R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Budżet miasta przyjęty. Wiele inwestycji i kredyt na blisko 10 milionów złotych

28-01-2021 15:36 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl, UM Koło | Wyświetleń artykułu: 8,101 | Komentarzy: 15

16 głosów za, 1 przeciw i 3 wstrzymujące się - to wynik głosowania nad projektem budżetu miasta Koła na rok 2021. Wszędzie Burmistrz Krzysztof Witkowski podkreśla, że to historyczny budżet z największym udziałem procentowym na inwestycje.
Foto:Redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Łączna kwota dochodów budżetu wynosi  107.448.391,52 zł. Łączna kwota wydatków budżetu wynosi 120.280.787,64 zł (tego: kwota wydatków bieżących w wysokości 100.916.363,67 zł i kwota wydatków inwestycyjnych w wysokości 19.364.423,97 zł). Jak czytamy w uchwale budżetowej - deficyt (9 455 000,00 złotych) zostanie sfinansowany przychodami z zaciągniętego kredytu długoterminowego, spłacanego do końca 2028 roku.

Niestety ani na facebooku we wpisach Burmistrza, czy też na oficjalnej stronie internetowej a nawet w wywiadzie dla lokalnego medium - trudno znależć choćby słowo o tym, że inwestycje zostaną pokryte z zaciągniętego kredytu. Czyżby to nie było ważne? Możemy to dopiero znaleźć w uchwale budżetowej i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta umieszczonych na Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kole oraz w serwisie http://kolo.esesja.pl/

Trzeba przyznać, że inwestycji zaplanowano wiele i są to długooczekiwane przez mieszkańców inicjatywy:

W planie tegorocznych inwestycji znajduje się m.in.: budowa dróg (wraz z kanalizacją) ulic Staffa, Szymborskiej, Przesmyk, Wiatracznej; budowa ul. Boguszynieckiej, wykonanie dokumentacji projektowych na ul. Krętą, Krokusową, Jaśminową i Asnyka, budowa chodnika ul. Energetycznej, budowa budynku komunalnego przy ul. Kajki i dokumentacja projektowa na budynki socjalne przy ul. Sosnowej, przebudowa skrzydła SP nr 5 na przedszkole oraz rozbudowa budynku przy ul. Powst. Wlkp. 6 na żłobek, zagospodarowanie terenu zieleni przed SP nr 1, budowa PSZOK-u dla miasta, przebudowa boiska piłkarskiego na stadionie, wykonanie dokumentacji projektowych na budowę ul. Różanej, Jaśminowej i Struga, budowa parkingów przy ul Opałki i przy Przedszkolu nr 5, budowa toalety publicznej w Parku Moniuszki, kolejnych placów zabaw i siłowni zewnętrznych, II etap zabezpieczenia ruin zamku, wykupy gruntów, kanalizacja deszczowa na starówce. W ramach dotacji ma być zrealizowana przebudowa ul. PCK w Kole oraz budowa północnej obwodnicy Koła.

- czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Kole

Jest to jeden z najbardziej proinwestycyjnych budżetów w historii Naszego miasta. Na inwestycje zaplanowano 17% wydatków budżetowych (ponad 19 mln. złotych).

- informuje Burmistrz Krzysztof Witkowski na swoim profilu Facebook

Zapytaliśmy Burmistrza, dlaczego brakuje informacji o kredycie w wypowiedziach publicznych i w mediach społecznościowych  a jedynie pozytywne strony budżetu, oto odpowiedź:

Informacje nie są ukrywane, gdyż dane o zaciągnietym kredycie na cele inwestycyjne znajdują się w projekcie uchwały budżetowej i była o tym mowa chociażby na wczorajszej sesji rady miasta. Sugerowanie, że dane te są ukrywane jest z Pana strony nadużyciem. Projekt budżetu opublikowany był na stronie BIP (zarządzenie z dnia 13 listopada 2020 roku). Po uchwaleniu zostanie również opublikowany przyjęty wczoraj budżet wraz z autopoprawkami. Należy zaznaczyć, że zaciągnięcie kredytu zostało pozytywnie zaopiniowane przez RIO. Roczne raty kredytu jakie miasto będzie spłacać nie zwiększą się w stosunku do tych jakie obecnie spłacamy. Nasze miasto posiada duże możliwości zaciąagania zobowiązań, gdyż kondycja finansowa gminy jest dobra. Mieszkańcy oczekują inwestycji i tym zapewne kierowali się Państwo radni, którzy poparli budżet.

- Krzysztof Witkowski, Burmistrz Miasta Koła

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (15) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA