R E K L A M A
sim
R E K L A M A
mjd
Wiadomości Miasto Koło Orszak Trzech Króli licznie przeszedł przez miasto

Orszak Trzech Króli licznie przeszedł przez miasto

06-01-2018 15:07 | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 16,142 | Komentarzy: 1
W sobotę (6 stycznia) obchodziliśmy liturgiczną uroczystość Objawienia Pańskiego, którą w tradycji nazywa się świętem Trzech Króli. W tym dniu w świątyniach święcona jest kreda, którą na drzwiach mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. W naszej farze centralna Msza św. celebrowana była o 10.30, a przewodniczył jej proboszcz ks. kanonik Józef Wronkiewicz.
Orszak Trzech Króli licznie przeszedł przez miasto
Foto:Marcin Nowacki

Po jej zakończeniu już po raz piąty wyruszyliśmy w barwnym korowodzie na ulice naszego miasta - w ten sposób włączając się w hucznie obchodzony w całym kraju Orszak Trzech Króli. Na czele naszego „zielonego” orszaku szedł anioł z Gwiazdą Betlejemską, a zanim kroczył król ze swoją świtą, w której było kilkuset naszych duszpasterzy i parafian. Przemierzając ulice kolskiej Starówki, Most Warszawski i ul. Sienkiewicza śpiewaliśmy wspólnie kolędy i pastorałki.

Po dojściu przed budynek Starostwa Powiatowego nasza „zielona” grupa spotkała się z pozostałymi kolskimi orszakami - „niebieskim” z parafii Matki Bożej Częstochowskiej oraz „czerwonym” z parafii św. Bogumiła. Tam wszyscy wysłuchali dialogu Heroda i żydowskiego arcykapłana, a następnie trzy grupy połączyły się w jeden wielki kolski orszak i wspólnie wyruszyli w dalszą drogę ulicami Koła w poszukiwaniu Świętej Rodziny.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Koła

Mroźna pogoda nie zniechęciła mieszkańców Koła do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli, który w piątek 6 stycznia, z ...

06-01-2017 21:42 |   15,525 |  4

Gwiazda doprowadziła rozśpiewaną grupę do Betlejem, które w tym roku ulokowano w kościele św. Bogumiła na osiedlu Płaszczyzna. Tam trzej królowie pokłonili się Jezusowi, Maryi i św. Józefowi oraz złożyli dary - mirrę, kadzidło i złoto. Następnie wszyscy uczestnicy orszaku obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 3, a przed świątynią była możliwość posilenia się ciepłą zupą.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia tego wydarzenia słowa wdzięczności przekazał wikariusz naszej parafii ks. Janusz Kęsicki, który jest głównym koordynatorem Orszaku Trzech Króli w Kole.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP p. Andrzeja Dudy i wpisał się w narodowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego hasłem były słowa „Bóg jest dla wszystkich”.

Tłumy mieszkańców na Orszaku Trzech Króli [FOTO]

Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta wzięło udział w III Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł ulicami Koł...

06-01-2016 22:26 |   7,413 |  3

Organizatorami piątego kolskiego Orszaku Trzech Króli byli: Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole, parafia farna Podwyższenia Krzyża Świętego, parafia Matki Bożej Częstochowskiej, parafia św. Bogumiła, Miejski Dom Kultury w Kole, Stowarzyszenie „Kolanie” oraz firma R&P Ewa i Piotr Jabłońscy.

Więcej zdjęć na profilu kolskiej fary

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1)
Lolek 10-01-2018 17:05
Skończył się cyrk z 1 majem zaczął się w 3 króli
| Zgłoś do usunięcia