sim

Wiadomości Miasto Koło Modlitwa o jedność chrześcijan

Modlitwa o jedność chrześcijan

23-01-2017 13:07 | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 5,366 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Modlitwa o jedność chrześcijan
Foto:parafia MB Częstocho
W czwartek 19 stycznia w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Kole odbyło się jedno ze spotkań w ramach diecezjalnych obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wydarzeniu przewodniczył ks. biskup Wiesław Mering z Włocławka, a obecni byli duchowni wyznań ewangelickich.

Tegorocznemu Tygodniowi Modlitw o Jedność Chrześcijan towarzyszy hasło: „Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas”, zaczerpnięte z 2. Listu św. Pawła do Koryntian. W dniach 15-25 stycznia w największych miastach diecezji włocławskiej odbywają się nabożeństwa, na których gromadzą się duchowni i wierni różnych wyznań chrześcijańskich. Centralnym punktem spotkania w Kole była Msza św., której przewodniczył biskup Wiesław Mering, a obecny był także biskup senior Bronisław Dembowski.  Okolicznościową homilię wygłosił pastor Tadeusz Jelinek - proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej (kalwińskiej) w Żychlinie. Wspólnotę ewangelicko-augsburską (luterańską) reprezentował pastor Waldemar Wunsz z Konina.

Wśród wiernych zgromadzonych w kościele Matki Bożej Częstochowskiej byli także przedstawiciele władz samorządowych – starosta Wieńczysław Oblizajek i burmistrz Stanisław Maciaszek z małżonką.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!