(37)
Lekki deszcz 12
Popularne tagi:
REKLAMA

URE odpowiada na stanowisko Prezesa MZEC

Autor: Redakcja e-kolo.pl 06 Kwiecień 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
URE odpowiada na stanowisko Prezesa MZEC
© MZEC Koło
(37) | Czytano:
9,316 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Pragniemy naszym czytelnikom przekazać drugą odpowiedź Urzędu Regulacji Energetyki dotyczące sytuacji długiego procedowania taryfy dla Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole. Tym razem rzecznik odnosi się do wypowiedzi Prezesa MZEC Przemysława Stasiaka, w której przedstawił swoje stanowisko do pierwotnej odpowiedzi na pytania redakcji do URE. Przypomnijmy, że chodzi o wskazania działań kolskiej spółki, które według URE znacząco wpłynęły na czas procedowania taryf.

R E K L A M A
37
Czytano:
9,316 razy
Udostępnij

Podtrzymujemy swoje stanowisko przedstawione, które uzupełniam o kilka szczegółów potwierdzających przekazane Państwu informacje. Poniższe informacje uważam za wyczerpujące i kończące temat prowadzenia postępowania dotyczącego taryfy ciepłowniczej dla kolskiego przedsiębiorstwa.

Wniosek o zatwierdzenie taryfy MZEC Koło wpłynął 4 lutego 2022 r. i składał się z tylko z tekstu taryfyNie zawierał żadnych danych wymaganych prawem (chodzi o rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło, Dz.U. 2022, poz. 2437). Nie zawierał żadnych danych technicznych, jak i ekonomicznych, które są konieczne do oceny wniosku taryfowego.

W związku z tym 15 lutego 2022 r. (pierwsze wezwanie) prowadzący sprawę Oddział Terenowy URE w Poznaniu wezwał przedsiębiorstwo do złożenia wszystkich wymaganych materiałów oraz do przedstawienia danych ekonomicznych i technicznych w układzie zgodnym z „Wytycznymi Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dla przedsiębiorców wnioskujących o zatwierdzenie taryfy dla ciepła”, które  to wytyczne są dostępne na stronie internetowej Urzędu od 27 października 2020 r.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Złożona 5 kwietnia 2022 r odpowiedź Przedsiębiorstwa zawierała wstępne informacje, na podstawie, których można było rozpocząć merytoryczne rozpatrywanie wniosku o zatwierdzenie taryfy.

Niestety nadesłane materiały były nadal niekompletne, zawierały liczne błędy oraz rozbieżności pomiędzy przedstawianymi przez przedsiębiorstwo danymi. Wykazane wielkości (techniczne i ekonomiczne) wymagały szczegółowego uzasadnienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i procedurami.

W związku z tym konieczne było skierowanie do przedsiębiorstwa kolejnych wezwań, w których za każdym razem zwracano się o przedstawienie rzetelnych materiałów. Żądano informacji dotyczących poszczególnych pozycji kosztów poniesionych i planowanych wraz z ich uzasadnieniem, przedstawionych w sposób określony w obowiązujących przepisach (ustawa- Prawo energetyczne, rozporządzenie taryfowe oraz wspomniane „Wytyczne …”) oraz brakujących dokumentów (między innymi: umowy, faktury). Wzywano również do usunięcia rozbieżności między danymi prezentowanymi w poszczególnych tabelach.

Należy również podkreślić, iż udzielając odpowiedzi na kolejne wezwania przedsiębiorstwo zmieniało istotnie planowane dane, co wiązało się z koniecznością dokonania ponownej analizy wniosku.

Agnieszka Głośniewska
Rzecznik Prasowy

Naczelnik Wydziału Mediów
Departament Komunikacji Społecznej

SPRAWDŹ TO
Prezes MZEC odpowiada URE
Wyświetleń: 29,716

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (37)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
LUKASZEWSKA RYSZARDASZA · 06 Kwiecień 2023
PROPONUJE ABY BRAKUJACY KREDYT WZIELI PANOWIE BURMISTRZOWIE PREZES CIEPLIKA DYKEKTOR FINANSOWY SPOLKI I RADA NADZORCZA MIESZKANCOW I MIASTO ZOSTAWCIE W SPOKOJU PANIE POSLE GALEMBA PO RAZ DRUGI APELUJE DO PANA O USTOSUNKOWANIE SIE DO ZAISTNIALEJ SYTUACJI PROSZE SIE NIE BAC
URE · 06 Kwiecień 2023
To jeżeli do URE nic merytorycznie na początku nie wysłano , a faktura za usługę została opłacona przez Pana Prezesa , chociaż w części to oznacza , że zarządzający nie dopełnił obowiązku i przekroczył uprawnienia , a na to jest paragraf . Brak kontroli , degrengolada i lekkomyślność , ponieważ jak można płacić za niedostarczoną usługę . Czy to nie powinno być zweryfikowane przez odpowiednie służby ? To przecież pusta faktura ?.
Nie ma bata · 06 Kwiecień 2023
Jak im się nie uda uruchomić geotermii do końca roku , to kolejna strata będzie zaliczona i czerwony słupek na wykresie jeszcze urośnie ! Znając sprawność zarządzania , to niestety można obstawiać na pewniaka , że będzie strata za 2023 r. i jeszcze kolejna nagroda za taką stratę ! To by nawet mogło być śmieszne , gdyby to była fikcja i oby to się nie sprawdziło . Do dziś nie wiadomo , czy zobowiązań jest 43 mln zł ? , czy tylko 31,5 mln zł ! Czekamy na sprawozdanie finansowe . Chwilowo tylko -13 mln zł dodatkowego kredytu . Ile z geotermii będzie naprawdę ciepła - to się okaże .
Ktoś · 07 Kwiecień 2023
Nie wszyscy mieszkańcy z tego dobrodziejstwa geotermii będą korzystać , ponieważ nigdy nie będą klientami MZEC , ale wszyscy będą płacić wyższe podatki z powodu niekompetencji obecnej władzy .
Gość · 06 Kwiecień 2023
"Jak im się nie uda uruchomić geotermii do końca roku ..." Co to znaczy? Znów chore "współzawodnictwo" na: MY - ONI ? Człowieku, to dotyczy mieszkańców naszego wspólnego miasta! Gdyby tę inwestycję prowadził nawet diabeł, to każdy normalny powinien temu przyklasnąć!
Wyborca · 06 Kwiecień 2023
A dziś Tusk rozbił opozycję, bua ha ha. Juz cała Polska się śmieje z tego polityka
Gość · 06 Kwiecień 2023
Jaki to ma związek z geotermią???
Haker · 06 Kwiecień 2023
I znaleźli kozła ofiarnego współczuję Panu. Oni pana wypromowali bo nie mieli kim obsadzić stanowiska, a teraz mamy rezultat. Pamiętacie referendum kto chciał byłego burmistrza odwołać? Ci co tak krzyczeli i przed kamerami oczerniali włodarza, a dziś zasiadają na stanowiskach. Ale nie tylko pana ten pan w krawacie na białym rumianku pogrążył. Teraz wyratuje cieplik z opresji i będzie nastepna kadencja. ????????????
Norbi · 06 Kwiecień 2023
Nie jesteś wart żebyś stanął kolo Pana Burmistrza
Czytelnik · 06 Kwiecień 2023
@~Ktoś Czy Twoim pechem mogło być brakoróbstwo przemysłu gumowego?
Ktoś · 06 Kwiecień 2023
A kto by chciał stawać obok takiego histeryka . Przecież pech może być zaraźliwy . Za co się zabiorą to rozwalą .
Po co to · 06 Kwiecień 2023
I tak zagłosują za he he. Współczuć nowemu burmistrzowi i nowej radzie będzie ciężko uratować spółki.
A nie pisalem · 07 Kwiecień 2023
Że zagłosują za kredytem. Za duże są powiązania żeby mogło być inaczej chyba że nowy burmistrz przewietrzy urzędy co napewno zrobi a nowi radni przyjrzą się dokładnie spółką a przez ten rok nie ma na co liczyć.
Mmmmm · 06 Kwiecień 2023
Przestań wypisywac
Ihhhaaa · 06 Kwiecień 2023
Jeden dzień na odpowiedź od rzecznika URE - he he he he he he he. Sami napiszcie do rzecznika jakiegoś urzędu to dowiecie się ile się czeka na odpowiedź - jeśli w ogóle odpowie to będzie sukces. OJ jojoj Poseł się boi, że z biznesu nic nie wyjdzie????
Ihhhaaa · 06 Kwiecień 2023
Doprowadził do obecnej sytuacji tylko i wyłącznie rząd PiS i jego poplecznicy.
Odp · 06 Kwiecień 2023
Nie odwracaj uwagi od problemu jaki jest poruszany. Ja rozumie - wazniejsze ile rzecznik odpisal niz sytuacja mzecu i to kto i jak do tego soprowadzil
Olo · 06 Kwiecień 2023
To jest bardzo trafne spostrzeżenie nie ma takiego urzędu by tak szybko odpowiedział , chyba żaden obywatel się z tym nie spotkał.
Gość · 06 Kwiecień 2023
Nasz Burmistrz zrobił bardzo poważny błąd. Ogromny błąd polityczny! Przynajmniej rok temu powinien organizacyjnie wstąpić do PiS. Dziś nie było by tego typu problemów. Żadne skrupuły w czasach dzisiejszych nie są potrzebne, jeśli na horyzoncie jest cel. Proszę zobaczyć ilu radnych -i nie tylko- zmieniło barwy lub przynajmniej zbliżyło się do opcji rządzącej. Dzisiaj najlepiej jest nie mieć żadnych zasad!
Ktoś · 07 Kwiecień 2023
Nigdy nie było i nie będzie takiej możliwości , ponieważ w PiS nie ma miejsca dla ludzi ze ?skrzywionym kręgosłupem ? , ani dla takich , którzy składają kwiaty pod pomnikami armii czerwonej , która paliła i gwałciła , kradła i zabijała , a potomkowie tamtej armii dzisiaj gwałcą naszych sąsiadów . Wstyd dla miasta na całą Polskę i na cały świat za takiego człowieka z wypalonymi szarymi komórkami , i ile w ogóle takowe ma.
jan · 06 Kwiecień 2023
Jeszcze jedno gdzie jest poseł ze wsi który podobno pomaga , no chyba że ma w tym swój interes bo jego zwolennicy na sesji tak dziwnie głosowali
jan · 06 Kwiecień 2023
Jak działają podobne urzędy podległe pis to wiemy chodzi o to aby wydoić kasę od gmin na wille czarnka i inne tym podobne nagrody, gminy i ich mieszkańcy niech żyją w biedzie oto polityka pisu
xyz · 06 Kwiecień 2023
Po tych wszystkich wiadomościach dla mieszkańców jakie czytamy ostatnio, wydaje mi się że ekoło jest niewiarygodne i działa jednostronnie, ciekawe dlaczego komuś tak bardzo zależy na zbędnej aferze związanej z Cieplikiem .
Hahah · 06 Kwiecień 2023
Hahah wylacz komputer i sie wyspij
XYZ · 06 Kwiecień 2023
Już dawno nie wierzę w wolne media. Żadne media nie są wolne. Kto ma media ten ma władzę. Pytanie czyją propagandową tubą jest ekoło.
kolanin · 06 Kwiecień 2023
Nie zadawaj głupich pytań ,na razie te media są bardzo obiektywne, bo przedstawia wszystkie strony sprawy i nie wysuwa swoich wniosków.
Aa · 06 Kwiecień 2023
Ze pokazuja to co dwie strony tematu maja do powiedzenia? Ekolo dalo sie wypowiedziec kazdemu: radnym, prezesowo mzec i ure. Tak powinno byc niektore kolskie media tylko strone urzedu i mzecu pokazuje- to wlasnie tuba
LUKASZEWSKA RYSZARDASZA · 06 Kwiecień 2023
PROPONUJE ABY BRAKUJACY KREDYT WZIELI PANOWIE BURMISTRZOWIE PREZES CIEPLIKA DYKEKTOR FINANSOWY SPOLKI I RADA NADZORCZA MIESZKANCOW I MIASTO ZOSTAWCIE W SPOKOJU PANIE POSLE GALEMBA PO RAZ DRUGI APELUJE DO PANA O USTOSUNKOWANIE SIE DO ZAISTNIALEJ SYTUACJI PROSZE SIE NIE BAC
cieplik ich dotował!!! · 06 Kwiecień 2023
Jest trzecie wyjście; klienci cieplika robią szybką zrzutkę na 11 milionów a później ,gdy powstanie geotermia, to ciepłownia odpowiednio rozliczy nadpłatę.(Jeśli będzie)
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 06 Kwiecień 2023
SZANOWNI PANSTWO WOBEC WYJASNIEN DWUKROTNYCH URE WYNIKA JASNO ZE WNIOSKI SPORZADZALA OSOBA NIEKOMPETENTNA PANIE STASIAK CO MA REMONT KOTLOW CIEPLIK DO GEOTERMII? ONA JESZCZE NIE DZIALA A TYM SAMYM POZA KREDYTEM INWESTYCYJNYM NIE MOZNA POBIERAC ZADNYCH DOTACJI ANI KOSZTOW GDYZ POWTARZAM ONA NIE DZIALA LADNIE SIE ZESCIE ZABAWILI NAGR100000/STOTYSIECY
Olo · 06 Kwiecień 2023
Pani Ryszardo te nagrody są do zwrotu tak powinno być a czy będzie to trudno odpowiedzieć
Mój Nick · 06 Kwiecień 2023
Jaka szybka reakcja URE !!! Jak taryfę zatwierdzić, to 11 miesięcy z niewiadomych przyczyn, a jak odpowiedź, z której nie wynika nic nowego i nie opisuje, dlaczego przez ostatnie miesiące zwlekano/odkładano zatwierdzenie taryfy, to odpisali od ręki. Brawo ośmiu gwiazd życzę !!!
Mieszkaniec 2 · 06 Kwiecień 2023
Co tydzień prezes powinien być w Poznaniu i uzupełniać braki w dokumentach A tak działał na szkodę cieplika. Powinna wejść zewnętrzna kontrola po tym wszystkim.
Gość · 06 Kwiecień 2023
...która powinna wykazać, że spółkę należy sprzedać za symboliczną złotówkę i ze wskazaniem KOMU!!!
Komedia · 06 Kwiecień 2023
Ale jaja, to od dobrobytu prezesowi tak pultasy urosły, wałki wałki i wałki... MASAKRA....
Barany · 06 Kwiecień 2023
Czerwony knur razem ze stasiokiem na taczkach zostaną wywiezieni tylko jesCze zapakujcie tam pseudo zastępcę knura
kis · 06 Kwiecień 2023
Dzisiaj po sesji?
Hmm · 06 Kwiecień 2023
Z tego to juz sie chyba nie da wytlumaczyc.
Polityka
Wicemarszałek Krzysztof Bosak zaprezentował lokalną kandydatkę do Europarlamentu
5 godziny temu 350 1

Wicemarszałek Krzysztof Bosak zaprezentował lokalną kandydatkę do Europarlamentu

Kino
Kino w Kole:Co zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR 18-05-2024]
15 godziny temu 2,030

Kino w Kole:Co zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR 18-05-2024]

Miasto Koło
Napadał na kobiety na terenie dwóch powiatów. Zatrzymany przez kolskich policjantów
1 dzień temu 8,266

Napadał na kobiety na terenie dwóch powiatów. Zatrzymany przez kolskich policjantów

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [11.05.2024 -16.05.2024]
1 dzień temu 1,709

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [11.05.2024 -16.05.2024]

Gmina Kościelec
	I sesja Rady Gminy Kościelec
1 dzień temu 2,297

I sesja Rady Gminy Kościelec

Inne
KGP: w piątek na drogach więcej punktów kontroli prędkości
1 dzień temu 2,071

KGP: w piątek na drogach więcej punktów kontroli prędkości

R E K L A M A