R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Kredyty miasta Koła słono kosztują podatników. Podwyżki stóp procentowych mocno odczuje budżet miasta

13-04-2022 12:34 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,347 | Komentarzy: 35

Każdy kto posiada kredyty lub pożyczki dotkliwie odczuwa podwyżkę stóp procentowych w swoich portfelach. Nie inaczej wygląda sytuacja z kredytami zaciągniętymi przez miasto Koło.

Foto:pixabay
R E K L A M A

Na marcowej Sesji Rady Miasta Koła radni dopytywali Skarbnik Mariolę Makowską o to, ile zapłacimy więcej z budżetu na spłaty kredytów. Przypomnijmy, że obecnie spłacane są dwa kredyty: zaciągnięty na budowę przedszkola nr 1 oraz pływalni miejskiej oraz zaciągnięty przez obecnego Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego na realizację inwestycji. m.in. skweru "Wolności" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kole i wielu innych.

Pierwszy wymieniony to kredyt, z którego do spłacenia pozostaje 5 958 777 złotych. Drugi zaciągnięto na kwotę 9 000 000 zł.

Radni otrzymali informację, że w tym roku z budżetu miasta na spłaty w/w kredytów dołożymy blisko 400 000 złotych i uwaga! to kwota przed ostatnią podwyżką oprocentowania! Czyli niebawem poznamy aktualną, jeszcze wyższą kwotę!

Ostatni kredyt zaciągany był na atrakcyjnych, jeśli chodzi o oprocentowanie warunkach. Z uwagi na zmiany oprocentowania koszt całkowity rośnie.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (35) Pokaż komentarze