(35)
Bezchmurnie 18
Popularne tagi:

Kredyty miasta Koła słono kosztują podatników. Podwyżki stóp procentowych mocno odczuje budżet miasta

Autor: Redakcja e-kolo.pl 13 Kwiecień 2022 przeczytasz w minutę
Kredyty miasta Koła słono kosztują podatników. Podwyżki stóp procentowych mocno odczuje budżet miasta
© pixabay
(35) | Czytano:
11,712 razy | przeczytasz w minutę

Każdy kto posiada kredyty lub pożyczki dotkliwie odczuwa podwyżkę stóp procentowych w swoich portfelach. Nie inaczej wygląda sytuacja z kredytami zaciągniętymi przez miasto Koło.

R E K L A M A
35
Czytano:
11,712 razy
Udostępnij

Na marcowej Sesji Rady Miasta Koła radni dopytywali Skarbnik Mariolę Makowską o to, ile zapłacimy więcej z budżetu na spłaty kredytów. Przypomnijmy, że obecnie spłacane są dwa kredyty: zaciągnięty na budowę przedszkola nr 1 oraz pływalni miejskiej oraz zaciągnięty przez obecnego Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego na realizację inwestycji. m.in. skweru "Wolności" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kole i wielu innych.

Pierwszy wymieniony to kredyt, z którego do spłacenia pozostaje 5 958 777 złotych. Drugi zaciągnięto na kwotę 9 000 000 zł.

Radni otrzymali informację, że w tym roku z budżetu miasta na spłaty w/w kredytów dołożymy blisko 400 000 złotych i uwaga! to kwota przed ostatnią podwyżką oprocentowania! Czyli niebawem poznamy aktualną, jeszcze wyższą kwotę!

Ostatni kredyt zaciągany był na atrakcyjnych, jeśli chodzi o oprocentowanie warunkach. Z uwagi na zmiany oprocentowania koszt całkowity rośnie.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (35)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Art · 13 Kwiecień 2022
A komu to redaktorku zawdzięczamy ostatnie podwyżki stóp procentowych ? Pisowskie dzbany myślały, że można w nieskończoność kupować głosy, no i kiedyś musiało to pie….ąć
bob · 15 Kwiecień 2022
Razem z tym prezesem od 100 tysięcy, to tak zadłużą miasto, że przez następne lata będziemy tylko kredyty spłacać. Za cudze to każdy potrafi rządzić.
Do Mario · 15 Kwiecień 2022
Tobie nie był w stanie pomóc, he he he
Mario · 15 Kwiecień 2022
Potrafisz napisać coś od siebie? Poproś wykształconego posła ze wsi może ci pomoże coś napisać .
Ragnar · 15 Kwiecień 2022
Rządzić dzięki kredytom to każdy potrafi.
Do Mario · 14 Kwiecień 2022
Udajesz czy też jak Rob masz problem z logiką? Postaraj się sam myśleć a nie jak Ci każe putinowski Tusk. Trzymam kciuki za Ciebie. Kiedyś zrozumiesz.
Mario · 15 Kwiecień 2022
Dr. Maźwa czeka za tobą tylko nie wiem czy jest w stanie ci jeszcze pomóc.
Jak to · 14 Kwiecień 2022
Ale czy media czasami nie sa wlasnie o informowaniu o tego co negatywnego robi wladza a nie od chwalenia wladzy? Wyprowadzcie mnie z bledu jest cos nie tak powiedzialem
Ludwiczek · 17 Kwiecień 2022
Media są od informowania. Po prostu. Nie od informowania pozytywnie, czy negatywnie. Jak któreś media idą w jednym kierunku to nie media tylko ściek propagandowy. E-Koło taki ściek prowadzi, bo za bardzo uwielbiają PiS.
kol · 14 Kwiecień 2022
Kiedy w Kole będzie wreszcie komunikacja miejska, czy ten nygus zabierze się za właściwą robotę?
TVN wspiera Rosję i Putina · 14 Kwiecień 2022
Oglądaliście wczoraj czyli 13.04.2022 Szkło kontaktowe? Jak nie widzieliście to obejrzyjcie . Prowadzący Sianecki zapadł się ze WSTYDU przed Polską pod ziemię
Do ROB · 14 Kwiecień 2022
Przepraszam Cię sorki że zbyt mądrze napisane stąd Twoje niezrozumienie tekstu. No cóż czego można się spodziewać po antypolaku jakim niewątpliwie jesteś.
Mario · 14 Kwiecień 2022
KIEDY BEZMÓZGU pisowski znudzi ci się pisać oszczerstwa ?
bic · 14 Kwiecień 2022
1. Jeżeli porównać kwotę podanych w informacji portalu kredytów do wielkości dochodów budżetu miasta w tym roku, która wyniesie 105 mln, to się okaże, że chyba redakcja spóźniła się ze swoją "sensacyjną" wiadomością, bo powinna ją opublikować 1 kwietnia. A gdy jeszcze dodamy 29 mln środków spoza budżetu miasta pozyskanych na inwestycje od 2019 r. to rzekoma sensacja o wzroście oprocentowania kredytów zaciągniętych przez miasto okazuje się pustą wydmuszką, którą jedynie pozostaje użyć do wielkanocnej pisanki. 2. Każdy kto buduje, inwestuje wie o tym, że robi się to za cudze pieniądze czyli kredyt. 3. Burmistrz w żaden sposób nie odpowiada za wzrost oprocentowania kredytów.
kik · 14 Kwiecień 2022
ruiny ,co nazywa zamkiem, tez nie inwestycja...
serio · 14 Kwiecień 2022
Fontanna to nie inwestycja. Każdy kto traci publiczne pieniądze na kredyty, nigdy nie powinien zostać wybrany bez względu na przynależność partyjną.
Jurek z Naiboi · 14 Kwiecień 2022
Już chyba nikt nie ma wątpliwości że w Ratuszu potrzebne są zmiany.
ona · 14 Kwiecień 2022
najsmieszniejsze jest to, ze burmistrz juz kilka minut po dodaniu artykulu odrazu atakuje redaktora, widocznie prawda zabolala. Co ma wniesc do tematu, ze tutaj nie podano informacji o innych gminach, to co przepraszam, jak cokolwiek bedzie o urzedzie pisane to MUSI byc tez o wszystkich innych gminach? Z tego co widze w logu, to jest to portal miejski, a nie portal gminny. Nasz burmistrz szybko sie obraza, i odrazu facebook w ruch. My jako mieszkancy domagamy sie, aby media pisaly o wszystkim a nie tak jakby chcial pewenie burmistrz - zeby pisac tylko o sukcesach (dotacje , inwestycje) czyli albo dobrze albo wcale - bo wtedy jestes albo hejter albo z pisu. Tyle
czytelnik · 15 Kwiecień 2022
~~@ Ludwiczek. A mnie się wydaje, że gdyby miasto (burmistrz) wykupiło w portalu np. jakieś stałe reklamy dla swoich działań i poprzez portal o nich informowało, to burmistrz miałby spokój!
kolanin · 14 Kwiecień 2022
bo ten udający burmistrza nie zasługuje na żądny pozytywny artykuł, rozumiesz teraz?
Ludwiczek · 14 Kwiecień 2022
Przecież to redaktor atakuje burmistrza i to już od wielu miesięcy. Nie widziałem ani jednego pozytywnego artykułu napisanego przez tego pisowca.
Trąbka · 14 Kwiecień 2022
Brać kredyty to każdy potrafi. Ta kadencja musi się szybko skończyć!
Za Tuska to dopiero · 13 Kwiecień 2022
Za Tuska było dobrze, Putin szanował Polskę kochał chronił przed złymi ludźmi z Ukrainy, emeryci byli bogaci, zarobki były wysokie, dzieci miały najnowsze smartfon, na ulicach jeździły same nowiutkie samochody. Oj to były czasy, he he he
Rob · 14 Kwiecień 2022
No takiej głupoty i złodziejstwa to ani za Tuska, ani nigdy wcześniej nie było. ***** ***
kolanin · 13 Kwiecień 2022
Jak ktoś ładuje grube miliony w kupę gruzu, co dumnie zwie sie zamek, to nie dziwota, ze ludzie będą spłacać coraz więcej w podatkach i innych mediach. Zostawcie te gruzy jak Titanika, bo z tego już nic nie będzie ,a tylko jakiś znajomki- czerwoni nabija sobie kieszenie...
Art · 13 Kwiecień 2022
A komu to redaktorku zawdzięczamy ostatnie podwyżki stóp procentowych ? Pisowskie dzbany myślały, że można w nieskończoność kupować głosy, no i kiedyś musiało to pie….ąć
Ids · 13 Kwiecień 2022
Bez względu ille kosztował ten skwer, to i tak za dużo . "My lubimy symbole chociaż pusto w stodole "
Kok · 13 Kwiecień 2022
Pisiory doprowadza polske imiasta do ruiny to sa nieudaczniki
NIK · 13 Kwiecień 2022
Ciekawe ile miasto i podległe spółki zaciąneły kredytu za tej kadencji może ktoś wie
gość · 13 Kwiecień 2022
może ktoś wie.
Realnie · 13 Kwiecień 2022
Ludzie myślą, że coś buduje sięza 100% własnych pieniędzy. Zapomnieli,zebajpierw przestali płacić podatki młodzi oracujacy, do26 r.życia. teraz o wiele więcej osób. Ale oczywiście wymagania od miasta wielkie. Dlaczego tylko miasto krytykujecie? Na ulicach powiatowych polamać można nogi a oni sobie skwer robią. Ludzie zastanówcie się.
czytelnik · 13 Kwiecień 2022
Nikt się nie będzie nad niczym zastanawiał, ponieważ mało kto wie co jest w gestii miasta, a co w gestii powiatu!!! Jeśli więc powiatowe ulice czy chodniki znajdują się w mieście, to wszyscy będą mieć pretensje do władz miasta.
Mieszkaniec · 13 Kwiecień 2022
Panie Burmistrzu pożyczył Pan 9 mln a z odsetkami oddamy 12 mln. Nie ma co się martwić to i tak Pan nie oddaje ze swoich. Wesołych Świąt.
Czytelnik · 13 Kwiecień 2022
@ niko Nie obrażaj ludzi, tylko przeczytaj artykuł. Ja się odniosłem TYLKO i WYŁĄCZNIE do treści artykułu!!!
niko · 13 Kwiecień 2022
"czytelnik" ty masz mózg? miasto jest zadłużone jak nigdy dotąd . nie chcę nikogo obrażać ale wiesz kto rządzi na kredytach.spółki niech podadzą na ile są zadłużone. "radny" piasecki ile kredytu ma firma która cie zatrudniła po wyborach i jak stała po poprzednim prezesie a jak teraz?
czytelnik · 13 Kwiecień 2022
Przeczytaj dokładnie artykuł, zanim wydalisz z siebie odpowiedź! Ten 9 milionowy kredy na pływalnię i przedszkole nie był zaciągnięty przez obecnego burmistrza. Chyba, że bez nazwiska, zwracasz się do burmistrza, który ten kredyt zaciągnął?
Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
10 godziny temu 1,987 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
12 godziny temu 1,783

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

Powiat Kolski
Przebudowa drogi powiatowej nr 3413P w miejscowości Długie zakończona
12 godziny temu 5,544 1

Przebudowa drogi powiatowej nr 3413P w miejscowości Długie zakończona

Miasto Koło
Stowarzyszenie Klubu Seniora Trzecia zmiana w Kole: Zmiany w Zarządzie i plany na wakacje
13 godziny temu 3,589

Stowarzyszenie Klubu Seniora Trzecia zmiana w Kole: Zmiany w Zarządzie i plany na wakacje

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 23.05.2024
13 godziny temu 3,301

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 23.05.2024

Miasto Koło
Minister Krzysztof Hetman gościem naszego podcastu [WIDEO]
1 dzień temu 1,393 1

Minister Krzysztof Hetman gościem naszego podcastu [WIDEO]

R E K L A M A