kolanin 6 Czego Ty chcesz od starszych pań? Babcie pójdą do konfesjonału i grzechy odpuszczone mają :-D Takich to nawet zresztą wyznawać nie muszą, te staruszki bronią przecież człowieka, co go \"świnie\" atakują, dają zresztą młodszym wzorowy przykład. Pamiętaj zresztą, żebyś im na tej mszy miejsca ustąpił, one mogą Cię publicznie wyzwać nawet tam :-D
kolanin 6 · 23 Marzec 2016
przeczytałem Wasze wpisy i można jedynie stwierdzić że te spotkania są żenujące , dlaczego ? spokojnie pomyślmy - spotkanie z burmistrzem ma na celu aby suweren ( patrz społeczeństwo) usłyszało konkrety na zadawane pytania , a co w zamian otrzymuje - krzyki , obrażanie części społeczeństwa ( patrz koryta , świnie , złodzieje , alfonsi itp. ) tak zachowuje się poważny włodarz miasta , którego obowiązkiem jest mówić prawdę ,właśnie prawdę i zjednywać sobie grupy społeczne dla celów jakie sobie postawił a tu co ? zachowanie burmistrza świadczy o frustracji , niemocy w działaniu , braku kultury osobistej wobec ludzi -jak widać mimo wszystko zainteresowanych rozwojem miasta ale innymi metodami i to staje się nie wygodne dla burmistrza , dla tych Pani które tak mocno hałasowały miałbym jedna radę , jesteście Panie w wieku gdzie należałoby zachować się godnie i z kulturą , widzę często niektóre Panie w kościele siedzące w pierwszych ławkach i żarliwie się modlące a teraz na takim spotkaniu dajecie przykład że nauki kościoła o pokorze , skromności , tolerancji dla innych poglądów są dla Pań obce , nie życzył bym sobie na najbliższej mszy siedzieć obok was , przecież stajecie się Panie w swoich postawach obłudne jako chrześcijanki
Kicek · 22 Marzec 2016
Vacek, ty sobie jaja robisz? Burmistrz odroczył spłatę kredytu i ty mówisz ze spłaca długi?Poprzednik został 2 mln z nadwyżki budżetowej z poprzedniego roku i można to bylo przeznaczyć na splate zadłuzenie to też tego nie zrobiono. Za pomocą prywatnych inwestorów próbuje się coś zrobić na siłę dlatego miasta przy okazji wydzierżawiają majątek miasta (działki)
vicek · 22 Marzec 2016
Dziwię się że tylu szczekaczy na forum, a na spotkaniu- zero-. Czepianie się Burmistrza za to że wyprowadza miasto z długów poprzedników chce rozwijać miasto ekologicznie, nie bawi się w układy, dba o czystość miasta, zwalnia prze krętaczy-dlatego jest NIEDOBRY ? Psy szczekają , a karawana idzie dalej. Rozsądni mieszkańcy to zrozumieją i będą popierać Burmistrza...
Hubert · 22 Marzec 2016
Dlaczego tutaj się mamy śmiać? Przecież z tym PESELem, to serio było. Pani Joanna dała się namówić na prezentacji garnków, koszt: 8,5 + odsetki, wyszło prawie dycha, pan Grzegorz uwierzył reklamie dewelopera, koszt 240 tys., rozłożony na 30 lat i zależny od kursu CHF, pani Ela dała swój PESEL operatorowi telefonicznemu, comiesięczna faktura wynosi kilkadziesiąt złotych, pan Antoni dał bankowi swój PESEL, teraz co miesiąc odciągają mu trzy stówy i odsetki... Są sytuacje, gdzie PESEL jest konieczny. Kijem Wisły, ani Warty nam tutaj nikt nie zawróci.
Rafał · 22 Marzec 2016
@słuchacz Co do młodego pokolenia, to masz zupełną rację, naprawdę niewiele mogło się nauczyć, bo i od kogo? Od tych zakrzykujących wszystkich starych ludzi, pewnie w dużej części jeśli nie z PZPR, to z tej Solidarności jak pan czytający swój \"Pean na cześć...\", która dopuściła do tego, że w Kole najważniejsze zakłady padły na pysk. Kto trzydzieści lat temu znał Sokołów? Koło cenione i znane było wtedy nawet za granicą zachodnią, tamci może trochę za wschodnią, tak samo Korund, tak samo inne. Wierzysz im? Zobacz, jak ktoś mówił trochę kontra, to starsi państwo buczało, jak trzymał ich linię, to go wyklaskiwali... Wiec neandertali dosłownie.
Rafał · 22 Marzec 2016
@Elka ;-) Ty weź sobie może najpierw inne moje wpisy przeczytaj ;-) To jest właśnie wielka BEKA w nawiązaniu do straszenia PESELem ;-)
Elka · 22 Marzec 2016
Straszenie peselem się skończyło zaczęło się straszenie nieszczęściem - śmieszne.
Rafał · 22 Marzec 2016
UWAGA!!! NAPRAWDĘ MOCNE SZCZEGÓŁY: Pan Kazik z Warszawy w warszawskim referendum głosował przeciw prezydent Hanie Gronkiewicz-Waltz i za cztery dni zmarł - RIP, Pani Marianna nie wróciła na czas głosowania do stolicy od syna z Otwocka ze względu na awarię samochodu, koszt naprawy wyniósł 1500 złotych. Żona pana Edmunda dwa dni od nieszczęsnego warszawskiego referendum wystąpiła o rozwód. Kochanka męża pani Adeli w dniu głosowania, oświadczyła jej, że jest w ciąży z jej małżonkiem. Pan Ernest z Koła - tego na warszawskiej Woli, ale zawsze to Koło, no jak nasze - zaliczył w miesiąc od referendum spadek akcji o około 30%, Pani Eulalia dowiedziała się od wróżki, że jeśli zagłosuje przeciw HGW może zachorować na nieznany dotąd rodzaj grypy, Pan Maurycy przegrał w karty w referendalną noc sześć tysięcy złotych... Pan Wojtek chcąc się odstresować przepił z kolei siedemset złotych w wyniku nieodwołania prezydent Gronkiewicz-Waltz. Ludzie, takie są FAKTY! Naprawdę nie idźmy na to referendum! I co? Hanna Gronkiewicz-Waltz nadal rządzi w Wawie, nie odwołali jej! Czy zatem warto ryzykować jakimś nieszczęściem?
ktoś · 22 Marzec 2016
burmistrz załatwił krzykaczy w trzy sekundy stara się jak może-geoterma tylko ON ratuje miasto.
lok · 22 Marzec 2016
na spotkaniach duzo klakierow i moherow burmistrza spotkania beznadziejne nic nie dajace .robione sa dla tego bo bedzie referedum
słuchacz · 22 Marzec 2016
Brawo Anielka, ja dodam od siebie, jeśli się do kogoś mówi, zadaje tyle pytań, a zwłaszcza będąc w gronie starszych osób, oraz przed kamerami, to raczej wypada wstać ??? Taki od siebie szczegół :)
gosc · 22 Marzec 2016
A kto wam nie każe chodzić, potem obrabiacie tyłki tym co byli. Jesteście mądrzy tu na forum? Wstyd !
Obserwator · 22 Marzec 2016
Na te spotkania przychodzą ci sami ludzie jak Pan Kaziu. 3 spotkanie 3 obecność. Nihil novi (nic nowego). Na spotkania przychodzą ludzie którzy mają oczekiwania albo coś otrzymali jak zauważyła słusznie Kolanka23 i pełnią rolę statystów, Z każdym spotkaniem pan burmistrz Maciaszek traci wiarygodność.
Ela · 22 Marzec 2016
Pan Piorun nie zadawał żadnych pytań , by tłem spotkania .
Rafał · 22 Marzec 2016
@Sonia Tutaj problem jest głównie w tym, że Maciaszek reaguje wyłącznie swoim uśmieszkiem i o ludziach mówi per \"świnie\". Nawet nasz PZPN za takich kiboli jak on ma dotkliwe kary nakłada. Jeśli organizatorzy dopuszczają do tego, by ludzie wyciągali skądś radnych obecnych lub nie, czy co gorsza buczeli, albo krzyczeli na innych, klaskanie nawet też jest niekoniecznie fajnie, to jak najgorzej świadczy właśnie o organizatorze. Chyba na tym Maciaszkowi zależało, by kilka starszych pań oraz niewiele rozumiejących dziadków mu non stop klaskało, ewentualnie buczało jak pytania będą mniej przychylne. Najmłodszy to tam na sali w ogóle to chyba Tomasz Sobolewski był, ale to akurat radny. Reszta młodych ma raczej w zasadzie do Maciaszka stosunek co najwyżej ambiwalentny, przychylnych mu jest mało. Wielu ludzi nie wsparło inicjatywy referendalnej, jednak na referendum chce iść. Tylko tu te tysiące ludzi też już ktoś nazwał tak samo jak to zrobił w SP3 Najmiłościwiej nam Panujący Menedżer Miasta, czyli \"świniami\". Zauważ, że Maciaszek sam o swoim \"korycie\" nie mówi wprost. Tak, ma 6 tysi... - płacy zasadniczej, jednak więcej niż drugie tyle dodatków. Inne sprawy zostawmy nawet. To ma oficjalnie, 12 tysi z groszami wynoszącymi, bagatela, 358 złotych, a też \"kwiczy\" - tak, mam prawo tak to określić - że mu mało.
Rafał · 22 Marzec 2016
Nie wiem jak wy, ja tam nie idę na żadne referendum, ostatnio jak byłem, to się niestety tak nieszczęśliwi przewróciłem, że złamałem nogę - wzdłuż (sic!), no a to wiadomo, pół roku w gipsie, mojej znajomej rozbili też wtedy samochód, a kumplowi jak wyszedł głosować nieznani sprawcy okradli całe mieszkanie, do dzisiaj nie mogą ich wykryć! Strach mówić, jakie nieszczęśliwe przypadki się wtedy wydarzyły, wątpię żeby to był tylko zbieg okoliczności, przeczytajcie sobie na tym konińskim forum, tylko tak ostrzegam. Nawet jeśli dotąd mieliście szczęście i nikt na wasz PESEL nie wziął jeszcze kredytu, co Was przytłoczy, to teraz na pewno pech Wam nie odpuści... Buahahahahaahahahah, no ze śmiechu z klakierów Maciaszka pękam, strach u tyłków, co? Normalnie jak w Warszawie u Bufetowej dosłownie, tylko partia niby inna, chociaż tutaj to z PiS tylko nazwę macie, interesowne matołki.
kolanka · 22 Marzec 2016
Dobrze, że tu na forum jest kultura :) Strach wejść i czytać to wszystko, ale anonimowo można wszystko. To tak jak w tych ulotkach ośmieszających burmistrza, ktoś napisał, ktoś wydrukował i nikt nic nie wie ? Wstyd !
Sonia · 22 Marzec 2016
Nie rozumiem celowości tych spotkań, wszystko można określić jednym słowem: żenada. Nie da się tego słuchać! Jeśli ktoś coś takiego organizuje to wypadałoby się przygotować. W kółko powtarzane: Szanowni Państwo. Ludzie, którzy wzajemnie się przekrzykują. Brak konkretnych odpowiedzi na postawione pytania. O braku kultury dwóch stron nie wspomnę.
Mieszkanka · 22 Marzec 2016
Obrońmy Burmistrza przed świniami oderwanymi od koryta !
seba · 22 Marzec 2016
A kolanka 23 to ma sklerozę, że napisała to samo drugi raz ? Ale u was tak jest , że od roku piszecie to samo. Żadnych nowości, przecież to już nudne. Właśnie ludzie się budzą i widzą kto i dlaczego chce referendum. Wiem coś o tym bo mam duży kontakt z ludźmi i wiem co mówią. Referendum pokaże kto ma racje, powodzenia :)
kolanka23 · 22 Marzec 2016
Spójrzmy kto przyszedł i kto bronił burmistrza:. pan dyrektor domu kultury powołany przez burmistrza, Pani,która roznosiła listy a teraz jest pomocą przedszkolanki a której córka jest kadrową w urzędzie, osoba, która wykupiła mieszkanie za niską cenę, Panowie, którzy są na każdym spotkaniu burmistrza... nie chce mi się dalej wymieniać .... Brawo dla tej Pani, która zadała rzeczowe pytania i nie otrzymała odpowiedzi sensownej. Mam nadzieję, ze w kampanii referendalnej te pytania znowu padną, a burmistrz nie będzie kłamał tak jak to robił podczas spotkania, mówiąc ze w komitecie w większości są osoby zwolnione przez niego. Mądrzy ludzie w Kole się budzą...
Rafał · 22 Marzec 2016
@ewin BTW - to ty już Wioleta nie masz na imię? Chyba dobre kojarzę...
Rafał · 22 Marzec 2016
@ewin Rzeczywiście fajne imię... Przeciwników Maciaszka to najlepiej wysłać \"nawet dalej\" - czyli do Zgierza, Łodzi ;-) czy o to chodzi? Dowcip przedni! Nu, kak w komunizmu. Tylko tam w województwie łódzkim pracy toże niet, tutaj przyjechali rzeczywiście. Mówiłem to już gdzieś... KOMUNIZM miał być najlepszym, najuczciwszym, najsprawiedliwszym ustrojem świata, tylko jak przyszło co do czego, to pierwszy lewicowiec kraju, wygnał naród z tego raju ;-) Mowa oczywiście o Leszku Millerze i jego apelach, byśmy najlepiej do starych krajów UE wszyscy wyjechali, a nasi kochani komu... - socjaldemokraci raczej - mieli jeszcze wyprzedać to, co nie wyprzedały magdalenkowe solidaruchy - takie samo Koło Maciaszka ma być, dobre, naprawdę dobre, dobre. Wracając zaś do samej relacji, najlepsze pytanie zadała Pani Iwona, BRAWO!!! Mogę zareklamować uszczelki, ewentualnie świetnego hydraulika, znam, serio! Całe lato sucho, zimą zresztą też! Chyba, że czegoś nie załapałem... bo raczej nie chodziło o to, że wodę zakręci nam MZWiK? Przecież nie no... prezes Krzysztof to fachowiec z najwyższej półki, nie przymierzając człowieka do maszyny, ale taki Rolls-Royce, czy Rolex wśród wodociągowców. Jakoś to będzie chyba pierwsze takie lato, jeśli nam wodę zakręcą na amen. Naprawdę nie jestem, bynajmniej, zwolennikiem tych byłych prezesów, ale jak tak, to wołam: Panie Jacku - wróóóóóóć!!!!!!
Damian · 21 Marzec 2016
Dodam jeszcze tyle, bo jak widzę - zwolennicy pana Maciaszka sądzą, że to burmistrz zatrudnia... i że jak się będzie klaskało, to można zyskać. Tak niestety jest, tu macie rację, problem w tym, że tak być jednak nie może. Zatrudniać to mają dyrektorzy czy prezesi, według jasnych, transparentnych i uczciwych kryteriów. Ponadto jeśli chodzi o to, co mam wybrać, prawdę czy pracę, to wybór jest jednoznaczny: WOLĘ PRAWDĘ!!!
jacek · 21 Marzec 2016
Musiałkowa. Szanowni Państwo . Gdzie masz to swoje biuro. Szanowni Państwo. Przyjdę do Ciebie . Szanowni Państwo. Pogadamy. Szanowni Państwo.Mamy o czym Halinka. Szanowni Państwo. Wiem dużo Halinka. Szanowni Państwo . Do zobaczenia Musiałkowa. Szanowni Państwo. Damy radę . Szanowni Państwo. KRÓL.
Damian · 21 Marzec 2016
@ewin Ciekawe jaki Ty byś był (była? Dziwne jakieś imię) gdyby przyszło Tobie być na moim miejscu, nieważne. Pracowałem właśnie w innych miejscowościach i nigdy nie zdarzyło mi (i raczej nie planuję) \"splamić się\" jak niektórzy tutaj mówią uczeniem w którejkolwiek z kolskich szkół. Jeśli jednak egzaminy tutaj wypadają raczej poniżej i średniej wojewódzkiej, i krajowej, a matematyka jest na poziomie żenującym, to niech tu dalej będzie zatrudniana Łódź czy Zgierz, a te wasze dzieci nadal niech będą od zamiatania ulic, albo wyjazdu do Turku, Konina i Kłodawy. Mi zależy na uczciwości i transparentności. Pewnie zresztą zmienisz zdanie, jeśli to Ciebie dotknie choroba, a już w ogóle, jeśli dotknie osobę Tobie bliską, czego, jak już mówiłem, ani życzę, ani nie życzę, ale choroby tzw. cywilizacyjne coraz częściej się zdarzają. Niestety, o to, by do szkół przyjmowano przejrzyście, próbowałem boksować się z władzą samorządową od lat, bo tzw. \"pleców\" nie mam i tutaj wcale nie mówię tylko o sobie i tylko o matematyce. Maciaszek w kampanii zapowiadał zmianę i on sam nauczycielem nie jest - i jednak tym gorzej, bo się kompletnie nie zna (co sam przyznał już w kampanii), a to ważna część budżetu. Wydatek na audyt zewnętrzny i szkolenia, co można było przeprowadzić mądrymi decyzjami burmistrza, to czysta strata, tak samo jak czystą stratą jest rzecznik prasowy, choć nie ma prasy, telewizja jest tylko kablowa, a portal w zasadzie ten i KK Kozajdy... Dodatkowo wszystko jest robione w takim stylu, że naprawdę zgłosiłem działania Maciaszka do prokuratury i sądu gdzie usłyszałem tylko, że pan burmistrz \"mija się z prawdą\", no ale jemu wolno. Temu panu więc z prawdą po drodze nie jest niestety. Ile w ogóle było ofert w wyniku jego działań w urzędzie pracy? Nawet zatrudniając naczelniczkę Wydziału Spraw Społecznych (teraz Oświaty i Spraw Społecznych) najpierw ją powołał na p. o., a później wygrała konkurs (ja się nie starałem, to uprzedzając ewentualny zarzut), tak samo jest na wielu innych stanowiskach. Jeśli chodzi o geotermię, to nie licz, że ta energia będzie za jakiś bezcen, inwestor swoje odrobi, a balneologia, jeśli będzie, to widać wprost: będzie najprawdopodobniej zamknięta pływalnia plus dodatkowe straty. Gdzie jest oddawanie długów? Tym Maciaszek wygrał wybory: obietnicą spłat! Zatem znajomości tematów Tobie gratuluję, a jeśli Maciaszek jednak dokończy kadencję, to wtedy swojego imienia \"ewin\" też nie zmieniaj, będą wtedy pełne cztery lata, wtedy życzę Mojemu Miastu, by Twoja ocena działań burmistrza była jak najlepsza, to może też i ja nie będę tak surowo Pana Maciaszka oceniał. Powiem tylko jedno, już jeden z burmistrzów przyznał rację mi, choć byłem wobec niego bardzo krytyczny tak samo, więc... myśl!
ewin · 21 Marzec 2016
Panie Damianie, Pan niestety nie daje się lubić,bo ta złośliwość i cynizm aż kipią z Pana. Nie zna Pan tematów,a mądruje się straszliwie o tyle spraw. Czy takie ataki na Maciaszka to zemsta za to,że nie został Pan zatrudniony przez niego w szkole? Ja tylko mogę dziękować Bogu i burmistrzowi Maciaszkowi,że tego nie zrobił,bo nie wyobrażam sobie,by ktoś taki zacietrzewiony i zawistny uczył nasze dzieci. Jak nie podoba się Panu u nas w Kole to proszę wyjechać sobie za pracą do Kłodawy, Konina, Turku czy nawet dalej. Nikt Pana nie trzyma na siłę. Inni ludzie dojeżdżają często do pracy i żyją. Pan też może. Ruszyć się!!! Ruch doskonale Panu zrobi :D
Damian · 21 Marzec 2016
Pisząc na zimno, do czytelników e-kolo. Dziwię się tej znieczulicy... Starsi ludzie, niemający pytań, chodzący za burmistrzem wszędzie dla robienia tłumu i wierzący w niego jak w Boga, który niby ma mu dopomagać - tak przysięgał - zaatakowali mnie słownie i buczeniem jak kibole. Ani nikomu życzę, ani nie życzę żeby jego bliscy czy oni sami mieli udar mózgu jak miało oboje moich rodziców i mamę mam niechodzącą praktycznie w ogóle, albo żeby mieli inną ciężką chorobę, tylko to się czasami zwyczajnie zdarza. Drwiny tego gościa będącego niby pierwszą osobą w Kole są jednak wysoce nie na miejscu. Tak, te zamiatarki może czyszczą ulicę i faktycznie czysto na ulicach jest, jednak okna ludziom brudzą, bo kurzu z tego masa. Mam też nadzieję, że zatrudnianie takich \"fachowców\" jak obecny rzecznik w sytuacji wielkiego zadłużenia, z którego Maciaszek kandydując zdawał sobie sprawę (za aż takiego idiotę by tego nie wiedział, absolutnie go nie mam, wszyscy wiedzieliśmy, że są kredyty na basen, na przedszkole...) wyjdzie burmistrzowi jednak bokiem, tak się zwyczajnie nie robi. Naprawdę nie chciałem już głosu zabierać wielokrotnie, słucham jednak uważnie i umiem wyciągać wnioski, jednak ewentualna balneologia usytuowana gdziekolwiek (bo że NIE w miejscu pływalni, to akurat dla mnie jasne) da nie tylko półtora miliona strat rocznie. Wtedy będziemy musieli albo w ogóle zamknąć pływalnię, a do balneologii albo znów dopłacimy, albo inwestor prywatny, któremu nie będzie się opłacało, tego nawet nie utworzy. Uniejów już termy ma i niestety nas wyprzedził, markę wyrobił sobie też, zresztą nikt nie inwestuje pieniędzy, żeby je stracić. Posłowi Galembie też powiedziałem wprost, że kraj węglem stoi. Jakoś USA, Rosja, Chiny mają gdzieś dyrektywy UE i wiedzą, co dla nich dobre. Można mnie lubić, albo nie lubić, jestem bezrobotnym magistrem dziennej matematyki, przedmiotu, którym Koło na ogół nie stoi - wiem, teraz chłopak od nas wygrał konkurs na WAT i nie wiem, czy mu gratulować, czy współczuć, ale to jeden z jednak niewielu. Można oczywiście być też murem za burmistrzem ze względu na takie czy inne własne interesy, jednak prawdy się nie zagłuszy.
anielka · 21 Marzec 2016
A co takiego niby zapytała ta p. Kasia , że gratulacje dostała ? Odpowiedzią jest biuletyn UM, ale trzeba go czytać ? Gadała dużo o tym co już wszyscy wiemy, nic nowego ? No tak kiedyś nie było żadnych spotkań, telewizji to mieszkańcy nie mogli zobaczyć ile jest osób wspierających każdego z burmistrzów. A teraz do p. Adama, może imię pan zmienił, ale niech będzie. Skąd takie wiadomości pan ma? kto na kogo donosił ? Czyżby z pracy? czy plotki zwykłe ? Proszę najpierw w swoje podwórko popatrzeć a nie interesować się innymi ? jak widać burmistrz ma ludzi którzy go szanują a pan ? Może się pan przedstawi ? Napiszemy coś o panu panie :) Adamie ??? Jacy wy wszyscy jesteście odważni anonimowo ?
kolanka23 · 21 Marzec 2016
Spójrzmy kto przyszedł:. pan dyrektor domu kultury powołany przez burmistrza, Pani,która roznosiła listy a teraz jest pomocą przedszkolanki a której córka jest kadrową w urzędzie, osoba, która wykupiła mieszkanie za niską cenę, Panowie, którzy są na każdym spotkaniu burmistrza... nie chce mi sie dalej wymieniać .... Brawo dla tej Pani, która zadała rzeczowe pytania i nie otzrymała odpowiedzi sensownej.
Jagna · 21 Marzec 2016
Panie Burmistrzu, o co Pan prosi Panią zadającą niewygodne dla Pana pytania? Należy zwracać się PROSZĘ PANI !
Adam · 21 Marzec 2016
Brawo pani Kasiu , w końcu ktoś wyjaśnił temu panu to co my chcieliśmy już dawno powiedzieć . ulotka ? Wszystko prawda tylko trzeba mieć tupet MACIASZKA aby temu zaprzeczać , Niestety ma pani rację to spotkanie przedwyborcze , a 90 % widzów to żelazny elektorat , nie ważne co robi , ale gładko gada i już jest ok , Niektórzy z tych klakierów załatwili pracę rodzinie wiec klaszczą . Niestety niektórzy z nich w czasach PZPR byli działaczami tej partii , niektórzy z nich byli ORMOwcami , niektórzy z nich donosili do SB a teraz smietanka wyborcza Burmistrza , P burmistrzu , kończ waść , wstydu oszczędź , Brawo dla autora ulotki ,
ktoś · 21 Marzec 2016
No i co z tego , że będzie ? Pójdą ci którzy chcą odwołania, pewnie nikt więcej ? Frekwencja będzie cienka ?
onn · 21 Marzec 2016
Według nieoficjalnych informacji referendum się odbędzie co o tym sądzicie???
Lechu · 21 Marzec 2016
do jagi: To jak to sobie wyobrażasz? Ludzie mieli się przykuć do stanowisk autobusowych, albo autobusów? Maciaszek tyle naobiecywał, teraz gdzie to jest? Wiem, te obiecanki, nawet nie obietnice, trafiły na chłonny, spragniony grunt. Czas chyba zacząć mówić: DOŚĆ! Widać, co jest, nic dobrego. Stary burmistrz był nawet, co chyba mnie nieco dziwi, mniej bezczelny. Ten obecny wiedział dość dobrze, co przejmuje. Musiał to wiedzieć, skoro startował.
Lechu · 21 Marzec 2016
Co do ulotek, które tutaj dominowały, to przy anonimach należy obstawiać pewną panią radną, która przygodę z anonimowym hejtem przecież miała, więc teraz też może być coś na rzeczy, że sama startowała z PiS, to tym bardziej dlatego teraz też to mogła zrobić tak samo anonimowo.
jaga · 21 Marzec 2016
Trzeba było walczyć o PKS a nie teraz krzyki ? Dlaczego nie ma w Kole, a tyle lat był ? Kto sie przyczynił do tego i dlaczego ?
Bogumił · 21 Marzec 2016
12 358 złotych, chyba tyle wynosi całość twoich miesięcznych zarobków brutto. Bądź człowieku uczciwy, albo oddaj tzw. dodatki na jakiś cel charytatywny. Nawet te jak twierdzisz 6 000 to nie do końca prawda, zgodnie z Uchwałą Nr IV/8/2014 masz facet +20% stażowego, co daje 7200 na każdym państwowym stanowisku.
Rysiek · 21 Marzec 2016
Kim są autorzy tej ulotki? To zapewne nasz lokalny PiS, skoro zostali anonimowi. Oni tak działają, to ich metody. Sami już też mają Maciaszka dosyć.
lok · 21 Marzec 2016
proponowal bym jarka z nowogrodzkiej na burmistrza a problemy znikna i wszyscy beda zadowoleni
kolanka23 · 21 Marzec 2016
Panie burmistrzu co do tej ulotki to niestety dla Pana ale tam jest prawda. Sama ją dostałam do skrzynki i nie widzĘ tam kłamstwa. PodziwIAm Pana tylko za jedno.. za takie oczywiste zaprzeczanie faktom. Myślę, ze Pana czas się kończy i po prostu bardzo nerwowo Pan zaprzecza prawdzie...
Rysiek · 21 Marzec 2016
Następne spotkania to już chyba będą takie przedreferendalne... Zaś co do \"Solidarności\" i pana, który zrobił nawet listę zwolenników, to nie kto inny jak Akcja Wyborcza Solidarność tak rozpieprzył, czy nawet gorzej niż rozpieprzył, nie \"-przył\", a \"-rdolił\" to wszystko, że teraz to ani burmistrz, ani starosta, ani wojewoda, ani dzierżawca, nikt nic nie musi nigdzie robić. Nieważne przy czyjej drodze się mieszka, kto ma jakie tereny, spraw miasta ma pilnować burmistrz. Dlatego jest wybrany. Jeśli to ja pójdę do szefostwa PKS, to mnie wyśmieją, jak Maciaszek TVK. PKS jest tutaj. Ważna jest współpraca. Maciaszek ma współpracować. Co, starosta swoje, on swoje? Wyborcy Oblizajka to gmina Kościelec, Maciaszka, to miasto Koło. Różnicę widzę.
Anna · 21 Marzec 2016
Kto ten pan z niby solidarności ? Może na początek nauczył by się czytać z kartki , ale widać ze to straszy człowiek , ten hymn pochwalny przypomina hymny pochwalne z lat jego młodości , PZPR , tow Gomółka i inni , Burmistrzu komu ty oferujesz większe pobory niż 1200 zł ? Tym ludziom co na ulicy sprzątają ? A może kolesiom z Turku , Konina albo Zgierza ? Człowieku 120 ml zł jak ktoś zainwestuje to trzeba mu oddać i on musi też zarobić , o czym ty mówisz ? Jakie baseny ? za co tam pójdziemy ? Za wszy ? Straszenie emisją dwutlenku tlenu ,czarownice też sa na świecie , Czego ty nie składasz wniosku o dofinansowanie budowy GEOTERMY a sprzedajesz miasto ???
a · 21 Marzec 2016
Ile zarabia się w Urzędzie Miasta na stanowisku donosiciela mikrofonu ? Rozumiem zatrudniono go bo miasto ma zbyt dużo pieniędzy ,
Anna · 21 Marzec 2016
Panie Maciaszek pobory ma pan nie 5 czy 6 tysięcy złotych ale 12 tysięcy , czyżby kłamstwo ???????????A może niwie ile zarabia nasz naczelny ekonomista miasta ?
Anna · 21 Marzec 2016
Czy burmistrz wie co mówi czy on ma nas za podobnych sobie , sam początek spotkania , chwali się ze ma gdzie wrócić i ze tam miał pobory większe niż tu jako burmistrz , ej chyba nie w ostatnim roku , bo sprawozdanie mówi co innego , czyżby kłamstwo ????
Rysiek · 21 Marzec 2016
Co się dziwić tym ludziom... mają nadzieję, że jak na starość udało im się wykupić wreszcie mieszkania i nieważne, że za 1%, to może jeszcze dożyją tego, że ich wnuki wrócą do Koła z Niemiec, Holandii, Wysp... Naiwni. PRLowska, postpezetpeerowska mentalność. Dogmat o nieomylności władzy silnie był wtedy zakodowany, działa nadal.
Agata · 21 Marzec 2016
Ciekawa formuła, żeby wysłuchać Maciaszka, trzeba najpierw wysłuchać grupki najłagodniej mówiąc niezbyt kulturalnych uczestników, a jego reakcją na to zamiast stanowczego odcięcia się jest taki pusty głupkowaty uśmieszek... Ustawka.
Ela · 21 Marzec 2016
Stwierdzenie o KORYCIE nie przystoi Burmistrzowi !
Rysiek · 21 Marzec 2016
To wracaj pan do \"starej firmy\"! O co chodzi? Taki społecznik jesteś? Ilu ludzi już pan panie burmistrzu swoich wetknąłeś? Oj... mam nadzieję, że to nawet nie grupa referendalna pana panie Maciaszek odwoła, a ktoś zupełnie inny, może nawet jacyś \"kominiarze\" na ten przykład z Warszawy przyjadą...
Rafał · 21 Marzec 2016
@zdumiona Jasne, pan burmistrz, to ma siedzieć w fotelu i pieniążki brać, a każdy interesant (czytaj: cham) ma się zapisywać do trzymiesięcznej kolejki... Teraz serio: \"burmistrz\", to czasami Stanisław Maciaszek, czasami zamiennik \"UM\". Są sprawy, które MUSI załatwić sam, są sprawy, które mają załatwić jego ludzie. W czasie rzeczywistym, zebu kablówka nadawała, to kilka zgód muszą mieć, w tym burmistrza. Rozumiem, że według takich ludzi, jak tam siedzący, klaszczący i wrzeszczący, to Maciaszek w Kole jest władzą nadrzędną. Według mnie natomiast, nieważne kto czym administruje (droga, plac, chodnik, itp.) w mieście od załatwiania moich spraw jest burmistrz. To on ma gadać w moim imieniu ze starostą, wojewodą, firmami, spółkami, i różnymi instytucjami zwłaszcza tymi od niego niezależnymi. Może więc najpierw, żeby coś wystukać, jakąś elementarna wiedzę trzeba mieć?
Rafał · 21 Marzec 2016
Panie ..., nie bądź Pan jak te komuchy w 1979. Dlaczego nie filmujesz człowieku tych młodych ludzi, co to za burmistrzem stoją murem i których tam tłumy były? Te zdziecinniałe, wyjące stare babska to ma Pana, Panie Bartku zdaniem być elektorat naszego Geniusza Koła?
zdumiona · 21 Marzec 2016
A pan burmistrz ma się przejść do prezesa spółdzielni? ZA co pan prezes to władza nadrzędna w Kole? ? Kablówka nadaje co chce wybiórczo bardzo.Mamy nadzieję, iż w Kole powstanie konkurencyjna telewizja. Narzucili nam siebie kiedyś i cwaniaki. I nie umieją w czasie rzeczywistym nadawać ale na drugi dzień/. To co to za telewizja?
KOlanin · 21 Marzec 2016
A ten pan ze solidarności co to do Warszawy jeździł i po co? to z byłego Korundu? Ludzi okłamali, że inwestor strategiczny pomoże. Po co było do Warszawy jeździć? Skoro inwestor przyszedł,dwa wydziały zlikwidował. Wyburzył, bo ludzie nie wiedzieli co to poziom zero. Tak to wyglądało. Jak się ludzie na zebraniach pytali czy to prawda , że wyburzą i zlikwidują wydziały to powiedzieli, że nie i ludzie to pamiętają! A potem wyburzyli, ludzi pozwalniali. Nie można mieć pretensji do firmy bo przecież napisała. Na Jego miejscu a bardzo bym się nie chwalił. Działalnością. Warszawa zawsze sobie a prowincja sobie. Jakoś go nie pamiętamy.I co to ma do burmistrza?
Inne
Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]
4 godziny temu 1,201

Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]

Miasto Koło
Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]
82
4 godziny temu 1,985

Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]

Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,864 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 12,684 42

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
2 dni temu 22,903 76

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
2 dni temu 3,995

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

5 godziny temu 1091 2
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz