sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Zielone światło dla połączenia szkół

Zielone światło dla połączenia szkół

03-02-2015 10:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 66,802 | Komentarzy: 53
Jubiler Euro Koło
Zielone światło dla połączenia szkół
Foto:
Wolę utworzenia Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Kolejowej w Kole, w skład którego weszłyby Szkoła Podstawowa nr 5 i Gimnazjum nr 2, niemal jednogłośnie wyrazili Radni Miejscy podczas ostatniej sesji, przyjmując proponowany przez Burmistrza miasta projekt uchwały w tej sprawie. Rozpoczęcie czynności zmierzających do realizacji tego zamiaru poprzedzić musi uzyskanie pozytywnej opinii Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz podjęcie przez radę jeszcze jednej uchwały, tym razem w sprawie utworzenia zespołu szkół.
Prezentująca uchwałę naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Monika Ciesielska wyjaśniła, że do powyższej decyzji skłoniły czynniki ekonomiczne, demograficzne (malejąca liczba dzieci z obwodów szkół rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 2 w perspektywie kilku najbliższych lat) oraz względy merytoryczne (wyższa jakość edukacji uwarunkowana np. poprawą bazy dydaktycznej, dostępność wykwalifikowanej kadry pedagogicznej). Proces edukacyjny i wychowawczy dzieci i młodzieży obu szkół odbywa się w jednym budynku. Uczniowie obu szkół korzystają zamiennie z jednego zaplecza kuchenno– żywieniowego, sali gimnastycznej. Połączenie szkół wpłynie korzystnie na wspólną działalność wychowawczą, opiekuńczą i dydaktyczną. Ciągłość procesu dydaktycznego na poszczególnych etapach edukacji może pozytywnie wpłynąć na wyniki sprawdzianów i egzaminów, przez co podniesie konkurencyjność całej jednostki. Wzajemne sąsiedztwo, wspólna baza i wyposażenie, a zwłaszcza kompleks sportowo–rekreacyjny rozwiną zachowania interpersonalne uczniów i poprawią wzajemne relacje między nimi. Połączenie obu placówek pozwoli na efektywniejszą pracę z uczniem na tych etapach. Funkcjonowanie szkoły podstawowej i gimnazjum w jednym budynku gwarantuje dobrą organizację pracy zespołu. Proponowane rozwiązanie jest sprawdzonym i praktycznym sposobem funkcjonowania oświaty. Zresztą po kilku latach istnienia zespołu szkół na Kaliskim Przedmieściu nikogo nie trzeba już przekonywać, jak pozytywne efekty przyniosło to przeobrażenie.
Stanowisko w sprawie w dniu sesji wyraził Związek Nauczycielska Polskiego Zarząd Oddziału w Kole. Wynika z niego, iż w opinii ZNP idea powołania zespołu przynieść może pozytywne rezultaty w aspekcie dydaktyczno-wychowawczym, choć trzeba jeszcze znaleźć rozwiązanie problemów kadrowych. Podobnie wcześniej wypowiedziała się Komisja Międzyzakładowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

W najbliższych miesiącach dowiemy się, czy powstanie z Kole Zespół Szkół nr 2. Biorąc pod uwagę mnogość korzyści wynikających z tego kroku, wiele wskazuje na to, że tak się stanie.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (53)
oooooooooooo 07-02-2015 12:56
ZS 1 ok 450 uczniów a obydwie szkoły na Kolejowej ok 500. I co Ty na to?
| Zgłoś do usunięcia
Mariolka 06-02-2015 22:07
"Dla mnie najważniejszym argumentem za tym, by łączyć szkoły jest to co robi ZS1. Chciałaś merytoryczny argument poparty faktami to masz" To nie żaden argument ! ZS nr 1 w całości liczy sobie tylu uczniów co jedna tylko szkoła na Kolejowej ! Co chcesz porównywać ?
| Zgłoś do usunięcia
nie naiwna 06-02-2015 17:07
Może rodzice nareszcie zmądrzeją i przestaną płacić z własnej kieszeni na ochroniarzy w szkole. Skoro będą takie oszczędności to niech burmistrz sam za bezpieczeństwo zapłaci. To jest jego psi obowiązek.
| Zgłoś do usunięcia
golo 06-02-2015 14:00
ktoś napisał, że w szkole potrzebna jest ochrona dla bezpieczeństwa, wiec jesli połaczy sie szkoly, zaoszczedzi na zwolnieniu kilku- kilkunastu osob :) beda pieniadza na zatrudnienie kolejnych kilku ochroniarzy i wyjdzie to taniej niz utrzymywanie odecnego stanu rzeczy :)
| Zgłoś do usunięcia
kaliskie 06-02-2015 09:31
Wybacz, ale z faktami się nie dyskutuje więc to Ty się kompromitujesz.
| Zgłoś do usunięcia
do kaliskie 05-02-2015 23:05
nie kompromituj się już człowieku
| Zgłoś do usunięcia
kaliskie 05-02-2015 19:21
Dla mnie najważniejszym argumentem za tym, by łączyć szkoły jest to co robi ZS1. Chciałaś merytoryczny argument poparty faktami to masz.
| Zgłoś do usunięcia
Mariolka 05-02-2015 17:33
Ewa napisała "Osobiście na zadawane pytania Burmistrz przedstawił mi projekt z którym się zapoznałam i sądzę, że lepiej teraz połączyć szkoły w zespół szkół niż za 3 lata zamknąć SP 5 bo będzie w niej zbyt mało uczniów" Pani Ewo ! Problem nie tkwi w SP 5. W tej chwili w podstawówce jest tylko 50 uczniów mniej niż w Gimnazjum, ale za to w gimnazjum pracuje 17 nauczycieli więcej niż w podstawówce. W SP wszyscy nauczyciele zatrudnieni są na pełnych etatach, w Gimnazjum połowa pracuje w niepełnym wymiarze godzin. W podstawówce nie ma zatrudnionych żadnych emerytów, a w Gimnazjum ?W tym roku ze szkoły podstawowej odejdzie do gimnazjum jedna klasa, a dzieci do pierwszej klasy jest ponad setka. W następnych latach (to wiadomości ze spotkania z Burmistrzem) liczba pierwszoklasistów się zmniejsza do ... 90, w następnym roku do 80. Nadal Pani uważa że to SP 5 grozi likwidacja ? Likwidacja za rok, dwa grozi Gimnazjum, a tym połączenie chcą ratować tylko te jedną szkołę ! Ciekawe zaś jest tylko to - DLACZEGO ! Są jeszcze w Kole dwa gimnazja, muszą istnieć trzy ?
| Zgłoś do usunięcia
maxsimus 05-02-2015 07:30
łączenie szkół z przyczyn ekonomicznych powinno być mocno przemyślane , powinno się przeprowadzić wszelkie analizy , we wszystkich aspektach funkcjonowania szkoły , reforma oświaty z roku 1999 powołujaca do życia gimnazja była zła , młodzież kończąca gimnazja jest żle przygotowana do nauki w szkołach średnich , zasób wiedzy na poziomie 5-6 klasy Szkoły podstawowej , brak u wielu uczniów motywacji do dalszego kształcenia , arogancja ,agresja w świetle powyższych faktów więcej uwagi należy zwrócić na postawy uczniów wobec nauki , mam wrażenie że łączenie szkół jeszcze bardziej pogłębi ten stan , uczeń w dużej szkole będzie jeszcze bardziej bezimienny , - łączenie szkół z przyczyn ekonomicznych w kontekście wypowiedzi pani Minister Edukacji z dnia 04.02.2015 w kwestii zwiększenia subwencji ( zwiększenie wagi) dla szkół likwidowanych , i słabych ekonomicznie ( ze względu na niskie nabory do szkół ) wyjaśnia ten element - argument łączenia szkół z przyczyn ekonomicznych - odpada , gdyż Państwo daje szanse ubiegania się o zwiększona subwencje oświatową na ucznia , - łączenie szkół z przyczyn organizacyjnych , oczywiste jest dla Burmistrza rozmawiać o szkole z jednym Dyrektorem szkoły niż z dwoma , zarządzanie jednostką staje się wtedy bardziej skuteczne , ale to jest pozorna wartość dodana , wszystko zależy od aktywności człowieka ( przyszłego dyrektora Zespołu Szkół ) od jego wiedzy o stanie funkcjonowania jednostki , od wiedzy jakim kapitałem ludzkim dysponuje ( nauczyciele w jednostce ) jak również od tego jaką wizje ma ten nowy dyrektor i zespół nauczycieli aby jednostka która kieruje , podnosiła na wyższy poziom edukacyjny stan wiedzy wśród uczniów , jakie chce zastosować , wybrać instrumenty edukacyjne aby przygotować młodzież szkoły podstawowej i gimnazjalnej do lepszych wyników , to są pytania kluczowe , i nie wystarczy rozpisać konkurs i wyłonić kandydata na dyrektora dużej jednostki , musza zadziałać inne mechanizmy m.in charakter osobowy , wiedza z zarządzania jednostka oświatowa , wiedza w zakresie rozwiązywania wielu problemów w funkcjonowaniu szkoły w tym w szczególności wiedza na temat rozwiazywania spraw ucznia , to są dylematy i materia bardzo delikatna , ale niezbędna aby dokonać oceny , analizy czy jest potrzebna kolejna zawierucha związana ze szkołami , - czynnik ludzi - nauczyciele , pracownicy obsługi szkoły , to sa w zarządzaniu systemem oświaty kluczowe komponenty , to te osoby w wielu przypadkach występują w roli ojca i matki dla danego w kwestii wychowawczej , czy codziennych dylematów ucznia - rodzice ucznia , bardzo wiele zależy od współpracy szkoła - rodzic , musi tu występować wspólny front , dlatego na koniec trzeba stwierdzić że łączenie szkół jest jakimś rozwiązaniem doraźnym , ale czy skutecznym ? podjęte decyzje teraz będą skutkować na wiele lat a więc czy wszystkie elementy wzięto pod uwagę ? czy będzie to skutkować pozytywnie dla dobra ucznia ?
| Zgłoś do usunięcia
do kolejowa 04-02-2015 20:22
Słowo merytoryczny robi w Kole ostatnio zawrotną karierę. A to wszystko za sprawa nowej władzy Odnoszę jednak wrażenie ,że ani ty, ani nowa władza nie rozumie co ono znaczy.Dlatego proszę nie kompromituj się już więcej na tym forum. Jeśli chcesz toczyć poważną dyskusje to przytocz chociaż jeden, ale konkretny argument wskazujący,że łączenie szkół służy dzieciom a nie jedynie oszczędnościom.
| Zgłoś do usunięcia
ON 04-02-2015 20:15
Tylko idioci chcą połaczenia szkół , tylko idita coś takiego może wymyśleć , jest jeden ochroniarz w gimnazjum , teraz będzie trzeba trzech, i znowu wrócą problemy z młodzieżą , bicie itp to o to chodzi? bo co bo mało tasy? niech Burmistrz zatrudni jeszcze trzech zastępców i pięć nowych sekretarek kosztem naszych dzieci
| Zgłoś do usunięcia
Kolejowa 04-02-2015 19:51
Ludzie, sami z siebie robicie idiotów. Nie wiadomo o co Wam chodzi, bo chyba sami nie wiecie o co Wam chodzi. Boicie się czegoś, ale nie wiecie czego. Nie chcecie połączenia szkół, ale nie macie żadnego porządnego merytorycznego argumentu.
| Zgłoś do usunięcia
Do Ewa 04-02-2015 19:33
Kobieto co ty wypisujesz jaka komisja edukacji, jakie najbliższe głosowanie rady. No i co rada głosowała na posiedzeniu? Tylko przyzwolenie ,że burmistrz może łączyć , a nie ze jest już uchwała. Musi się zgodzić kuratorium.Wić skąd burmistrz już wiedział , że od 1 września będzie zespół. Co jest jasnowidzem? Jakie zamknięcie szkoły w przyszłości. Widziałaś prognozy . Od roku szk. 2016/2017 dzieci będzie przybywać. Powiedział o tym burmistrz? czy te fakty zataił. Idiotów robi z rodziców i tyle.
| Zgłoś do usunięcia
Ewa 04-02-2015 19:10
Na zebraniu byłam w SP 5 i tam na było, że połączenie jest planowane od 1 września, mówiono również o tym, że uchwała ma pozytywną opinię komisji edukacji i że będzie głosowana na najbliższej sesji rady miejskiej. Na której jak wiemy została uchwalona. Osobiście na zadawane pytania Burmistrz przedstawił mi projekt z którym się zapoznałam i sądzę, że lepiej teraz połączyć szkoły w zespół szkół niż za 3 lata zamknąć SP 5 bo będzie w niej zbyt mało uczniów
| Zgłoś do usunięcia
Anna 04-02-2015 17:48
Ludzie w co wy wierzycie ? wierzycie że chodzi o dobro dzieci ?? nie tylko KASA KASA I KASA zwolnić , oddać w rece prywatne i tyle , Są zwolnienia w UM po tym będą szkoły , po szkołach stołówki , płatne parkingi i to w rece prywatne, prywatnemu sie opłaci miastu nie ??? Burmistrz po obcinał stypedia , jestem ciekawa czemu? może Córka nigdy nie dostała ? czy może za mała nadwyżka w budżecie? A może poprostu Burmistrzowi Samorząd pomylił sie z jakąś FIRMĄ ??? ŻENADA
| Zgłoś do usunięcia
xxx 04-02-2015 17:44
Wbrew pozorom to wcale nie jest taki zły pomysł...
| Zgłoś do usunięcia
Mama 04-02-2015 16:42
następny krok dla dobra dzieci, powołanie Zespołu Zespołów Szkół nr 1 w Kole, jedna administracja dla wszystkich szkół w mieście DLA DOBRA DZIECI !
| Zgłoś do usunięcia
do rozsądna 04-02-2015 13:27
Droga Rozsądna doskonale wiem że w Kole jest zespół szkół i być może rodzice są zadowoleni. Ale czy to jest spowodowane tym ,że połączyły się szkoły? czy raczej pracą nauczycieli?Nasza dyskusja dotyczy sposobu w jaki obecna władza takie sprawy komunikuje i argumentuje. Argumenty przytoczone w powyższym artykule są manipulacją i niczym więcej. W zamieszczonych na tym forum wypowiedziach rodziców zostały już chyba zdemaskowane wszystkie zafałszowania. Jeśli masz problemy z ich zrozumieniem to zacznij się edukować.Stek bzdur.A może tu znowu chodzi o personalne czystki?
| Zgłoś do usunięcia
eh 04-02-2015 12:57
No cóż zwolnienia dotykają wszystkich.Nie tylko nauczycieli ale jak dotąd to nauczyciele walczyli jak te lwy. Ja to rozumiem, niemniej przecież również mogą się przekwalifikować. Innym to doradzają to sami też mogą. Ja rozumie ludzi,ze si.ę boją iść na zieloną trawkę ale pamiętam pewne zdarzenie,że kiedy ileś lat temu ludzi zwalniano z Korundu z Mięsnych to niektóre panie nauczycielki i tak stawiały jedynki za to,że dzieci książek nie miały!!!!!!I nic absolutnie ie ich nie obchodziło to, że rodzice wówczas na książki już nie mieli. Dziwne bo ponoć to nauczyciele tacy najmądrzejsi...Ja tamte czasy pamiętam i tych niektórych nauczycieli..A ile ćwiczeniówek kazali dokupywać i za co? Potem się okazywało, że kilka ćwiczeniówek z polskiego i każda kilka stron użytych a reszta nie...I po co? Żeby rodzic kupi? Wydał kasę? Przodowała w tym jedna z polonistek z innej szkoły akurat a nie z 5 no ale. Było minęło ale ile się pieniędzy wydało?Rodzic bezrobotny a pani sobie wymyśla nowe książki takie, że by rodzeństwo po sobie oczywiście książek nie mogło mieć. Pamiętacie to? Ja tak i naprawdę współczuję im no ale oni mają takie same żołądki jak inni ludzie. Może dlatego,ze każdy może być zwolniony to już ludzie inaczej an to patrzą. Przecież to nauczyciele zrobili bałagan z podręcznikami żądając możliwości wybierania podręczników. O rodzicach nie myśleli. Może o dzieciach ale czy wszyscy? Kiedyś nauczyciel zostawał sam i pomagał dzieciom a dziś? Dzisiaj żaden nauczyciel sam od siebie za darmo uczniowi nie pomoże. Przynajmniej ja teraz o takich nie słyszałam. Ale kiedyś za zgniłej komuny tacy bywali.
| Zgłoś do usunięcia
rozsądna 04-02-2015 12:16
Droga matko, jak śmiesz wciskać ludziom ciemnotę i manipulować, że tu chodzi tylko o kasę i zwolnienia, a nie o dobro dzieci. Gdybyś się trochę interesowała tym co dzieje sie w Kole to wiedziałabyś ze jeden zespół szkół juz istnieje i rodzice są tam zadowoleni. Dzieciom się jakoś krzywda nie dzieje.
| Zgłoś do usunięcia
do nauczyciel 04-02-2015 10:47
Tym bardziej oburzający jest powyższy artykuł próbujący przekona opinie publiczną, że to dla dobra dzieci. Już wcześniej przecież pisałam ja i wielu rodziców, że chodzi o kasę i zwolnienia, a nie o dobro dzieci. Więc kto ty kim manipuluje i próbuje ogłupiać.
| Zgłoś do usunięcia
nauczyciel 04-02-2015 10:32
Powinno dojść do połączenia szkół, są to za małe placówki aby funkcjonowały osobno.Jedna dyrekcja i jedna administracja po połączeniu przyniesie spore oszczędności a dla dzieci nie ma żadnej różnicy w dalszej edukacji. Chodzi głównie dyrektorom żeby nie łączyć bo jak najdłużej utrzymać się na stołku.Po połączenie będzie jeden dyrektor, więc dla kaprysu drugiego trzeba generować duże koszty i nie łączyć szkół.Ludzie nie dajcie się ogłupiać propagandzie i patrzcie przez pryzmat korzyści dla miasta a nie poszczególnych kolesiów.
| Zgłoś do usunięcia
Mama 04-02-2015 10:04
ano "widziały gały co brały" sami do tego Rodzice dopuściliście wybierając go na Burmistrza więc teraz cicho sza !
| Zgłoś do usunięcia
do kolanin 04-02-2015 09:40
Więc za kilka lat się nad nią pochylimy. A teraz zadbamy o nasze dzieci. Łączenie szkół nie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania szkoły.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 04-02-2015 09:28
a dlaczego ma pytac rodzicow dzieci, ktorzy za kilka lat opuszcza szkole a na ich miejsce przyjda nowi uczniowie. Taka decyzja wywiera wplyw i przeklada sie na wiele lat w przyszlosc a tylko na kilka najblizszych.
| Zgłoś do usunięcia
Do żuk 04-02-2015 09:19
Obawy rodziców na pewno nie są wydumane. A opinia rodziców winna być dla burmistrza ważna. Chyba że chce nam jedynie i ŁASKAWIE panować, i łaskawie z nami spotykać. Oby nam tylko głów w swej łaskawości nie pościnał.
| Zgłoś do usunięcia
Żuk 04-02-2015 08:46
To o co Wam chodzi, o jakieś wydumane przez Was wymysły że będzie mniej bezpiecznie czy może jednak się państwo obrazili, że burmistrz nie pytał każdego rodzica o łaskawą opinię.
| Zgłoś do usunięcia
Do Ewa 03-02-2015 19:38
Droga Ewo na zebraniu burmistrz radzie rodziców oświadczył, że zespół będzie już od września. Nie pytał się o żadne zdanie.Wprowadził rodziców w błąd sprawiając wrażenie, że decyzje już zapadły. To chyba ty nie byłaś na tym spotkaniu.
| Zgłoś do usunięcia
Rodzic 03-02-2015 19:35
Jeszcze żadne decyzje nie zapadły. Namawiam rodziców do ponownego rozważenia sprawy. Możecie się na to nie zgodzić. Kuratorium nie wydało opinii. Uchwała nie jest podjęta. Sprawa jest w toku. Zainteresujcie się na poważnie tym w jakich warunkach będą uczyć się wasze dzieci. W szkole ważny jest też rodzic i jego zdanie. Żądajcie aby przedstawiono wam konkretne argumenty, a nie tylko ogólniki. Nie jest prawdą,że ilość dzieci będzie w szkole malała bo jest niż demograficzny. Taka sytuacja będzie tylko w przyszłym roku. Potem ilość uczniów będzie wzrastała. Poproście o prognozy na przyszłe lata. Nie dajcie się ogłupiać.Władza niech oszczędza na sobie.
| Zgłoś do usunięcia
Ewa 03-02-2015 19:28
hmm dużo rodziców się wypowiada że nikt nie słucha rady rodziców i że się ją pomija... ciekawe skąd te wiadomości... może w nie chodzeniu na zebrania i również to z Burmistrzem które się odbyło i kolejne ma się również odbyć, ale lepiej mówić że nikt się nikogo nie pyta i bawić się w szpiega z krainy deszczowców tropiącego aferę
| Zgłoś do usunięcia
ja 03-02-2015 19:26
Możecie sie wypowiadać jak chcecie ale decyzja zapadła, tak jak i już wiele innych, może komuś sie wydaję że ma wpływ na decyzje p Burmistrza ale jesteście w błędzie , nim usiadł na ten stołek już wiedział co zrobi i robi bez wzg na to czy sią to komuś podoba czy nie ważne że jemu sie to podoba EKONOMIA, jak w PKP zwolnić , zniszczyć ważne aby kasa sie zgadzała
| Zgłoś do usunięcia
rodzic II 03-02-2015 19:12
Nie chciałbym nikogo urazić, ale uważam, że w tej otwartej dyskusji powinny wypowiadać się głównie rodzice dzieci z naszej szkoły, pedagodzy i osoby znające tą placówkę, a nie osoby postronne nie związane ze środowiskiem naszej szkoły. Jeżeli już ktoś ma coś do powiedzenia, niech to będzie merytoryczne, na poziomie i może pozwoli wypracować w ten sposób zbliżone stanowisko w zasadniczej kwestii połączenia szkoły podstawowej nr5 i gimnazjum nr2 w ZS nr2.
| Zgłoś do usunięcia
ja 03-02-2015 19:10
Burmistrz sie pochyli i ma to w............. kasa kasa i tylko kasa sie liczy, wszystko musi przynosić zysk, urząd, szkoła itp
| Zgłoś do usunięcia
Rodzic 03-02-2015 18:43
Zdanie rodziców w tej sprawie jest bardzo ważne, a argument, żeby tylko nie było gorzej świadczy o tym że KTOŚ XXX nie ma pojęcia o szkole, o obawach rodziców i nauczycieli. Klepie i wypisuje głupy tylko po to aby usprawiedliwić nieprzemyślane posunięcia urzędasów ( nie zdziwiłabym się gdyby był jednym z nich). Pieniądze to nie wszystko! Jeśli władza chce oszczędzać dlaczego nie obniży sobie wynagrodzenia? Dlaczego radni nie zrezygnują z diet?
| Zgłoś do usunięcia
rodzic II 03-02-2015 18:27
Niepokoi mnie znów jedna zasadnicza sprawa, że Pan Burmistrz w całym procesie przekształcania sposobu działania placówki oświatowej nie bierze pod uwagę rady rodziców będącej głosem rodziców w szkole. Bo tak naprawdę nikt nie pyta nas o zdanie, i to jest bulwersujące. Propagandą jeszcze nikt niczego nie osiągnął, poza historycznymi wyjątkami. Przestrzegam kolejną władzę miasta Kola, aby nie manipulowała ludźmi, ponieważ może skończyć tylko na jeden i ostatniej kadencji.
| Zgłoś do usunięcia
xxx 03-02-2015 17:23
Nie musi być lepiej, wystarczy że nie będzie gorzej a jeśli do tego ma być taniej to należy tak zrobić i już, szkoda bić pianę. Zdanie rodziców nie ma tu nic do rzeczy.
| Zgłoś do usunięcia
Rodzic 03-02-2015 16:54
Panie Normalny szkoła szkole nie równa. Połączenie szkół nie jest gwarantem tego że w szkole będzie działo się lepiej. A właśnie takich argumentów używa burmistrz podczas gdy obiektywnie patrząc sprawa dotyczy wyłącznie finansów. Powiadomienie rodziców,że od 1 września będzie to już zespół szkół też nie jest uczciwe, a tak właśnie zachował się burmistrz. Spraw przecież jest jeszcze w toku i nie jest przesądzona.Oburza nas sposób działania włodarza, ignorowanie rodziców i wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Burmistrz ewidentnie manipuluje faktami.
| Zgłoś do usunięcia
Normalny 03-02-2015 16:23
Jeśli ktoś nie chce widzieć ile ciekawych z punktu widzenia dziecka i rodzica rzeczy dzieje się w ZS1 to nie zobaczy, a dla mnie ocena łączenia szkół odbywa się przez pryzmat działalności tej własnie szkoły. Wystarczy porozmawiać z rodzicami dzieci, które tam chodzą.
| Zgłoś do usunięcia
rodzic II 03-02-2015 16:18
Nie zgadzam się i nie jestem aferzystą. Co do zmian tylko w zakresie dyrekcji i administracji jest zgoda. Jednak nie będzie tak samo jak wcześniej, ponieważ budynki szkoły podstawowej nr5 i gimnazjum nr2 zostaną ze sobą połączone, czyli uczniowie obydwu szkół będą mieć fizycznie kontakt i wtedy tak jak w gimnazjum, trzeba będzie wynająć jeszcze dodatkowa ochronę w celu poprawienia bezpieczeństwa tych najmłodszych. Tak będzie wyglądać cięcie kosztów, za które zapłacą rodzice.
| Zgłoś do usunięcia
rodzicIIII 03-02-2015 15:57
Rozumiemy że wszystko zostaje po staremu tylko stracą pracę niektórzy nauczyciele i pracownicy. Oburzamy się i nazywamy burmistrza populistą i ignorantem ponieważ argumenty , którymi się posługuję nie maja najmniejszego odzwierciedlenia w życiu. Nikt nigdzie nie udowodnił, że połączenie szkół przełoży się na lepszą i efektywniejsza naukę. Przecież będą pracować ci sami nauczyciele i tak samo uczyć. Tylko zarządzać będzie trudniej i dobrze zorganizować naukę trudniej. Więc o co chodzi o dzieci czy o kasę ?
| Zgłoś do usunięcia
do rodzic II 03-02-2015 15:47
jestes kolejnym przykladem, osoby, ktora nie ma pojecia czym jest polaczenie szkol. Czemu nie rozumiecie, ze chodzi tylko i wylacznie i polaczenie w zakresie dyrekcji, pracownikow administracji? Wszystko inne zostaje po staremu, czyli jest oddzielniue podstawowka i gimnazjum. Boshe ludzie.. czytajcie ze zrozumieniem a nie tylko afery szerzycie i wprowadzacie innych w blad
| Zgłoś do usunięcia
rodzic II 03-02-2015 15:31
Witam. Jak najbardziej przychylam się i popieram wypowiedzi "oburzonej" i "pedagoga". To co zrobiono ze szkołami podstawowymi, to jedno wielkie nieporozumienie. Funkcjonujący jeszcze przed reformą szkolnictwa system nauczania w Polsce, miał pozytywne oceny fachowców na zachodzie. Trzeba wiedzieć jedno, poprzedni system szkolnictwa dla poziomu podstawowego dawał szeroką wiedzę uczniowi, który kończył szkołę podstawową, i starał się podnosić swoje kwalifikację przystępując do egzaminów do szkół średnich, a dzisiaj? Widzimy co dał nam system podziału podstawówek, nie tylko niewłaściwe wychowanie i edukację młodzieży szkolnej, ale również zasadniczo wypłynęło to na budżet, ponieważ podział spowodował m.in. dodatkowe koszty w postaci zatrudniania nauczycieli oraz zapewnieniu kolejnych placówek (gimnazjów), które należało wybudować przy istniejących budynkach szkolnych, a dzisiaj chcą je łączyć. Gratuluje. Społeczeństwo i tak za wszystko zapłaci!
| Zgłoś do usunięcia
do wacława 03-02-2015 15:31
Proszę napisać w czym widzi pan dobro dzieci.Ale konkrety. Chociaż jeden, ale konkretny przykład. Czekam.Niech mnie pan przekona.
| Zgłoś do usunięcia
Wacław 03-02-2015 15:22
Manipulowanie faktami, szerzenie kłamstw i populistycznych haseł przez niektórych przeciwników połączenia szkół jest szokujące. Dla przykładu: jak można żądać przyznania się "do błędu jakim było rozbicie podstawówek" i utworzenie gimnazjów skoro to była decyzja ministerstwa wiele lat temu, a nie burmistrza czy radnych??? Jak można pisać, że "po cichu łączą" skoro od dawna już o tym planie wiadomo i mówi się o tym głośno? Jak można sugerować, że połączenie szkół nie jest dla dobra dzieci a tylko "dla kasy"? Można by tak dalej wyliczać ale szkoda czasu.
| Zgłoś do usunięcia
oburzona 03-02-2015 14:35
Ten artykuł to stek kłamstw i obrzydliwej manipulacji. Jak urzędnicy mogą twierdzić, że połączenie szkół wpłynie pozytywnie na wyniki egzaminów? Skąd takie dane? Co ma piernik do wiatraka?Wstyd. Jeśli chcecie oszczędności to łączcie szkoły ale nie okłamujcie rodziców,że to dla dobra ich dzieci. Kasa, kasa, kasa to jest wasz cel. Wyższe wyniki, a gdzie zajęcia dodatkowe, gdzie zajęcia wyrównawcze, gdzie stypendia dla zdolnych uczniów? Burmistrzu pochyl się nad tym problemem.
| Zgłoś do usunięcia
pedagog 03-02-2015 14:11
Co za bzdury w tym artykule! Żenujące jest wmawianie ludziom, że wszystko to jest robione dla dobra dzieci. A gdzie było dobro dzieci kiedy ustanowiono, że odłączy się ostatnie dwie klasy podstawówki i utworzy GIMNAZJA- nikomu niepotrzebne wytwory, które miały być dla dobra dzieci a okazały się kompletną porażką wychowawczą. I teraz co? Nie chcą się przyznac do błędu jakim było rozbicie podstawówek i po cichu łączą wszystkie szkoły w zespoły? Przestańcie robić z ludzi idiotów.
| Zgłoś do usunięcia
do popieram 03-02-2015 13:05
A jakie to wybitne osiągnięcia ma zespół nr 1 czego nie mogłyby osiągnąć inne szkoły? To nie kwestia łączenia szkół tylko zarządzania nimi?
| Zgłoś do usunięcia
do inny rodzic 03-02-2015 13:01
Jaki ignorant i klakier napisał powyższy artykuł i przytoczył powyższe argumenty. Gdzie tu sens, gdzie logika? Skoro wszystko zostanie po staremu to jaki lepszy poziom ? Jakie lepsze zarządzanie skoro jeden dyrektor będzie miał do ogarnięcia funkcjonowanie dwóch różnych szkół. Dwóch egzaminów i dwóch rad pedagogicznych. O co chodzi? O kasę i nic więcej . Co przeszkadzało do tej pory dobrze pracować nauczycielom? Mniejsza ilość dzieci pod opieką. Jak można tak manipulować opinia publiczną. Co teraz w nauczaniu początkowym będzie uczył chemik czy biolog dla którego nie ma etatu w gimnazjum? Chodzi o zwolnienia a nie o dzieci. Rodzice nie dajcie się ogłupić. To wy utrzymujecie szkoły a nie Burmistrz. Macie prawo sie z tym nie zgodzić. Dlaczego miasto chce oszczędzać na waszych dzieciach.
| Zgłoś do usunięcia
popieram 03-02-2015 12:51
Po co ta dyskusja skoro to wszystko już było gdy łączono sp2 z gimnazjum i efekty są więcej niż dobre.
| Zgłoś do usunięcia
Inny rodzic 03-02-2015 12:27
Rodzicu pomyśl zanim coś napiszesz. Przecież gimnazjaliści będą nadal tam gdzie są i maluchy też, więc o co Ci chodzi? Nikt nie zamierza robić wspólnych klas z 15 latków z 7 latkami, Ty tego nie rozumiesz? Tak na zdrowy rozum to np. w tej chwili dyrektor czy nauczyciele z podstawówki nie mogą za bardzo dyscyplinować gimnazjalistów, bo to nie są ich uczniowie. Ale jak będzie jedna placówka to już będą mogli. Więc co, bezpieczeństwo się zwiększy czy zmniejszy??? Nie żyj w obłudzie i zakłamaniu rodzicu tylko pomyśl.
| Zgłoś do usunięcia
rodzic 03-02-2015 11:12
Już piesek na usługach się odezwał aby bronić pana Brawo to cudowna sprawa.
| Zgłoś do usunięcia
rodzic 03-02-2015 11:08
Jak możecie tak okłamywać rodziców. Jaka poprawa warunków. Bez konieczności łączenia i tak uczniowie obu szkół korzystali z sal gimnastycznych stołówki razem. A gdzie bezpieczeństwo młodszych dzieci. Macie to w tyłku. Jak nie ma problemów, to po co rodzice są przymuszani do płacenia na ochroniarza w gimnazjum, bo nauczyciele nie potrafią nad gimnazjalistami zapanować. Żyjecie w obłudzie i zakłamaniu. Już lepiej bym zrozumiał, że tak chce miłościwie nam panujący Burmistrz, bo taka jest prawda a on ma manie likwidowania.
| Zgłoś do usunięcia
ilona 03-02-2015 10:44
pewnie zaraz odezwa sie niedoinformowane matki dzieci, ktore tworzyc beda rozne niestworzone historie. Polaczenie szkol wyjdzie dzieciom tylko na plus. Spojrzmy na ZS1, ile dobrego tam sie dzieje!
| Zgłoś do usunięcia