sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Muzeum otrzymało historyczną mapę powiatu

Muzeum otrzymało historyczną mapę powiatu

23-01-2015 08:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,296 | Komentarzy: 0
Muzeum otrzymało historyczną mapę powiatu
Foto:
zacisze
Jednym z podstawowych zadań kolskiego muzeum jest gromadzenie i opracowywanie zabytków w statutowo określonym zakresie. Instytucja pozyskuje muzealia głównie drogą darowizn.
W ostatnim czasie Muzeum wzbogaciło się o mapę powiatu kolskiego z lat okupacji hitlerowskiej 1939-1945. Jest to niezwykle ciekawy eksponat, gdyż prezentuje miejscowości (ich nazwy w języku niemieckim)i szlaki komunikacyjne znajdujące się na terenie ziemi kolskiej w tym czasie.

Dar przekazał Pan Tomasz Starzyński z Koła. Jest on jedną z wielu osób, które postanowiły, aby pamiątki historyczne znalazły się w wyspecjalizowanej instytucji jaką jest muzeum.

Poprzez to, że osoby przekazują nam wartościowe historycznie eksponaty, związane z dziejami ziemi kolskiej, wzbogacają się nasze zbiory, ale co najistotniejsze jest wtedy możliwość, aby każdy z nas mógł z nich skorzystać i miał do nich dostęp. Serdecznie im za to dziękuję – powiedział dr Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego muzeum.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!