(35)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie -1.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kredyty miasta Koła słono kosztują podatników. Podwyżki stóp procentowych mocno odczuje budżet miasta

Autor: Redakcja e-kolo.pl 13 Kwiecień 2022 przeczytasz w minutę
Kredyty miasta Koła słono kosztują podatników. Podwyżki stóp procentowych mocno odczuje budżet miasta
© pixabay
(35) | Czytano:
11,478 razy | przeczytasz w minutę

Każdy kto posiada kredyty lub pożyczki dotkliwie odczuwa podwyżkę stóp procentowych w swoich portfelach. Nie inaczej wygląda sytuacja z kredytami zaciągniętymi przez miasto Koło.

R E K L A M A
35
Czytano:
11,478 razy
Udostępnij

Na marcowej Sesji Rady Miasta Koła radni dopytywali Skarbnik Mariolę Makowską o to, ile zapłacimy więcej z budżetu na spłaty kredytów. Przypomnijmy, że obecnie spłacane są dwa kredyty: zaciągnięty na budowę przedszkola nr 1 oraz pływalni miejskiej oraz zaciągnięty przez obecnego Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego na realizację inwestycji. m.in. skweru "Wolności" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kole i wielu innych.

Pierwszy wymieniony to kredyt, z którego do spłacenia pozostaje 5 958 777 złotych. Drugi zaciągnięto na kwotę 9 000 000 zł.

Radni otrzymali informację, że w tym roku z budżetu miasta na spłaty w/w kredytów dołożymy blisko 400 000 złotych i uwaga! to kwota przed ostatnią podwyżką oprocentowania! Czyli niebawem poznamy aktualną, jeszcze wyższą kwotę!

Ostatni kredyt zaciągany był na atrakcyjnych, jeśli chodzi o oprocentowanie warunkach. Z uwagi na zmiany oprocentowania koszt całkowity rośnie.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (35)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Art · 13 Kwiecień 2022
A komu to redaktorku zawdzięczamy ostatnie podwyżki stóp procentowych ? Pisowskie dzbany myślały, że można w nieskończoność kupować głosy, no i kiedyś musiało to pie….ąć
bob · 15 Kwiecień 2022
Razem z tym prezesem od 100 tysięcy, to tak zadłużą miasto, że przez następne lata będziemy tylko kredyty spłacać. Za cudze to każdy potrafi rządzić.
Do Mario · 15 Kwiecień 2022
Tobie nie był w stanie pomóc, he he he
Mario · 15 Kwiecień 2022
Potrafisz napisać coś od siebie? Poproś wykształconego posła ze wsi może ci pomoże coś napisać .
Ragnar · 15 Kwiecień 2022
Rządzić dzięki kredytom to każdy potrafi.
Do Mario · 14 Kwiecień 2022
Udajesz czy też jak Rob masz problem z logiką? Postaraj się sam myśleć a nie jak Ci każe putinowski Tusk. Trzymam kciuki za Ciebie. Kiedyś zrozumiesz.
Mario · 15 Kwiecień 2022
Dr. Maźwa czeka za tobą tylko nie wiem czy jest w stanie ci jeszcze pomóc.
Jak to · 14 Kwiecień 2022
Ale czy media czasami nie sa wlasnie o informowaniu o tego co negatywnego robi wladza a nie od chwalenia wladzy? Wyprowadzcie mnie z bledu jest cos nie tak powiedzialem
Ludwiczek · 17 Kwiecień 2022
Media są od informowania. Po prostu. Nie od informowania pozytywnie, czy negatywnie. Jak któreś media idą w jednym kierunku to nie media tylko ściek propagandowy. E-Koło taki ściek prowadzi, bo za bardzo uwielbiają PiS.
kol · 14 Kwiecień 2022
Kiedy w Kole będzie wreszcie komunikacja miejska, czy ten nygus zabierze się za właściwą robotę?
TVN wspiera Rosję i Putina · 14 Kwiecień 2022
Oglądaliście wczoraj czyli 13.04.2022 Szkło kontaktowe? Jak nie widzieliście to obejrzyjcie . Prowadzący Sianecki zapadł się ze WSTYDU przed Polską pod ziemię
Do ROB · 14 Kwiecień 2022
Przepraszam Cię sorki że zbyt mądrze napisane stąd Twoje niezrozumienie tekstu. No cóż czego można się spodziewać po antypolaku jakim niewątpliwie jesteś.
Mario · 14 Kwiecień 2022
KIEDY BEZMÓZGU pisowski znudzi ci się pisać oszczerstwa ?
bic · 14 Kwiecień 2022
1. Jeżeli porównać kwotę podanych w informacji portalu kredytów do wielkości dochodów budżetu miasta w tym roku, która wyniesie 105 mln, to się okaże, że chyba redakcja spóźniła się ze swoją "sensacyjną" wiadomością, bo powinna ją opublikować 1 kwietnia. A gdy jeszcze dodamy 29 mln środków spoza budżetu miasta pozyskanych na inwestycje od 2019 r. to rzekoma sensacja o wzroście oprocentowania kredytów zaciągniętych przez miasto okazuje się pustą wydmuszką, którą jedynie pozostaje użyć do wielkanocnej pisanki. 2. Każdy kto buduje, inwestuje wie o tym, że robi się to za cudze pieniądze czyli kredyt. 3. Burmistrz w żaden sposób nie odpowiada za wzrost oprocentowania kredytów.
kik · 14 Kwiecień 2022
ruiny ,co nazywa zamkiem, tez nie inwestycja...
serio · 14 Kwiecień 2022
Fontanna to nie inwestycja. Każdy kto traci publiczne pieniądze na kredyty, nigdy nie powinien zostać wybrany bez względu na przynależność partyjną.
Jurek z Naiboi · 14 Kwiecień 2022
Już chyba nikt nie ma wątpliwości że w Ratuszu potrzebne są zmiany.
ona · 14 Kwiecień 2022
najsmieszniejsze jest to, ze burmistrz juz kilka minut po dodaniu artykulu odrazu atakuje redaktora, widocznie prawda zabolala. Co ma wniesc do tematu, ze tutaj nie podano informacji o innych gminach, to co przepraszam, jak cokolwiek bedzie o urzedzie pisane to MUSI byc tez o wszystkich innych gminach? Z tego co widze w logu, to jest to portal miejski, a nie portal gminny. Nasz burmistrz szybko sie obraza, i odrazu facebook w ruch. My jako mieszkancy domagamy sie, aby media pisaly o wszystkim a nie tak jakby chcial pewenie burmistrz - zeby pisac tylko o sukcesach (dotacje , inwestycje) czyli albo dobrze albo wcale - bo wtedy jestes albo hejter albo z pisu. Tyle
czytelnik · 15 Kwiecień 2022
~~@ Ludwiczek. A mnie się wydaje, że gdyby miasto (burmistrz) wykupiło w portalu np. jakieś stałe reklamy dla swoich działań i poprzez portal o nich informowało, to burmistrz miałby spokój!
kolanin · 14 Kwiecień 2022
bo ten udający burmistrza nie zasługuje na żądny pozytywny artykuł, rozumiesz teraz?
Ludwiczek · 14 Kwiecień 2022
Przecież to redaktor atakuje burmistrza i to już od wielu miesięcy. Nie widziałem ani jednego pozytywnego artykułu napisanego przez tego pisowca.
Trąbka · 14 Kwiecień 2022
Brać kredyty to każdy potrafi. Ta kadencja musi się szybko skończyć!
Za Tuska to dopiero · 13 Kwiecień 2022
Za Tuska było dobrze, Putin szanował Polskę kochał chronił przed złymi ludźmi z Ukrainy, emeryci byli bogaci, zarobki były wysokie, dzieci miały najnowsze smartfon, na ulicach jeździły same nowiutkie samochody. Oj to były czasy, he he he
Rob · 14 Kwiecień 2022
No takiej głupoty i złodziejstwa to ani za Tuska, ani nigdy wcześniej nie było. ***** ***
kolanin · 13 Kwiecień 2022
Jak ktoś ładuje grube miliony w kupę gruzu, co dumnie zwie sie zamek, to nie dziwota, ze ludzie będą spłacać coraz więcej w podatkach i innych mediach. Zostawcie te gruzy jak Titanika, bo z tego już nic nie będzie ,a tylko jakiś znajomki- czerwoni nabija sobie kieszenie...
Art · 13 Kwiecień 2022
A komu to redaktorku zawdzięczamy ostatnie podwyżki stóp procentowych ? Pisowskie dzbany myślały, że można w nieskończoność kupować głosy, no i kiedyś musiało to pie….ąć
Ids · 13 Kwiecień 2022
Bez względu ille kosztował ten skwer, to i tak za dużo . "My lubimy symbole chociaż pusto w stodole "
Kok · 13 Kwiecień 2022
Pisiory doprowadza polske imiasta do ruiny to sa nieudaczniki
NIK · 13 Kwiecień 2022
Ciekawe ile miasto i podległe spółki zaciąneły kredytu za tej kadencji może ktoś wie
gość · 13 Kwiecień 2022
może ktoś wie.
Realnie · 13 Kwiecień 2022
Ludzie myślą, że coś buduje sięza 100% własnych pieniędzy. Zapomnieli,zebajpierw przestali płacić podatki młodzi oracujacy, do26 r.życia. teraz o wiele więcej osób. Ale oczywiście wymagania od miasta wielkie. Dlaczego tylko miasto krytykujecie? Na ulicach powiatowych polamać można nogi a oni sobie skwer robią. Ludzie zastanówcie się.
czytelnik · 13 Kwiecień 2022
Nikt się nie będzie nad niczym zastanawiał, ponieważ mało kto wie co jest w gestii miasta, a co w gestii powiatu!!! Jeśli więc powiatowe ulice czy chodniki znajdują się w mieście, to wszyscy będą mieć pretensje do władz miasta.
Mieszkaniec · 13 Kwiecień 2022
Panie Burmistrzu pożyczył Pan 9 mln a z odsetkami oddamy 12 mln. Nie ma co się martwić to i tak Pan nie oddaje ze swoich. Wesołych Świąt.
Czytelnik · 13 Kwiecień 2022
@ niko Nie obrażaj ludzi, tylko przeczytaj artykuł. Ja się odniosłem TYLKO i WYŁĄCZNIE do treści artykułu!!!
niko · 13 Kwiecień 2022
"czytelnik" ty masz mózg? miasto jest zadłużone jak nigdy dotąd . nie chcę nikogo obrażać ale wiesz kto rządzi na kredytach.spółki niech podadzą na ile są zadłużone. "radny" piasecki ile kredytu ma firma która cie zatrudniła po wyborach i jak stała po poprzednim prezesie a jak teraz?
czytelnik · 13 Kwiecień 2022
Przeczytaj dokładnie artykuł, zanim wydalisz z siebie odpowiedź! Ten 9 milionowy kredy na pływalnię i przedszkole nie był zaciągnięty przez obecnego burmistrza. Chyba, że bez nazwiska, zwracasz się do burmistrza, który ten kredyt zaciągnął?
Powiat Kolski
Mikołajkowy turniej na otwarcie wirtualnej strzelnicy [WIDEO]
38 minuty temu 176

Mikołajkowy turniej na otwarcie wirtualnej strzelnicy [WIDEO]

Inne
ECPU Polska znów w naszym powiecie. Zatrzymano 23-latka z gm. Dąbie
19 godziny temu 21,534

ECPU Polska znów w naszym powiecie. Zatrzymano 23-latka z gm. Dąbie

Inne
Znęcał się nad rodziną. Policja wydała nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny
1 dzień temu 14,466

Znęcał się nad rodziną. Policja wydała nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny

Miasto Koło
IMGW wydał komunikat ostrzegawczy dla powiatu kolskiego!
1 dzień temu 4,391

IMGW wydał komunikat ostrzegawczy dla powiatu kolskiego!

Miasto Koło
Jak bezpiecznie poruszać się po śliskich drogach w okresie świątecznym? Porady dla kierowców i pieszych [SONDA]
1 dzień temu 942

Jak bezpiecznie poruszać się po śliskich drogach w okresie świątecznym? Porady dla kierowców i pieszych [SONDA]

Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
1 dzień temu 949

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

22 godziny temu 259
R E K L A M A